قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای همراه دانش آموز کانادا

یکی از برترین کشورها برای تحصیل و دریافت ویزای دانش آموزی و دانشجویی کشور کاناداست زیرا کیفیت بالای سطح بالای کیفی آموزش در این کشور، کانادا را به کشوری  تبدیل کرده که میزبان محصلان بسیاری از سرتاسر دنیا باشد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا بهترین گزینه برای افرادی است که قصد تحصیل در کشور دیگر را دارند. کانادا با داشتن دانشگاه ها و مدارس برتر کشوری پیشرفته برایی تحصیل و پیشرفت است.

تحصیل در کانادا این امکان را برای افرادی که فرزند خود را به خارج از کشورشان برای تحصیل می فرستنند ایجاد می کند که در کشوری غنی و برتر از نظر سطح علمی تحصیل و رشد کند.

ویزای همراه دانش آموز کانادا

افرادی که کودکان خود را برای تحصیل به کانادا یا کشوری دیگر می فرستند، نگران دور بودن وی از خانواده هستند. به همین جهت دولت کانادا به خانواده های دانش آموزان امکان دریافت ویزای همراه دانش آموز کانادا را داده است. در ادامه مطلب به چگونگی اخذ این ویزا و شرایط دریافت آن می پردازیم.

ویزای دانش آموزی کانادا

همانند اغلب کشورها جهت تحصیل در مدارس و یا دانشگاه های کانادا، دانش آموزان بین المللی باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید از مدرسه مورد نظرتان برای تحصیل، نامه پذیرش بگیرید.

بعد از ارسال درخواست به دانشگاه و مذاکره با اساتید و تحویل مدارکتان، درخواست شما مورد بررسی قرار می گیر و در صورتی که با درخواست شما موافقت شود از طریق ایمیل نتیجه به شما اعلام خواهد شد.

acceptance letter نامه ای است که از طرف دانشگاه برای شما صادر می شود و باید همراه با سایر مدارکی که از شما خواسته شده به سفارت و سپس به دانشگاه تحویل دهید.

اخذ  ویزای دانش آموزی کانادا

شرایط اعطای ویزای دانش آموزی بسته به سیاست هر استان متفاوت است. مثلا در استان بریتیش کلمبیا به افراد زیر ۱۹ سال و در استا انتاریو به افراد زیر ۱۸سال ویزای دانش اموزی اعطا می شود. علاوه بر ویزای دانش آموزی که در صورت داشتن شرایط اخذ ویزا به متقاضی داده می شود، میبایست از اداره مهاجرت کانادا استادی پرمیت دریافت کنید.

همانطور که اشاره شد اولین سندی که فرد برای دریافت ویزای دانش آموزی به آن نیاز دارد نامه پذیرش از مدرسه است.

دارا بودن تمکن مالی مناسب در دریافت ویزای تحصیلی یا دانش آموزی کانادا ضروری است.

دولت کانادا شرایطی را برای اخذ ویزای دانش آموزی به شرح زیر اعلام کرده است:

متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کانادا که زیر ۱۷ سال سن دارد نیازی به داشتن مدرک زبان ندارد اما دانستن زبان اگلیسی و تونایی مکالمه امتیازی برای دانش آموز است.

دانش آموزان زیر ۱۷ سال باید فردی را به عنوان همراه داشته باشند که آن فرد  والدین و یا قیم قانونی او در کانادا است.

داشتن نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر برای تحصیل ضروری است.

اگردوره آموزشی یا تحصیل دانش آموز کمتر از ۶ ماه باشد، دراین صورت اخذ ویزای دانش آموزی نیاز نیست و با دریافت ویزای توریستی دانش آموز میتواند دوره تحصیلی خود را طی کند.

اگر والدین فرد متقاضی ویزای دانش آموزی، دارای ویزای کار یا تحصیل در کانادا باشند، فرزند آنها نیاز به اخذ ویزای دانش آموزی ندارد و می تواند همراه با والدین خود به کانادا رود و به تحصیل بپردازد.

ویزای همراه دانش آموز کانادا

ویزای همراه دانش آموز کانادا

 دانش آموزان در کانادا از ۶ سالگی وارد مدرسه می شوند. تحصیل ابتدایی اولین مقطع تحصیلی است که از ۶ سالگی تا ۱۲ سالگی ادامه دارد. بعد از آن مقطع Secondary  از ۱۲ تا ۱۸ سالگی آغاز می شود. زبان تحصیل در مدارس کانادا انگلیسی و فرانسوی است.

اگر چه تسلط بر زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان برای تحصیل در مدارس کانادا اجباری نیست، اما در صورتی که فرد توانایی صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشد امتیاز برای او محسوب می شود .

دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در کانادا باید همراه یکی از والدین خود باشند، حضور یکی از والدین برای متقاضیان زیر ۱۸ سال برای تحصیل در کانادا باید یکی از والدین خود را همراه داشته باشند در غیر این صورت معرف یک قیم قانونی در کانادا الزامیست.

در واقع والدین یا همراه دانش آموز با ویزای توریستی وارد کانادا می شوند، درصورتی که طول مدت تحصیل فرزند از ۶ ماه تجاوز کرد والد می تواند مدت ویزای خود را تمدید کند. گفتنی است که همراه دانش آموز اجازه کار کردن در کشور کانادا را ندارد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای همراه دانش آموز کانادا

ویزای همراه دانش آموز کانادا یا ویزای گاردین به ویزایی گفته می شود که همراه دانش آموز به عنوان سرپرست قانونی دریافت می کند.

اگر به جای والدین فرد دیگری قیم داشن ۀموز در کانادا باشد باید دارای ۱۹ سال سن و تمکن مالی کافی باشد.

شرایط دریافت ویزای همراه دانش آموز کانادا

  • تمکن مالی
  • نامه پذیرش از مدرسه
  • ارائه مشخصات هویتی سرپرست و دانش آموز
  • مجوز تحصیل دانش آموز

همانطور که گفته شد ویزای همراه دانش آموز کانادا ویزایی توریستی و موقت است که معمولا اعتباری ۶ ماهه دارد. جهت دریافت ویزای همراه دانش آموز کانادا باید پس از ثبت نام در سایت Canada.ca و ساخت  پروفایل کاربری و وارد کردن اطلاعات خواسته شده برای دریافت ویزای همراه دانش آموز کانادا درخواست  دهید.

پس از پرداخت هزینه های خواسته شده ویزای همراه دانش آموز کانادا ، میبایست منتظر ایمیل و پاسخ دهی به درخواست خود باشید. در صورتی که در ایمیل دریافت شده با تقاضای شما موافقت شده باشد و برای دریافت ویزای فراخوانده شده باشید باید تا ۳۰ روز به سفارت کانادا مراجعه کنید.

می توانید به یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا دبی سفر کره و ویزای خود را دریافت کنید. همچنین می توانید از خدمات پیاپ ویزا نیزاستفاده کرده و در زمان و هزینه صرفه جویی نمایید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *