قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای درمانی کانادا

کشور مهاجرپذیر کانادا، با پیشنهاد صدور انواع ویزاها و روش های مهاجرتی از جمله ویزای درمانی کانادا شرایط سفر و زندگی در این کشور را هموار کرده است.

به این ترتیب متقاضیانی که واجد دریافت انواع ویزاهای کانادا و مهاجرت به این کشور هستند می توانند در صورت دارا بودن شرایط به این کشور سفر کنند. ویزای درمانی کانادا یکی از انواع ویزای کاناداست که برای متقاضیان واجد شرایط صادر می شود.

ویزای درمانی کانادا

در برخی شرایط و در صورت بروز بعضی از بیماری ها امکان درمان در ایران و کشور متقاضی دریافت ویزای کانادا وجود ندارد، به همین جهت وی ناچار به سفر و درمان در کشوری دیگر از جمله کانادا می شود.

ویزای پزشکی یا ویزای درمانی کانادا برای افراد خارجی ای صادر می‌شود که به دلایل پزشکی و درمان قصد سفر به کانادا را دارند. جهت اخذ ویزای درمانی کانادا باید پرونده و مدارک پزشکی متقاضی تکمیل باشد و همچنین از طرف پزشک نیز به درمان توصیه شود.

البته باید گفت ویزای درمانی کانادا به هر فرد و هر بیماری تعلق نمیگیرد.

شرایط دریافت ویزای درمانی کانادا

شرط اول برای دریافت ویزای پزشکی کانادا این است که فرد متقاضی باید اثبات کند که درمان او در کشورش غیر قابل انجام است و وی مجبور است برای انجام مراحل درمان به کشور دیگری مانند کانادا سفر کند.

 متقاضی دریافت ویزای درمانی کانادا باید پرونده پزشکی خود را به طور کامل فراهم کند و اسناد پزشکی اش ثابت کند که درمان او در کشورش قابل انجام نیست.

در مرحله بعد با ارسال مدارک هویتی و پرونده پزشکی خود به یکی از مراکز درمانی کانادا باید از طرف تیم پزشکی تاییدیه دریافت کنید.

در صورتی که کیس و پرونده شما تایید شود از بیمارستان برای شما دعوتنامه ارسال میکند.

پس از دریافت دعوتنامه با همراه داشتن آن درکنار سایر مدارک درخواست شده می توانید برای دریافت ویزای درمانی کانادا اقدام کنید.

همانطورکه پیشتر گفته شد ویزای درمانی کانادا به تمامی بیماران و همه کیس های بیماری تعلق نمیگیرد، معمولا ویزای درمانی کانادا به یکی از بیماری های زیر تعلق میگیرد:

  • انواع تومورها
  • اقسام سرطان ها اعم از خوش خیم و بد خیم و یا نهفته
  • بیماری های مغزی و نخاعی

ویزای درمانی کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای درمانی کانادا

مانند سایر ویزهای کانادا برای دریافت ویزای درمانی یا پزشکی کانادا هم باید مدارک درخواست شده را فراهم کنید . اصلی ترین اسنادی که برای اخذ ویزای درمانی کانادا مورد نیاز است مدارک هویتی شما در کنار اسناد و سوابق پزشکی شماست:

  • گذرنامه معتبر متقاضی
  • دعوتنامه از سوی پزشک یا بیمارستان در کانادا
  • اسنادی که نشان دهد شما دارای تمکن مالی کافی برای درمان در کانادا هستید
  • تمکن مالی و گردش حساب
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای پزشکی کانادا
  • بیمه مسافرتی معتبر با پوشش هزینه های سفر
  • مدارک شناسایی

مراحل درخواست ویزای درمانی کانادا

جهت دریافت ویزای پزشکی کانادا باید مدارکی ارائه دهید که ثابت کند بیماری شما در کشورتان قابل درمان نیست.

همچنین پزشک معالج شما در داخل کشورتان  نیز باید گواهی کند که امکان معالجه و درمان شما در داخل کشورتان وجود ندارد.

سایر مدارک مانند مانند آزمایشات پزشکی شما، عکس های و مربوطه و هر آنچه که مربوط به پرونده پزشکی شماست باید ارائه شود.

 بعد از ارسال مدارک پزشکی خود به کانادا و دریافت تاییدیه و دعوتنامه  از بیمارستان می توانید برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

به این منظور باید به صورت آنلاین و پس از آپلود مدارک خود از سفارت وقت دریافت کنید، از آنجایی که کانادا در ایران دارای سفارت خانه نیست برای انجام بیومتریک و انگشت نگاری باید به کشوری دیگری مانند ترکیه، ارمنستان و یا امارات مراجعه نمایید.

حدودا ۲ هفته بعد از انجام انگشت نگاری به شما اعلام می شود که با درخواست ویزای شما موافقت شده است یا خیر.

در صورتی که اعطای ویزای درمانی به شما پذیرفته شده باشد باید به کشوری که بیومتریک کانادا را در آن انجام داده اید مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت کنید. برای جلوگیری از هزینه اضافه میتوانید از خدمات پیکاپ ویزای کانادا استفاده کنید.

در پیکاپ ویزای کانادا شما پاسپورت خود را به فرد یا شرکت دیگری که خدمات پیکاپ ویزا انجام می دهد می سپارید و از سفر مجدد برای دریافت ویزای کانادا خودداری می کنید.

ویزای درمانی کانادا

هزینه های ویزای درمانی کانادا

دریافت ویزا و سفر به هر منظوری هزینه هایی در بر دارد. بعضی از ویزاها مانند ویزای توریستی کانادا هزینه کمتری نسبت به ویزای کاری یا ویزای درمانی داشته باشد. در ویزای درمانی علاوه بر هزینه های دریافت ویزا باید هزینه های مربوط اقامت، درمان و بیمارستان را نیز پرداخت کنید. مانند سایر ویزاهای کانادا برای دریافت ویزای درمانی کانادا هم باید مدارک خود را به انگلیسی ترجمه نمایید، در هنگام آپلود مدارک و دریافت وقت سفارت هم باید هزینه ها را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

همچنین ارائه تمکن مالی به این جهت است که به این طریق اثبات کنید می توانید هزینه های درمانی خود را پرداخت کنید. در واقع یکی از موارد مهم در اعطای ویزای درمانی کانادا تمکن مالی است زیرا برای دولت کانادا مهم است که شما بتوانید هزینه های درمانی خود را پرداخت کنید.

اعتبار ویزای درمانی کانادا

ویزای درمانی کانادا در دسته ویزاهای وتاه مدت قرار میگیرد و معمولا ۳ ماهه صادرمی شود. دربرخی موارد و در صورتی که طول درمان شما بیشتر از این میزان باشد می توانید ویزای خود را تمدید کنید و تا پایان مدت درمان در این کشور حضور داشته باشید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در صورتی که قصد دریافت ویزای درمانی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا را دارید می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *