قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در گابن

گابن کشوری در آفریقای مرکزی است. اگر شما به فکر تحصیل در خارج از کشور هستید، اجازه دهید در همین ابتدای مطلب بگوییم که تحصیل در گابن اصلاً آینده خوبی برای شما به همراه نخواهد داشت. شما نباید تنها به لیست دانشگاه ‌های مورد تأیید وزارت علوم در گابن توجه کنید بلکه در زمان تحصیل، اعتبار مدرک علمی در سطح جهان اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مطلب برای شما توضیح خواهیم داد که چرا ما تحصیل در گابن را پیشنهاد نمی‌کنیم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کویت گروه ب(خوب)

  1. Université de Masuku

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در گابن

چرا تحصیل در گابن گزینه مناسبی نیست؟

  • مسلماً اولین دلیل رد تحصیل در گابن، بحث کیفیت سیستم آموزشی است. در بین دانشگاه‌های کشور گابن، به هیچ عنوان شما دانشگاهی پیدا نمی‌کنید که رتبه عالی در سطح جهانی داشته باشد. بنابراین فارغ التحصیلان در گابن نه تنها آینده شغلی مناسبی نخواهند داشت بلکه برای تحصیل در کشور‌های اروپایی، محدودیت بزرگی برای آن‌ها ایجاد می‌شود. چون مدرک آن‌ها مورد تأیید این کشور‌ها نیست.
  • هزینه‌های تحصیل در گابن واقعاً زیاد است. پس با تحصیل در گابل، یک سیستم آموزشی ضعیف با هزینه بالا را انتخاب می‌کنید که این اصلاً منطقی نخواهد بود.
  • امنیت اجتماعی در کشور گابن در سطح ‌ایده‌آلی قرار ندارد. سرقت کیف و گوشی همراه، بالاترین آمار سرقت را به خود اختصاص داده است. بنابراین وقتی شما در سطح شهر تردد می‌کنید، باید بسیار مراقب باشید.
  • برخی از مواد غذایی که در فروشگاه‌های گابن ارائه می‌شوند، تاریخ گذشته هستند و باعث مسمومیت غذایی خواهند شد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در گابن

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور گابن

ما در این قسمت از مطلب هر یک از مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور گابن را برای شما توضیح خواهیم داد تا بیشتر با نظام آموزشی این کشور آشنا شوید:

  • تحصیل در گابن در مقطع کارشناسی

این دوره تحصیلی ۴ ساله است و شما باید به یکی از زبان‌های فرانسه یا انگلیسی مسلط باشید. در واقع باید بررسی کنید در دانشکاه انتخابی، تدریس به کدام یک از این دو زبان انجام می‌شود. داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله و ریز نمرات، یکی از شرایط لازم برای ورود به مقطع کارشناسی است. همچنین برای دریافت پذیرش، باید آزمون عمومی را پشت سر بگذارید. این آزمون به زبان فرانسوی برگزار می‌گردد.

  • تحصیل در گابن در مقطع کارشناسی ارشد

دوره کارشناسی ارشد، یک دوره ۲ ساله است که هم به زبان فرانسوی و هم به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. اگر زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنید، باید مدرک زبان آیلتس با نمره بالای ۶ داشته باشید. در پایان تحصیل لازم است حتماً پایان‌نامه ارائه کنید تا امکان فارغ التحصیلی شما فراهم گردد.

  • تحصیل در گابن در مقطع دکتری

طول دوره دکتری، ۴ تا ۵ سال می‌باشد. بسته به اینکه شما چه رشته‌ای و چه پایان‌نامه را انتخاب می‌کنید، این مدت زمان متفاوت خواهد بود. برای ورود به مقطع دکتری باید حتماً در آزمون ورودی شرکت کنید؛ مصاحبه را پشت سر بگذارید؛ مقالات قبلی خود را ارائه کنید و سپس منتظر نتیجه نهایی باشید. اگر پذیرش شدید، باید حتماً یک تیز قوی داشته باشید تا بتوانید از آن، مقالات علمی را استخراج کنید. سپس امکان فارغ التحصیلی شما فراهم خواهد شد.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

فراموش نکنید بهترین افراد برای کمک به شما در زمینه مهاجرت تحصیلی، کسانی هستند که به صورت تخصصی در این زمینه کار کردند. در واقع شما باید به سراغ مؤسسات مهاجرتی بروید. قصران گروپ سال‌های زیادی است که در زمینه مهاجرت تحصیلی کار می‌کند. ما حتی با فرهنگ، شرایط اجتماعی، اقتصادی و اوضاع سیاسی کشور‌های مختلف آشنایی داریم. پس کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید و مشخص کنید می‌خواهید در چه رشته‌ای ادامه تحصیل دهید. ما کمک می‌کنیم بهترین دانشگاه و بهترین کشور را انتخاب کنید تا آینده تحصیلی و آینده شغلی درخشانی داشته باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *