قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مونته نگرو ۲۰۲۴

پیش از اقدام برای تحصیل در این کشور؛ ابتدا لازم است دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مونته نگرو را شناسایی کرده و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

کشور مونته‌نگرو در کرانه دریای آدریاتیک و در جنوب خاوری اروپا قرار گرفته است. در بین متقاضیان تحصیل در خارج از کشور که به قصران گروپ مراجعه می‌کنند ما افرادی را مشاهده می‌کنیم که مشتاق تحصیل در مونته‌نگرو هستند. اما آیا آینده تحصیل در این کشور ‌ایده‌آل خواهد بود؟ آیا شما مدرک معتبری به دست می‌آورید که در بین دانشگاه‌ها بزرگ جهان اعتبار دارد؟ آیا شرایط زندگی اجتماعی در کشور مونته‌نگرو مناسب است؟ این مطلب اطلاعات کلی در مورد تحصیل در مونته‌نگرو را در اختیار شما قرار می‌دهد. پس با ما همراه باشید و در نهایت برای دریافت پاسخ سوالات خود، با کارشناسان ما در قصران گروپ در ارتباط باشید.

افرادی که به فکر تحصیل در مونته‌نگرو هستند آسوده خاطر باشند که هیچ آزمون ورودی از آن‌ها گرفته نمی‌شود اما از نظر زبان آن‌ها باید آزمون‌های بین‌المللی را سپری کرده و نمره قبولی را به دست بیاورند. در غیر این صورت ثبت نام آن‌ها در دانشگاه‌ها انجام نمی‌شود. علاوه بر عدم نیاز به آزمون ورودی، تحصیلات رایگان از دیگر مواردی است که باعث شده سالانه افراد زیادی این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند. البته شما به عنوان یک ایرانی نباید به سراغ هر دانشگاهی بروید.

تنها دانشگاه معتبر از نظر وزارت علوم، دانشگاه زیر است:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مونته نگرو

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مونته نگرو – گروه ج (متوسط)

 1. University of Montenegro

جزئیات تحصیل در مونته‌نگرو

بررسی مزایای تحصیل در کشور مونته‌نگرو

 • برخی از دانشگاه‌های مونته‌نگرو واقعاً اعتبار بسیار زیادی دارند. در واقع این دانشگاه‌ها نه تنها مورد تأیید وزارت علوم هستند بلکه در سطح جهانی نیز معتبر شناخته شده و در نتیجه فرصت بسیار خوبی است برای کسانی که می‌خواهند در کشور اروپایی تحصیل کرده و سپس بلافاصله مشغول به کار شوند.
 • فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در کشور مونته‌نگرو وجود دارد. در واقع به محض اینکه فارغ التحصیل شدید به راحتی می‌توانید در حوزه تخصصی خود کار پیدا کنید و درآمد زیادی نصیب شما خواهد شد.
 • همچنین شما با زندگی و تحصیل در کشور مونته‌نگرو تجربه و مهارت‌های زیادی را به دست می‌آورید.
 • تنوع رشته در دانشگاه‌های مونته‌نگرو بسیار زیاد است. بنابراین محدودیتی برای انتخاب رشته برای شما وجود نخواهد داشت.
 • همچنین بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های مونته‌نگرو می‌توانید اقامت این کشور را به دست بیاورید.
 • خوشبختانه برای ورود به دانشگاه‌های مونته‌نگرو نیازی به سپری کردن آزمون نیست. بنابراین همین موضوع اشتیاق دانشجویان بین‌الملل برای حضور در مونته‌نگرو جهت تحصیل را بیشتر می‌کند.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مونته نگرو

شرایط لازم برای تحصیل در مونته‌ نگرو

وقتی شما ویزای تحصیلی مونته‌نگرو را داشته باشید به صورت موقت می‌توانید در این کشور حضور پیدا کرده و دوره تحصیلی خود را سپری کنید. برای دریافت این ویزا چند شرط لازم است:

 • شما ابتدا باید از دانشگاه یا مؤسسه آموزشی مورد نظر خود نامه پذیرش دریافت کنید. برای این منظور شما باید انگیزه نامه، توصیه‌نامه از اساتید یا معلمان قبلی و رزومه علمی خود را در اختیار دانشگاه مربوطه قرار دهید تا در صورتی که مورد تأیید واقع شد بتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.
 • شما باید گواهی تمکن مالی داشته باشید.
 • باید گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت جسمی و روحی را ارائه کنید.
 • فراموش نکنید که داشتن مدرک زبان بین‌الملل نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. نمره زبان شما براساس مقطعی که انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود.

لازم است در این قسمت این نکته را متذکر شویم که مدت زمان لازم برای دریافت نامه پذیرش جهت تحصیل در مونته‌نگرو بین ۴ تا ۵ ماه می‌باشد. اما این مدت زمان به صورت میانگین برآورد شده و حتی ممکن است براساس شرایط پرونده شما، دریافت نامه پذیرش تا ۹ ماه طول بیانجامد. بنابراین اگر متقاضی تحصیل در مونته‌نگرو  هستید پیشنهاد می‌کنیم حتماً یک سال زودتر دست به کار شوید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

ما در این مطلب در مورد شرایط تحصیل در مونته‌نگرو صحبت کردیم. اما قطعاً شما باید در مورد زندگی اجتماعی، اوضاع اقتصادی و هزینه‌های زندگی اطلاعات کاملی داشته باشید. بنابراین در اولین فرصت با قصران گروپ در ارتباط باشید تا اطلاعات کامل در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. کارشناسان ما موظف هستند به طور کامل پاسخگوی سؤالات شما باشند و در صورتی که تصمیم خود را برای تحصیل در مونته‌نگرو نهایی کردید، پروسه دریافت ویزای تحصیلی را برای شما انجام دهند.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *