قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

شهروندی ترکیه و روشهای دریافت آن

ترکیه کشوری خوش آب‌وهواست که به دلیل موقعیت جغرافیایی اش مورد توجه بسیاری از افراد برای مهاجرت و یا  سفر قرار گرفته است. قرار گرفتن این کشور در دو قاره اروپا و آسیا موقعیتی مناسب برای انجام انواع مبادلات تجاری و آبی است. علاوه بر آن شهروند کشورهای آسیایی مانند ایران به دلیل نزدیکی ترکیه به ایران مهاجرت به ترکیه را صدر لیست خود قرار داده اند.

افراد بسیار زیادی خواهان مهاجرت به ترکیه و کسب شهروندی هستند. شهروندی ترکیه (Türk vatandaşlığı) و داشتن پاسپورت آن دارای مزایایی بسیار زیادی است. از مهمترین آن این است که دارنده ی پاسپورت ترکیه می تواند بدون نیاز به ویزا به کشورهای همچون برزیل، ژاپن، آرژانتین، قطر، دومینیکا و ایران سفر کرد.

علاوه بر آن افرادی که شهروندی را دریافت می کنند از امتیاز حق تحصیل و بیمه ی سلامت نیز برخوردار می شوند.

برای دریافت شهروندی روش های مختلفی وجود دارد که به مهمترین آنها در ادامه اشاره می کنیم:

شهروندی ترکیه

دریافت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از روش های معمول خرید ملک است که مورد توجه سرمایه گذاران خارجی است. البته دریافت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک دارای شرایطی است که رعایت آنها الزامی است. مثلا قیمت ملک  نباید کمتر از ۴۰۰  هزار دلار باشد یا اگر سرمایه گذار دارای املاک متعددی است، ارزش آن املاک روی هم نباید از این میزان کمتر باشد. همچنین بعد از خرید ملک و ثبت درخواست برای اخذ شهروندی ملک مورد نظر نباید تا ۳ سال به فروش رسد.

به دلیل تقاضای بالای خرید ملک در ترکیه به منظور دریافت شهروندی ، دولت تصمیم به نظارت بیشتر بر رویة خرید فروش و ملک کرده است تا از معاملات غیر قانونی جلوگیری شود. این کار با صدور مدرکی به نام اسناد اعتبار سنجی ملک انجام می شود که باید همراه با سایر مدارکی که برای دریافت شهروندی درخواست می شود تحویل شود. از این طریق مطالعات و ارزیابی های لازم بر روی ملک مورد نظر انجام شده و ملک از نظر ارزش بررسی می شود تا میزان آن کمتر از ۴۰۰ هزار دلار نباشد.

از طریق سرمایه گذاری

نه تنها از طریق ملک بلکه از چند طریق و با روش سرمایه گذاری می تواند دریافت شود مانند خرید اوراق بهادار به ارزش حداقل ۴۰۰٫۰۰۰ دلار و نگه داشتن آنها برای ۳ سال. همچنین باز کردن حساب در بانک های ترکیه و قرار دادن ۴۰۰٫۰۰۰ هزار دلار در بانک برای ۳ سال. برخی افراد هم به میزان ۴۰۰٫۰۰۰ دلار بر روی اموال غیرمنقول سرمایه گذاری می کنند که زیر نظر وزارت صنعت و تکنولوژی صورت می گیرد.

شهروندی ترکیه

دریافت شهروندی با استخدام افراد ترک

اگر شما صاحب کسب و کار هستید و در ترکیه دارای شرکت هستید با استخدام ۵۰ کارگر یا کارمند ترک و پس از ۳ سال می‌توانید شهروندی این کشور را دریافت کنید. این میزان سابق بر این ۱۰۰ نفر بود اما به ۵۰ نفر کاهش یافت. بنابراین روش مناسبی برای صاحبان مشاغل است تا شهروند ترکیه بشوند. بنابراین متقاضی باید اقدام به تأسیس یک شرکت در ترکیه کرده و برای ۵۰ کارگر و یا کارمند ترک فرصت شغلی ایجاد کنید.

از طریق ازدواج

اگر شخصی با فردی که شهروند ترکیه است ازدواج کند با رعایت قوانین مربوط به ازدواج می تواند شهروندی ترکیه را دریافت کند. البته این ازدواج می بایست روال قانونی را طی کند و تا ۳ سال دوام داشته باشد در غیر این صورت متقاضی نمیتواند برای دریافت شهروندی ترکیه اقدام کند.

دریافت شهروندی ترکیه به این واسطه که فرد اصل و نسب ترکیه ای دارد

افرادی هستند که اصالت آنها ترکیه ای است و بنا به دلایلی از ترکیه دور بوده و در این کشور زندگی نمی‌کردند. این افراد با ارائه مدارک و اسناد مورد نیاز و اثبات این که اصالت ترکی دارند می توانند شهروندی را دریافت کنند.

موارد استثنا

مواردی خاص و استثنا هم وجود دارد که فرد می تواند شهروند ترکیه شود مانند اینکه فرد دارای صلاحیت علمی است و در پروژه های علمی و پژوهشی بسیاری مشارکت داشته است. همچنین در مواردی بشر دوستانه و خاص افراد بی سرپناه نیز می توانند از حمایت ترکیه برخوردار شوند و شهروندی ترکیه را اخذ کنند.

روش های دریافت شهروندی ترکیه متنوع است که هر فرد متناسب با موقعیت خود می‌تواند آن را دریافت کند.  اگر شما هم جزو افرادی هستید که علاقه دارید شهروند ترکیه باشید بیشتر از این وقت را تلف نکرده و با دریافت مشاوره از کارشناسان مجرب قصران گروپ برای مهاجرت به ترکیه اقدام نمایید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *