قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سنگاپور

کشور سنگاپور به عنوان مرکز تکنولوژی اطلاعات و بازرگانی آسیا شناخته شده است. همین موضوع یکی از دلایلی است که باعث شده تحصیل در سنگاپور به عنوان یکی از گزینه‌های انتخابی برای دانشجویان بین‌الملل در نظر گرفته شود. در کشور ایران نیز دانشجویان زیادی سنگاپور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. به خصوص با بررسی لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در سنگاپور اطمینان بیشتری پیدا خواهند کرد که بعد از فارغ التحصیلی، راحت می‌توانند در ایران کار پیدا کنند. اما قبل از مهاجرت تحصیلی ، شما باید کیفیت سیستم آموزشی در کشور سنگاپور را با دقت بررسی کنید. پس حتماً این مطلب را مطالعه نمایید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سنگاپور گروه الف (ممتاز)

 1. Nanyang Technological University
 2. National University of Singapore

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سنگاپور

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سنگاپور گروه ب (خوب)

 1. Singapore Management University
 2. Singapore University of Technology and Design

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سنگاپور گروه ج (متوسط)

 1. Singapore Institute of Management
 2. Singapore Institute of Technology

مزیت ‌های تحصیل در کشور سنگاپور

در ابتدای مطلب بیان کردیم که یکی از گزینه‌های دانشجویان بین‌الملل برای تحصیل در کشور خارجه، تحصیل در سنگاپور است. اما شما باید با مزیت ‌های تحصیل در سنگاپور آشنایی داشته باشید تا بتوانید به یک انتخاب درست برسید:

 • اغلب دانشگاه‌های کشور سنگاپور در سطح جهانی دارای اعتبار هستند. پس اگر شما در این دانشگاه‌ها درس بخوانیدف اطمینان خواهید داشت برای کار در کشور‌های بزرگ و یا برای ادامه تحصیل، هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نمی‌شود. در واقع مدرک شما در سطح جهان دارای اعتبار خواهد بود.
 • کشور سنگاپور تجهیزات پیشرفته آموزشی را در اختیار دانشگاه‌ها قرار داده است چون می‌داند که کیفیت آموزش بر روی آینده کشور تأثیر می‌گذارد. بنابراین شما در دانشگاه‌هایی درس می‌خوانید که کاملاً مجهز هستند و فرصت تحقیقاتی زیادی را برای شما فراهم می‌کنند.
 • از آنجایی که سنگاپور یک کشور آسیایی است، بنابراین دانشجویان ایرانی راحت‌تر می‌توانند هر از گاهی به کشور ایران سر بزنند.
 • اجازه کار در حین تحصیل برای شما فراهم شده است. شما می‌توانید ۱۶ ساعت کار دانشجویی داشته باشید.
 • کشور سنگاپور به عنوان کشوری امن و به دور از جنگ شناخته شده است. بنابراین برای زندگی در کشور سنگاپور به خصوص همراه با خانواده، به هیچ عنوان نگرانی نخواهید داشت.
 • کیفیت زندگی در این کشور نیز بالا است. افرادی که می‌خواهند همراه با همسر و فرزندان به کشور سنگاپور بروند، مطمئن خواهند بود که از نظر رفاه اجتماعی، در شرایط مناسبی قرار خواهند گرفت.
 • طبق آمار، مشخص شده است که کشور سنگاپور نرخ بسیار پایینی از اعتیاد و مواد مخدر را به خود اختصاص داده است. همین موضوع سلامت اجتماعی کشور سنگاپور را تأیید می‌کند.
 • هزینه تحصیل در کشور سنگاپور نسبت به کشور‌های اروپایی و حتی آمریکای شمالی، ارزان‌تر است. بنابراین شما کشوری را انتخاب می‌کنید که هم کیفیت سیستم آموزشی آن بالا است و هم از نظر هزینه‌ها، مقرون به صرفه خواهد بود.
 • کشور سنگاپور کشوری دو زبانه است ولی نزدیک به ۸۰ درصد مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.
  به همین دلیل تدریس در دانشگاه‌های سنگاپور نیز به زبان انگلیسی است. پس شما با داشتن مدرک زبان انگلیسی به راحتی می‌توانید شرایط را برای دریافت پذیرش فراهم کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سنگاپور

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور سنگاپور

شما در همه دانشگاه‌های کشور سنگاپور، می‌توانید برای هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، پذیرش دریافت کنید. شرایط تحصیل در هر یک از مقاطع به شرح زیر می‌باشد:

 • تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی

تدریس در دانشگاه‌های کشور سنگاپور در مقطع کارشناسی، به صورت ترکیبی از دو زبان انگلیسی و یکی از زبان‌های مالایی، ماندارین و یا تامیل انجام می‌شود. برای ورود به این مقطع، حتماً باید مدرک زبان آیلتس، تافل و همچنین C1 پیشرفته را داشته باشید. قبل از ورود به دانشگاه‌های سنگاپور، باید در دوره‌های آمادگی لیسانس شرکت کنید.

 • تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع ۲ ساله است که همه افراد باید برای فارغ التحصیلی، پایان‌نامه ارائه کنند. داشتن مدرک زبان و داشتن مدرک کارشناسی، جز الزامات برای دریافت پذیرش می‌باشند.

 • تحصیل در سنگاپور در مقطع دکتری

این مقطع تقریباً ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد و شما باید حتماً از پایان‌نامه خود، مقالات علمی معتبر ارائه کنید تا اجازه دفاع برای شما صادر گردد. ارائه مدارک تحصیلی قبلی، توصیه نامه، ریز نمرات و تجربه کاری، از جمله عواملی هستند که بر روی پذیرش شما تأثیر می‌گذارند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

قطعاً شما می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سنگاپور داشته باشید. برای مثال اگر می‌خواهید فرزندان خود را به این کشور ببرید، باید مطمئن شوید سیستم آموزش مدارس نیز در حد ‌ایده‌آل است. و یا می‌خواهید از نظر امنیت اجتماعی، اقتصادی و اوضاع کار، کشور سنگاپور را بررسی کنید. به هر حال برای کسب اطلاعات بیشتر،
با قصران گروپ در ارتباط باشید. هر سؤالی دارید از کارشناسان ما بپرسید. ما با صبوری به شما پاسخ خواهیم داد. برای دریافت ویزای تحصیلی، با خیال راحت تمامی مدارک را در اختیار ما قرار دهید تا پروسه دریافت ویزا برای شما انجام شود.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *