قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا

دندانپزشکی یکی از مشاغلی است که از بازار کار خوبی در آمریکا و یا سایر کشورها از جمله کانادا برخوردار است و مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا نیز گزینه بسیاری از افراد است. همچنین تحصیل دندانپزشکی در انگلیس نیز متقاضیان بسیار زیادی دارد.

آمریکا هر ساله میزبان برترین دانشگاه های دنیا بوده است به همین جهت متقاضیان بسیاری از سرتاسر دنیا خواستار دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و یا تحصیل در این کشور هستند.

مهاجرت به آمریکا از روش های مختلفی ممکن است مانند دریافت گرین کارت امریکا، ویزای کار آمریکا و یا مهاجرت به امریکا از طریق ازدواج و روش های بسیار دیگری. در این میان مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا از محبوبیت زیادی برخوردار است.

مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا

اول از همه باید بگوییم مدرک دندانپزشکی ایران در آمریکا معتبر نیست به همین جهت دندانپزشکانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید مدرک خود را معادل سازی کنند.

به طور کلی تمامی رشته های مربوط به پزشکی برای ادامه تحصیل و یا انجام کار در آمریکا باید مدارک خود را معادل سازی کنند و این به دلیل اهمیت بالای مسئله درمان و بهداشت است.

معادلسازی مدرک دندانپزشکی در آمریکا

جهت مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا باید معادلسازی صورت پذیرد ، در بحث معادلسازی مدرک دندانپزشکی ایرانی، متقاضیان می بایست در آزمون USMLE –  United States Medical Licensing Examination ، شرکت کنند. همچنین متقاضی مهاجرت و کار دندانپزشکی در آمریکا باید از یک کارفرمای آمریکایی جاب آفر دریافت نماید و بتواند ویزای کاری دریافت کند.

معادل سازی مدرک دندانپزشکی در آمریکا از سه طریق ممکن است؛ دارا بودن مدرک تحصیلی معتبر، شرکت در یک آزمون کتبی و شرکت در یک آزمون کلینیکال و بالینی.

شرکت در یک برنامه معتبر CODA که توسط یک دانشکده دندانپزشکی در امریکا ارئه می شود نیز برای معادل سازی مدرک ضروری است.

در مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا ، فارغ التحصیلان برنامه های DDS یا DMD امکان شرکت در امتحانات ایالتی یا منطقه ای را دارند تا بتوانند مجوز کار و دندانپزشکی در ایالات متحده را دریافت کنند.

این برنامه های آموزشی دندانپزشکان بین المللی را آماده می کند تا شرایط کار دندانپزشکی در آمریکا را اخذ کنند و بتوانند در این کشور کار کنند.

دریافت مدرک دندانپزشکی آمریکایی (DDS/DMD) از طریق شرکت در یک دوره فشرده­ ی ۲ تا ۳ ساله امکان پذیر است و دنداپزشک خارجی از این طریق واجد شرایط دریافت مجوز کار در ایالات متحده می شود.

همچنین ارزیابی مدارک می تواند توسط یکی از موسسات ارزیابی مدارک مانند ECE  و یا WES  انجام شود.

در مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا  ، آزمون NBDE، آزمون ملی دندانپزشکان در امریکا است که در آن اعضای بررسی کننده و تصمیم گیرنده صلاحیت فرد متقاضی را بررسی می کنند. در این آزمون مفاهیم اصلی در رشته دندانپزشکی مانند علوم زیستی، بهداشت دهان و دندان، توانایی مقابله با موقعیت های سخت و توانایی حل مسئله مورد بررسی قرار میگیرد.

این آزمون به صورت کتبی برگزار می شود و اغلب علم بالینی متقاضی مورد بررسی قرار میگیرد.

آزمون NBDE دارای ۴۰۰ سوال است که مفاهیمی مانند بیوشیمی، فیزیولوژی، آسیب شناسی و میکروبیولوژی سوال می شود.

مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا

مانند هر روش دیگر مهاجرت به آمریکا، دندانپزشکان نیز برای مهاجرت به این کشور باید مدارکی را ارائه دهند.

 • مدرک دندانپزشکی عمومی و یا تخصصی
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت معتبر
 • تمامی مدارک مربوط به  تحصیلات دانشگاهی
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • مدرک زبان معتبر

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا تافل است. از آنجایی که رشته های پزشکی و دندانپزشکی کاملا در ارتباط با مردم است، متقاضی انجام طبابت و یا دندانپزشکی در آمریکا باید کاملا به زبان انگلیسی مسلط باشد و بتواند به خوبی با بیمار ارتباط برقرار کند.

به همین جهت ارائه مدرک زبان تافل برای متقاضیان انجام دندانپزشکی در آمریکا ضروری است.

مدت معادل سازی مدرک دندانپزشکی در امریکا

همانطورکه گفته شد مهاجرت دندانپزشکان به امریکا مشروط بر گذراندن دوره هایی مشخص و معادل سازی مدارک است. معمولا سپری کردن دوره هایی که پیشتر نام بردیم ۲ تا ۳ سال زمان می برد. البته ممکن است این میزان بیشتر نیز شود. پروسه بررسی مدارک، دریافت وقت سفارت و دریافت ویزا هم مدت زمان مربوط به خود را دارد که معمولا روندی زمان بر است.

حدودا ۳ تا  سال را برای مهاجرت کاری به امریکا و به خصوص مهاجرت دندانپزشکان به امریکا در نظر بگیرید.

تخصص های دندانپزشکی در آمریکا

همانطور که می دانید در مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا  ، دندانپزشکی در آمریکا دارای تخصص های گوناگون است، اغلب تخصص هایی که در امریکا برای مهاجرت مناسب است و بازار کار خوبی دارد شامل:

 • رادیولوژی دهان، فک و صورت
 • بهداشت عمومی دهان ودندان
 • جراحی فک و صورت
 • ارتودنسی
 • دندانپزشکی عمومی

درآمد دندانپزشکان در آمریکا

پس از دریافت ویزای آمریکا و معادل سازی مدارک خود و طی کردن مراحل گفته شده می توانید در امریکا به شغل دندانپزشکی مشغول شوید. دندانپزشکی و پزشکی از مشاغلی است که در امریکا دارای بازار کار خوب و درآمد بالاست.

دندانپزشکان می توانند در بیمارستان ها، کلینک ها و مراکز بهداشتی آمریکا مشغول به کار شوند. درآمد دندانپزشکان در آمریکا حدود ۲۳۸ هزار دلار در سال است. البته این میزان نسبت به تخصص های مختلف متفاوت است اما به طور میانگین از ۱۱۸ دلار تا ۳۷۰ دلار در سال متغیر است.

مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا

دریافت اقامت دائم مهاجرت دندانپزشکی در آمریکا

دندانپزشکان برای مهاجرت به آمریکا و انجام کار در این کشور بعد از دریافت ویزا و دریافت مجوز کار، بسته به مدت قرارداد خود میتوانند در امریکا حضور داشته باشند.

در ابتدا ویزای یکساله به متقاضی تعلق میگیرد که امکان تمدید آن نیز وجود دارد. چنانچه متقاضی بتواند برای ۵ سال در آمریکا بماند و تمامی شرایط شهروندی و قوانین این کشور را نیز رعایت کند می تواند برای اقامت دائم آمریکا درخواست و دریافت گرین کارت این کشور درخواست دهد.

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

برای تحصیل دندانپزشکی در امریکا پس از دریافت پذیرش از یک دانشگاه و دریافت ویزای تحصیلی آمریکا می توانید تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهید.

مدت تحصیل دندانپرشکی عمومی ۴ سال است، ۲ سال تئوری و ۲ سال آزمایشکاهی و عملی. همچنین بعد از تحصیل باید دوره ۲ ساله کارورزی را نیز طی کنید.

مدرک دکتری تحصیلات دندانپزشکی در آمریکا DDS  است. بعد از دریافت مدرک دندانپزشکی عمومی می توانید تحصیلات تخصصی خود را آغاز نمایید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

دریافت تخصص دندانپزشکی در آمریکا ۲ تا ۴ سال است و پس از آن می بایست دوره رزیدنسی را نیز بگذرانید.

تماس با قصران گروپ

یک پاسخ

 1. سلام من دندانپزشک عمومی هستم و در ایران مدرک گرفتم برای تبدیل مدرکم و دریافت مدرک دنتال هایژین در امریکا برای کار چه کار باید کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *