قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سریلانکا

سریلانکا یکی از کشور‌های آسیایی است که به خصوص در چند سال اخیر توانسته است شهرت زیادی در زمینه توریستی به دست بیاورد. اما موضوعی که قرار است ما در این مطلب پیرامون آن صحبت کنیم، بحث تحصیل در سریلانکا است. دانشجویان ایرانی در اولین قدم به سراغ لیست دانشگاه ‌های مورد تأیید وزارت علوم در سریلانکا ‌می‌روند تا اگر خواستند به ایران بازگردند، محدودیت کار و تحصیل نداشته باشند. اما شما باید کیفیت سیستم آموزشی این کشور در سطح جهانی را نیز بررسی کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل در مورد تحصیل در سریلانکا را در به دست بیاورید.

شما می‌توانید در دانشگاه‌های زیر که در دو گروه ب و ج قرار دارند تحصیلات خود در این کشور را ادامه دهید:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سریلانکا گروه ب (خوب)

 1. University of Colombo
 2. University of Peradeniya

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سریلانکا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سریلانکا گروه ج (متوسط)

 1. IDM Nations Campus
 2. Sabaragamuwa University of Sri Lanka
 3. University of Kelaniya
 4. University of Moratuwa

آیا تحصیل در سریلانکا گزینه مناسبی است؟

 • از آنجایی که سیستم آموزش عالی کشور سریلانکا تحت نظر وزارت آموزش عالی و کمیسیون امتیازات دانشگاهی سریلانکا قرار دارد، همین موضوع باعث شده که هر ساله، کیفیت سیستم آموزشی دانشگاه‌ها ارتقا پیدا کند. البته دانشگاه‌های سریلانکا در سطح دانشگاه‌های اروپایی نیستند ولی به هر حال از کیفیت مناسبی برخوردار می‌باشند.
 • نرخ سوادآموزی در این کشور بسیار بالا است به گونه‌ای که در بین کشور‌های آسیایی، سریلانکا توانسته است رتبه بالایی را به دست بیاورد.
 • جالب است بدانید کشور سریلانکا با هدف توسعه آموزش و افزایش نرخ سواد، امکان تحصیل را برای همه افراد بدون در نظر گرفتن پس زمینه اجتماعی آن‌ها فراهم کرده است.
 • کشور سریلانکا برای تمامی دانشجویان، بورسیه تحصیلی تعریف کرده است که براساس رزومه علمی و مقطع تحصیلی مشخص می‌گردد.
 • شما می‌توانید حین تحصیل مشغول به کار شوید تا بتوانید هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تأمین نمایید.
 • تحصیل در سریلانکا به زبان انگلیسی است و این موضوع برای دانشجویان بین‌الملل واقعاً خوشایند می‌باشد.
 • هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی در کشور سریلانکا واقعاً مناسب است.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور سریلانکا

شما برای هر مقطعی که می‌خواهید وارد دانشگاه‌های سریلانکا شوید، باید ابتدا شرایط آن مقطع را بررسی کنید تا متوجه شوید آیا صلاحیت لازم را دارید یا خیر. پس در این قسمت با ما همراه باشید تا هر کدام از مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور سریلانکا را برای شما توضیح دهیم:

 • تحصیل در سریلانکا در مقطع کارشناسی

در همه دانشگاه‌های دولتی و خصوصی این کشور، تحصیل به زبان انگلیسی انجام می‌شود. پس شما باید مدرک زبان آیلتس داشته باشید. این دوره تحصیلی ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. برای ورود به این مقطع حتماً باید مدرک دیپلم همراه با ریز نمرات خود را ارائه کنید.

 • تحصیل در سریلانکا در مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره فوق لیسانس، ۲ سال است. داشتن مدرک زبان انگلیسی، از جمله الزامات به حساب می‌آید. دانشجویان باید حتماً مدرک کارشناسی همراه با ریز نمرات را ارائه کنند. برای فارغ التحصیلی حتماً باید یک پایان‌نامه قوی داشته باشید.

 • تحصیل در سریلانکا در مقطع دکتری

دوره دکتری یکی از حساس‌ترین دوره‌ها برای همه دانشجویان به حساب می‌آید. در کشور سریلانکا این دوره تحصیلی ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد و در موارد خاص، بورسیه تحصیلی ارائه می‌گردد. داشتن مدرک زبان آیلتس، داشتن مدارک تحصیلی قبلی همراه با ریز نمرات و همچنین داشتن پروپوزال، شرط دریافت پذیرش هستند.
باید براساس رشته خود، با اساتید دانشگاه مورد نظر در ارتباط باشید تا بتوانید سوپروایزر یا استاد راهنما پیدا کنید و رزومه علمی خود را در اختیار او قرار دهید تا پروپوزال تأیید شود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سریلانکا

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

وقتی در مورد مهاجرت تحصیلی صحبت می‌کنیم یعنی شما باید بحث زندگی در کشور مورد نظر را نیز در نظر داشته باشید. برای مثال آیا می‌دانید امنیت سریلانکا در چه سطحی است؟ آیا بازار کار مناسبی در این کشور برقرار است؟ هزینه‌های زندگی در این کشور چه اندازه است؟ آیا بانوان آزادی اجتماعی دارند؟ پس هنوز هم به اطلاعات زیادی نیاز دارید تا بتوانید به یک تصمیم درست در مورد تحصیل در سریلانکا برسید. پیشنهاد ما این است که با گروه قصران گروپ در ارتباط باشید. با توجه به اینکه ما سابقه طولانی در زمینه مهاجرت تحصیلی داریم، کارشناسان ما به صورت حرفه‌ای به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید اطلاعات لازم را به دست بیاورید و به راحتی ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *