قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

شغل دندانپزشکی و تحصیل دندانپزشکی در آمریکا یکی از محبوبترین و البته پردرآمدترین رشته های دانشگاهی است. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در امریکا کم نیستند و افراد بسیاری هر ساله برای تحصیل دندانپزشکی در امریکا به این کشور سفر می کنند.

مهاجرت به امریکا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور دارای شرایط خاصی است که متقاضی می بایست آنها را در نظر داشته باشد.

شما می توانید در کشور خود تحصیلات دندانپزشکی را به پایان برسانید و به مهاجرت دندانپزشکان به امریکا بپیوندید اما به خاطر داشته باشید که می بایست مدارک خود را معال سازی کنید.

اگر قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در امریکا را دارید تا پایان مطلب همراه ما باشید تا از چگونگی آن مطلع شوید.

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

دانشگاه های امریکا به خصوص دانشگاه های پزشکی این کشور هر ساله در لیست برترین دانشگاه های دنیا قرار داشته اند؛ طبیعتا تحصیل در این دانشگاه ها رویای بسیاری از افراد است.

همچنین بازار کار پزشکی در آمریکا نیز از موقعیت های بسیار خوبی برخوردار است و بعد از فارغ التحصیلی نباید نگران چیزی باشید. به دلیل سیاست تنوع فرهنگی و نژادی در آمریکا همیشه از دانشجویان بین المللی حمایت شده است و بازار کار به طور برابر در اختیار آنها هم قرار گرفته است.

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در آمریکا در ایتدا باید از یک دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کنند و پس از دریافت دعوتنامه میبایست اقدام به اخذ ویزای نوع F نمایند.

از ضروریات تحصیل دندانپزشکی در امریکا داشتن تمکن مالی کافی است، زیرا در صورتی موفق به دریافت بورسیه نشوید هزینه و البته وقت زیادی را برای تکمیل تحصیل دندانپزشکی در آمریکا باید در نظر بگیرید.

همچنین دارا بودن نمره آیلتس حداقل ۶ نیز برای دریافت پذیرش از دانشگاه الزامی است.

برای تحصیل دندانپزشکی در آمریکا متقاضی باید در آزمون  MCAT شرکت کرده و امتیاز مورد نظر را دریافت کند. بعد از قبولی امکان تحصیل در یکی از دوره های بالینی و پیش بالینی فراهم است.

مقطع کارشناسی در رشته دندانپزشکی ۴ ساله است که اصطلاحا به آن pre – med  می گویند. دانشجو با سپری کردن این مقطع می تواند در آزمون DAT شرکت کرده و وارد دانشگاه های تخصصی دندانپزشکی آمریکا شود.

پس از اتمام تحصیلات در دوره ۴ ساله کارشناسی، آموزش های رسمی و به نوعی تخصصی آغاز می شود. طبیعی است که تحصیل در دانشگاه های دولتی هزینه کمتری نسبت به دانشگاه های خصوص در بر دارد.

دوره های تخصصی دندانپزشکی در آمریکا ۲ تا ۶ سال است که شامل رزیدنتی و کارآموزی است.

تخصص دندانپزشکی در آمریکا

متقاضیان دریافت تخصص دندانپزشکی در آمریکا باید در آزمون National Dental Board Examination شرکت کنند. تخصص های دندانپزشکی در آمریکا شامل ارتودنسی، پروتزهای فک و  دهان، جراحی فک و صورت، دندانپزشکی کودکان، ارتوپد دندان و … می باشد.

سپری کردن دوره تخصص دندانپزشکی در آمریکا معمولا ۲ تا ۴ سال زمان می برد. دارا بودن مدرک زبان GRE نیز یکی از موارد ضروری برای تحصیل دندانپزشکی در آمریکا است.

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

مدارک لازم برای تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

برای تحصیل دندانپزشکی در آمریکا متقاضی باید مدارک خود را فراهم کرده و برای دانشگاه ارسال نماید. دانشگاه بعد از بررسی مدارک در صورتی که با پذیرش شما موافقت کند برای شما دعوتنامه ارسال می کند.

مهمترین مدارکی که برای تحصیل دندانپزشکی در آمریکا نیاز دارید موارد زیر هستند:

 • دیپلم ۱۲ ساله تحصیل
 • مدرک کارشناسی در یکی از رشته های زیست شناسی، شیمی عمومی
 • نمره آیلتس ۶٫۵ تا ۷
 • قبولی در آزمون DAT
 • بیمه مسافرتی معتبر
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی

مدت تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

مدت تحصیل دندانپزشکی در آمریکا ۴ سال است که می توانید سریعتر هم تحصیلات خود را به پایان برسانید. تحصیلات تکمیلی شامل دوره های علمی و برنامه تحصیلی بالینی است. متقاضیانی که علاقه دارند دوره تخصصی را طی کنند باید دوره رزیدنتی را که معمولا دریافت تخصص ۲ تا ۶ سال را بگذرانند.

بورسیه دندانپزشکی آمریکا

آمریکا جزو کشورهایی است که در اعطای بورسیه های تحصیلی بسیار سرآمد است. در واقع در صورتی که دانشجو دارای شرایط لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی باشد می تواند از آن بهره ببرد.

برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا دانشجو باید دارای رزومه تحصیلی موفق و سابقه تحصیلی عالی باشد. بورسیه های تحصیلی میتواند به صورت فول فاند باشد یعنی همه هزینه های تحصیلی و زندگی متقاضی را در بر گیرد یا به صورت تخفیف در شهریه اعطا شود.

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آمریکا

اغلب دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آمریکا دارای رتبه خوب در آمریکا هستند و یا در لیست برترین دانشگاه های دنیا در رنکینگ خوبی قرار دارند.

بهترن دانشگاه های آمریکا برای تحصیل دندانپزشکی:

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه واشینگتن
 • دانشگاه آیووا
 • دانشگاه پنسیلوانیا
 • دانشگاه نیویرک می باشد.

مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا

دندانپزشکان برای مهاجرت به آمریکا بعد از دریافت ویزای H1B  باید مدارک خود را معادل ساز ی کنند. برای معادل سازی مدارک در ابتدا باید مدارک خود را به یکی از موسسات ارزیابی و معتبر آمریکایی تحویل داده موسساتی مانند ECE و WES مدارک متقاضیان را بررسی و ارزیابی می کنند.

بعد از ارزیابی و معادل سازی مدارکتان می توانید به آمریکا سفر کنید و به شغل دندانپزشکی مشغول شوید.

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

مزایای تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل در دانشگاه های آمریکا دارای مزایای بی شماری است. تحصیل در رشته دندانپزشکی نیز از مزایای بسیاری برخوردار است.

اعتبار مدرک دانشگاهی

دانشگاه های آمریکا دارای اعتبار فراوانی هستند، فارغ التحصیلان از دانشگاه های آمریکا می توانند با مدرک خود در هر کشور ی مشغول به کار شوند.

تحصیل به زبان انگلیسی

از مزایای تحصیل در دانشگاه های آمریکا تحصیل به زبان انگلیسی است. بدیهی است که فراگیری زبان انگلیسی از سایر زبان ها مانند زبان آلمانی یا فرانسوی ساده تر است.

تحصیل در به روزترین دانشگاه های دنیا

از اعتبار دانشگاه های آمریکا هر چه بگوییم باز هم کم است. دانشگاه های آمریکا همواره در لیست برترین دانشگاه های دنیا قرار داشته اند.

سطح علمی اساتید در دانشگاه های آمریکا، همچنین استفاده از به روزترین تجهیزات و امکانات دانشگاهی از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه های آمریکا است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های آمریکا می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *