قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مشاغل پردرآمد در کانادا

افراد بسیاری هر ساله به جهت کار در کانادا اقدام به دریافت ویزای کاری این کشور می کنند و همه به دنبال دریافت اطلاعات درباره مشاغل پردرآمد در کانادا هستند.  به دلیل شرایط مساعدی که کانادا برای مهاجران بین المللی در این کشور فراهم کرده است، بسیاری مشتاق کار در این کشور و دریافت ویزای کاری کانادا هستند.

به علاوه وسعت این کشور نسبت به جمعیت نیروی کار آن بسیار بالاتر است و به همین دلیل دولتمردان در اعطای ویزای کاری به متقاضیان کار در کانادا منعطف تر عمل کرده اند. امادر هر صورت برای کار در کانادا باید دارای شرایط اخذ ویزای کاری کانادا باشید.

خوب است پیش از اقدام برای دریافت ویزای کاری کانادا و سفر به این کشور با مشاغل پردرآمد در کانادا آشنا شوید. این مطلب نگاهی بر معرفی مشاغل پردرآمد در کانادا دارد.

مشاغل پردرآمد در کانادا

مشاغل پردرآمد در کانادا

اگرشما هم متقاضی سفر به کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا می باشید یکی از دغدغه ها و مشکلات شما این است در کانادا به چه شغلی مشغول شوید و از چه طریق درآمدزایی کنید، قبل از هر چیز دانستن این نکته که شغل انتخابی شما باید به رشته تحصیلی تان و تخصصتان مرتبط باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رشد سریع تکنولوژی و وجود برخی شرایط مانند ویروس کرونا و پیشرفت دنیا به سوی تغییر از سبک سنتی و قدیمی و به روش مدرن، اغلب مشاغل به سمت کار با کامپیوتر و یا ریموت پیش رفته اند. بنابراین به جز مشاغل مربوط به منابع انسانی و وابسته به مدیریت، سایر مشاغل را در صورت امکان می توان در خارج از محل کار، با استفاده از رایانه و به صورت دورکار انجام داد.

وب سایت www.randstad  به معرفی و بررسی برترین و پر طرفدارترین مشاغل در کانادا می پردازد.

بر طبق آنچه در سایت رند ستاد اعلام شده است لیست مشاغل پردرآمد در کانادا در ۲۰۲۲ به صورت زیر است:

 • مدیریت کسب و کار
 • مهندسی فناوری اطلاعات IT
 • مهندسی برق
 • مدیر بازاریابی
 • مدیریت امور مالی
 • برنامه نویسی
 • مدیر اجرائی و مدیر داخلی
 • مدیریت پروژه های ساختمانی
 • طراح رایانش ابری
 • حسابداری
 • کارشناس کنترل کیفیت
 • خدمات آنلاین مشتریان

یکی دیگر از وبسایت هایی که مشاغل پردرآمد در کانادا در ۲۰۲۲ را اعلام کرده است www.masterportal  می باشد که به معرفی مشاغل و بررسی میزان درآمد بعد از فارغ التحصیلی پرداخته است.

 • حقوق
 • دندانپزشکی
 • علوم کامپیوتر
 • پزشکی
 • مهندسی
 • و رشته های بازرگانی

از جمله مشاغل پردرآمد در کانادا هستند که متقاضیان کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار به درآمد قابل قبولی خواهند رسید.

مشاغل پردرآمد در کانادا

مشاغل مورد نیاز در کانادا

کانادا همه ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را اعلام میکند که با اطلاع از آن می توانید برای دریافت ویزای کاری کانادا و با  دریافت دعوتنامه از یک کارفرمای کانادایی اقدام به دریافت ویزای کاری کانادا و کار در این کشور نمایید.

در تازه ترین لیستی که اعلام شده است مشاغل زیر مورد نیاز دولت کانادا هستند که میتوان به عنوان مشاغل پردرآمد در کانادا هم از آن نام برد:

مهندسی نرم افزار: مشاغل وابسته به کامپیوتر نه تنها در کانادا بلکه در تمام دنیا از بازار کار خوبی برخوردار هستند. مهندسان نرم افزار فرصت بسیار مناسبی برای کار در کانادا دارند اگر رشته تحصیلی تان با این پوزیشن شغلی همخوانی دارد تعلل نکنید.

مدیر پروژه های مهندسی: در سال های اخیر کشور تعداد واحدهای تولیدی در کانادا به خصوص در استان هایی مانند انتاریو و ساسکاچوان رشد بسیاری داشته اند،  بنابراین نیاز به افرادی که پروژه های مهندسی را مدیریت و کنترل کنند به شدت حس می شود.

تحلیلگر کسب و کار: هر بیزینس و شغلی نیاز به یک کارشناس کسب و کار دارد تا به بررسی رقبا و عملکرد شرکت بپردازد و در بهبود و در رشد شرکت نقش موثری داشته باشد.

حسابدار: یکی از پر متقاضی ترین مشاغل برای مهاجرت کاری به کانادا و دریافت ویزای کانادا شغل حسابداری است. همچنین شغل حسابداری در کانادا در دسته مشاغل پردرآمد محسوب میشود که فرد بعد از فارغ التحصیلی و اشتغال به کار در این حرفه می تواند درآمد بالایی را کسب کند.

مشاغل دیگری نیزمانند مدیرمنابع انسانی، نمایندگان فروش، پزشکان و پرستاران هم به عنوان مشاغل پردرآمد در کانادا معرفی شده اند.

شغل های ساده در کانادا

اغلب دانشجویانی که با ویزای تحصیلی کانادا به این کشور مهاجرت کرده اند خواهان شغلی نیمه وقت و بی دغدغه هستند تا هزینه های زندگی خود در کانادا را کمی تعدیل کنند.

مشاغل ساده در کانادا معمولا پاره وقت هستند و یا مختص آخر هفته ها هستند. تعدادی از مشاغل ساده و مورد درخواست دانشجویان و یا افردی که تمایل به شغل دوم در کانادا هستند به شرح زیر است:

راننده تاکسی: اگر فردی صبور هستید و گشت و گزار در خیابان­های یک کشور جدید برای شما جذاب است می توانید ساعات بیکاری خود را در خیابان های کانادا به عنوان راننده تاکسی سپری کنید. برای دریافت این شغل داشتن برخی شرایط و البته داشتن  مجوز الزامیست. برای دریافت جواز رانندگی تاکسی در کانادا باید حداقل ۲۱ سال سن داشته باشید.

فریلنسر: فعالیت های بسیاری هستند که به صورت پروژه ای، دورکاری و یا فریلنسری قابل انجام هستند. اگر اهل نوشتن هستید و یا نویسنده اید و یا به مترجمی علاقه دارید، گرافیست و یا طراح هستید و یا در زمینه طراحی وب و سئو فعالیت دارید می توانید به صورت پروژه ای با کارفرمایان کانادایی کار کنید.

تدریس: تدریس خصوصی و یا به صورت آنلاین یکی دیگر از مشاغل ساده و پرطرفدار در کاناداست و از سوی دانشجویان بسیاری تقاضا می شود. فقط کافیست در رشته تحصیلی تان حرفه ای باشید و به زبان فرانسه و یا انگلیسی هم مسلط باشید.

باریستا: در اکثر کشورها و در اغلب کافه ها و رستوران ها مهاجران به شغل باریستایی مشغول هستند. البته درآمد بالایی را از این شغل انتظار نداشته باشید اما به هر حال به عنوان شغلی دوم که می تواند کمی در مخارج زندگی در کانادا کمک حال شما باشد روی آن حساب کنید.

مشاغل پردرآمد در کانادا

ویزای کار در کانادا

اگر هدف شما از مهاجرت به کانادا، کار در این کشور است اولین گام دریافت ویزای کاری کانادا است که بعد از مدتی منجر به یافتن مشاغل پردرآمد در کانادا می شود. برای دریافت ویزای کاری کانادا باید از یک کارفرمای کانادایی دعوت نامه دریافت کنید. برای این امر باید بعد از بررسی شغل های مورد نیاز و پر درآمد در کانادا و جمع آوری مدارک خواسته شده برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید.

سیستم اعطای ویزای کانادا اغلب بر اساس امتیاز بندی است، در صورتی که امتیازات شما کافی باشد شانس دریافت ویزای کاری کانادا برای شما بالا می رود. مواردی که امتیازات متقاضی را بالا می برد سن، سطح زبان، مدرک تحصیلی و ملیت است.

اگر امتیازت شما قابل قبول باشد و مدارک شما نقص یا کسر نداشته باشد دریافت ویزای کاری کانادا دشوار نخواهد بود.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید میتوانید مقاله ویزای کار کانادا را مشاهده کنید

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *