قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری

آلمان نه تنها کشوری زیبا، بلکه یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپاست و بسیاری به دنبال تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری هستند زیرا این کشور با رشد بالا و آمار پایین بیکاری بهترین کشور برای مهاجرت است. آلمان همچنین با آمار ۳۶٫۵ میلیون نفر مهاجر به عنوان یکی از بزرگترین کشورها برای مهاجرت کاری در جهان شناخته می شود. تعداد قابل توجهی از این افراد کارگران ماهر با مدرک تحصیلی هستند. آلمان با قرار داشتن در منطقه شینگن سیاست تحصیلات رایگان را در پیش گرفته است و محیط زندگی و کار بسیار امن و جذابی دارد.

شاید این سوال به ذهن شما خطور کند که آیا می توانم ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تغییر دهم؟ آیا می توانم بعد از تحصیل ویزای کار آلمان بگیرم؟ این ها سوالاتی است که در این نوشته به آنها پاسخ می دهیم. تا انتها همراهمان باشید.

آلمان کشوریست که به دنبال جذب نیروی کار با صلاحیت برای کار در مشاغل پردرآمد می باشد و افراد جوان و ماهر را برای مهاجرت کاری به این کشور تشویق می کند. بد نیست بدانید که مدرک تحصیلی از دانشگاه های آلمان مسیر خوبی برای ورود به بازار کار این کشور است.

خبر خوب این است که شما می توانید پس از اتمام تحصیلات خود، ویزای تحصیلی آلمان را به ویزای کاری تغییر دهید.

با این حال و ترجیحاً باید قبل از انجام این کار تحصیلات خود را تکمیل و مدرک دانشگاهی دریافت کرده باشید. اگر تحصیلات خود را به تازگی تمام کرده اید و به دنبال کار هستید، آلمان بهترین کشور برای مهاجرت و یافتن کار است.

البته در نظر داشته باشید که تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری ساده نیست و باید مراحلی را طی کنید.

تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری

نحوه تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری

برای تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان، اولین قدم تمدید اجازه اقامت در آلمان است. در طول مدت تمدید، باید شغلی در آلمان مرتبط با مدرک خود پیدا کنید. پس از تایید درخواست شغلی، شما می توانید برای ویزای کار اقدام کنید. تمدید اجازه اقامت با اخذ مجوز فارغ التحصیلی از دانشگاه اولین قدم مهم در اخذ ویزای کاری است. با این کار و تمدید مجوز اقامت در آلمان، شما مجاز به ۱۸ ماه اقامت در آلمان برای جستجوی کار هستید.

شغل انتخابی شما باید به مدرک تحصیلیتان مرتبط باشد. در طول مدت تمدید مجوز اقامت در آلمان مجاز هستید در شغل مورد نظر مشغول به کار شوید و نیازی به دریافت مجوز از آژانس کار فدرال نیست.

برای تمدید اقامت خود در آلمان، باید به اداره مهاجرت محلی خود در آلمان رفته و درخواست خود را ثبت کنید.  این کار باید بلافاصله پس از امتحانات نهایی دانشگاه انجام شود.

پاسپورت، گواهی تحصیلی، مدرک بیمه درمانی و تمکن مالی از الزامات تمدید اقامت شما در آلمان است. تمکن مالی خود را باید از بانک دریافت کنید و یا شاید یک حامی مالی در آلمان داشته باشید که بتواند از شما حمایت کند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

اما اگر پس از اتمام تحصیل در آلمان به کشور خود بازگشته اید و مایل به بازگشت به آلمان و دریافت ویزای کاری این کشور هستید، روند کمی متفاوت است. به این منظور باید از کشور خود و %A