قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کلمبیا

کلمبیا یکی از کشور‌های متعلق به آمریکای جنوبی است که جز کشور‌های برتر برای مهاجرت تحصیلی شناخته شده است. در لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در کلمبیا، شما دانشگاه‌های زیادی از این کشور را مشاهده خواهید کرد. در ادامه مطلب ما برای شما توضیح خواهیم داد که شرایط تحصیل در کلمبیا چگونه است و چه مزایایی دارد. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا متوجه شوید چرا کیفیت سیستم آموزشی کلمبیا بالا است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کلمبیا

دانشگاه‌های زیر در لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم قرار دارند. بنابراین با خیال راحت می‌توانید در آن‌ها تحصیل کنید:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کلمبیا – گروه الف (ممتاز)

 1. Universidad de los Andes (University of Los Andes)
 2. Universidad Nacional de Colombia (National university of Colombia)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کلمبیا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کلمبیا – گروه ب (خوب)

 1. Pontificia Universidad Javeriana (Pontifical Javeriana University)
 2. Universidad del Rosario (Rosario University)
 3. Universidad de Antioquia (University of Antioquia)
 4. Universidad de La Sabana (University of the Sabana)
 5. Universidad ICESI (ICESI University)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کلمبیا – گروه ج (متوسط)

 1. Universidad del Norte Barranquilla (University of the North Barranquilla)
 2. Universidad de Santander (Santander University)
 3. Universidad Externado de Colombia
 4. Universidad Industrial de Santander (Industrial University of Santander)
 5. Universidad Pontificia Bolivariana (Pontifical Bolivarian University)
 6. Universidad del Valle (Valley University)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کلمبیا

مزایای تحصیل در کشور کلمبیا

 • همواره این نکته را بیان کرده‌ایم که در مهاجرت تحصیلی، شما باید رتبه علمی دانشگاه‌های کشور مقصد را در سطح جهان بررسی کنید. تمامی دانشگاه‌هایی که در کشور کلمبیا هستند، در لیست ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این نشان می‌دهد که کلمبیا از کیفیت بالای سیستم آموزشی برخوردار می‌باشد. بنابراین فارغ التحصیلان از دانشگاه‌های کلمبیا، هم به راحتی می‌توانند به کشور‌های اروپایی بزرگ بروند و هم برای کار، هیچ محدودیتی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود.
 • هزینه‌های تحصیل در کشور کلمبیا بسیار مناسب است. بنابراین شما در کشوری درس می‌خوانید که هم سیستم آموزشی در سطح بین‌الملل می‌باشد و هم از نظر هزینه‌ها، مقرون به صرفه است.
 • در این کشور مردم هم به زبان انگلیسی و هم به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. همین موضوع در مورد سیستم آموزشی نیز صدق می‌کند. پس شما اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، برای ورود به دانشگاه مشکلی نخواهید داشت. البته با توجه به اینکه زبان اسپانیایی دومین زبان رایج در سطح بین‌الملل است، بنابراین وقتی شما در کلمبیا درس بخوانید، می‌توانید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید. پس برای کار بعد از فارغ التحصیلی در همین کشور یا کشور‌های اسپانیایی، مشکلی نخواهید داشت.
 • از نظر هزینه‌های زندگی نیز کشور کلمبیا واقعاً مقرون به صرفه است. اقتصاد پررونقی دارد و شرایط کار در این کشور ‌ایده‌آل می‌باشد.
 • همچنین در این کشور مناطق گردشگری و سواحل خیره‌کننده زیادی وجود دارد. پس شما آخر هفته‌ها می‌توانید تفریحات هیجان‌انگیزی داشته باشید.
 • کلمبیا یک کشور چند فرهنگی است. بنابراین افراد مهاجر خیلی سریع‌تر می‌توانند خود را با شرایط کشور کلمبیا وفق دهند.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور کلمبیا

خوشبختانه در تمامی دانشگاه‌های کشور کلمبیا، سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌گردد. در این قسمت از مطلب، با ما همراه باشید تا این مقاطع را با یکدیگر بررسی کنیم:

 • تحصیل در کلمبیا در مقطع کارشناسی

این دوره تحصیلی ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. برای ورود به دوره کارشناسی، شما حتماً باید مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی داشته باشید. در مقطع کارشناسی، غالباً آموزش‌ها به زبان اسپانیایی است. پس حتماً باید به این زبان مسلط باشید. البته برخی از رشته‌ها به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌گردند. حتماً قبل از پذیرش از یک دانشگاه، این موضوع را بررسی کنید.

 • تحصیل در کلمبیا در مقطع کارشناسی ارشد

این دوره تحصیلی ۲ ساله است و شما باید مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی خود را ارائه کنید. در این مقطع، تحصیل هم به زبان اسپانیایی و هم به زبان انگلیسی انجام می‌شود. از آنجایی که غالباً دانشجویان خارجی با مدرک زبان انگلیسی برای دریافت پذیرش اقدام می‌کنند، بنابراین داشتن مدرک زبان انگلیسی جز مدارک لازم به حساب می‌آید.

 • تحصیل در کلمبیا در مقطع دکتری

 این مقطع ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد و همانند دوره کارشناسی ارشد، شما باید یک پایان‌نامه داشته باشید. اما این پایان‌نامه در مقطع دکتری باید قوی‌تر باشد. داشتن مدرک زبان انگلیسی و مدارک تحصیلی قبلی نیز الزامی است.

کلام آخر

اگر برای تحصیل در کلمبیا سؤالاتی در مورد کیفیت زندگی، امنیت اجتماعی، اوضاع اقتصادی، سیستم آموزش مدارس، بازار کار و… در ذهن شما ایجاد شده است، با قصران گروپ در ارتباط باشید. می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان استفاده کنید. کارشناسان ما در کنار شما هستند تا اطلاعات کامل را در اختیار شما بگذارند. در نهایت جهت دریافت ویزا برای تحصیل در کلمبیا، ما تمامی امور را برای شما انجام خواهیم داد تا به موقع خود را به دانشگاه برسانید.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *