قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کامرون

در قاره آفریقا ۵ کشور پیشرفته وجود دارد که یکی از این کشور‌ها، کامرون می‌باشد. این کشور دقیقاً در قسمت غربی قاره آفریقا واقع شده است. اغلب دانشجویان بین‌الملل ذهنیت خوبی نسبت به کشور‌های آفریقایی برای تحصیل ندارند. شما به عنوان یک دانشجو ایرانی وقتی لیست دانشگاه ‌های مورد تأیید وزارت علوم در کامرون را مشاهده کردید، باید در اولین قدم این موضوع را بررسی نمایید که آیا تحصیل در کامرون از اعتبار جهانی برخوردار می‌باشد؟ برای رسیدن پاسخ این سؤال حتماً ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید.

به هر حال آینده شغلی شما در گرو مدرکی قرار دارد که به دست می‌آورید:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کامرون گروه ب(خوب)

 1. Université de Dschang (University of Dschang)
 2. Université de Yaounde I
 3. Université de Buéa (University of Buea)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کامرون گروه ج(متوسط)

 1. Université de Ngaoundéré (University of Ngaoundéré)
 2. Université de Maroua (University of Maroua)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کامرون

آیا تحصیل در کامرون گزینه مناسبی است؟

 • دانشگاه‌های کشور کامرون از نظر استاندارد‌های جهانی معتبر هستند. اگر چه کیفیت دانشگاه‌های این کشور به سطح کشور‌های اروپایی نمی‌رسد ولی به دلیل برخورداری از استاندارد‌های بین‌الملل، مدرک شما معتبر خواهد بود.
 • برای ورود به هر یک از مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور کامرون، محدودیت سنی برای شما در نظر گرفته نمی‌شود.
 • تحصیل در این کشور هم به زبان فرانسوی و هم به زبان انگلیسی انجام می‌شود. البته عمده دانشگاه‌ها، به زبان فرانسوی تدریس می‌کنند ولی در دانشگاه‌های بین‌الملل این کشور، زبان انگلیسی رایج می‌باشد. بنابراین شما به هر کدام از این دو زبان که مسلط باشید، می‌توانید پذیرش را از دانشگاه‌های کامرون به دست بیاورید.
 • هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور واقعاً پایین می‌باشد.
 • شما به عنوان دانشجو می‌توانید به صورت نیمه وقت در کشور کامرون مشغول به کار شوید.
 • همچنین شما می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی که دولت کامرون برای دانشجویان در نظر گرفته است استفاده کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کامرون

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور کامرون

اگر چه تمامی دانشگاه‌های کشور کامرون هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌کنند ولی شما در انتخاب دانشگاه، اول باید مطمئن باشید که دانشگاه مربوطه مورد تأیید وزارت علوم ایران است یا نه.
از طرف دیگر باید کیفیت و رنکینگ دانشگاه را در سطح جهانی بررسی کنید. مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور کامرون به شرح زیر می‌باشد:

 • تحصیل در کامرون در مقطع کارشناسی

این دوره تحصیلی ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. بسته به زبان تحصیل، شما باید مدرک زبان مورد نظر را داشته باشید. لازم است در آزمون ورودی شرکت کنید و حداقل نمره تعیین شده را کسب می‌نمایید. داشتن مدرک دیپلم همراه با ریز نمرات نیز الزامی می‌باشد.

 • تحصیل در کامرون در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع تحصیلی به مدت ۲ سال طول می‌کشد. دانشجویان برای ورود به این مقطع باید حداقل مدرک زبان آیلتس با نمره ۵/۵ داشته باشند. داشتن مدرک دیپلم و کارشناسی همراه با ریز نمرات، از جمله شرایط لازم برای پذیرش در این مقطع تحصیلی است. دانشجویان حتماً باید یک پایان‌نامه قوی ارائه کنند تا بتوانند فارغ التحصیل شوند.

 • تحصیل در کامرون در مقطع دکتری

دوره تحصیلی دکتری در کشور کامرون به مدت ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد. براساس اینکه شما چه رشته‌ای را انتخاب کرده‌اید و رساله شما چه اندازه کار دارد، مدت زمان تحصیل متفاوت خواهد بود. داشتن رزومه علمی قوی همراه با مقالات، مدرک کارشناسی ارشد همراه با ریز نمرات، داشتن مدرک زبان و ارائه پروپوزال، از جمله شرایط لازم برای پذیرش در این مقطع هستند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

برای تحصیل در خارج از کشور، شما باید بسیار وسواس به خرج دهید و به اندازه کافی تحقیق کنید. برای مثال اگر کسی به شما تحصیل در کامرون را پیشنهاد داده است، باید بررسی کنید آیا امکان دریافت ویزای همراه وجود دارد؟ آیا کیفیت آموزش مدارس برای بچه‌های شما مناسب است؟ میزان امنیت در این کشور چگونه است؟ بازار کار بعد از فارغ التحصیلی در چه شرایطی قرار دارد؟ راحت‌ترین راه برای کسب اطلاعات این است که با مؤسسه قصران گروپ در ارتباط باشید. این مؤسسه با کارشناسان حرفه‌ای که دارد، تمامی اطلاعات را در اختیار شما می‌گذارد. در جلسه مشاوره به سؤالات شما پاسخ می‌دهیم و برای کسب ویزای تحصیلی، تمامی مسئولیت را بر عهده می‌گیریم.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *