قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیوزیلند

نیوزلند کشوری است که در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته است. این کشور متشکل از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره‌های کوچک می‌باشد. موقعیت جغرافیایی کشور نیوزلند یکی از دلایلی است که باعث افزایش حضور توریست در نیوزلند شده است. اما هدف ما در این مطلب، بحث تحصیل در نیوزلند می‌باشد. اگر شما لیست دانشگاه ‌های مورد تأیید وزارت علوم در نیوزلند را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از دانشگاه‌های این کشور جایگاه خوبی از نظر ایران کسب کرده‌اند. اما برای اینکه بدانید آیا تحصیل در نیوزلند آینده علمی و شغلی مناسبی را برای شما رقم خواهد زد یا خیر، حتماً تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیوزلند گروه الف (ممتاز)

 1. Massey University
 2. The University of Auckland
 3. University of Canterbury
 4. University of Otago

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیوزیلند

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیوزلند گروه ب (خوب)

 1. Auckland University of Technology
 2. Lincoln University
 3. The University of Waikato
 4. Victoria University of Wellington

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیوزلند گروه ج (متوسط)

 1. Manukau Institute of Technology
 2. Otago Polytechnic
 3. Unitec Institute of Technology (Unitec New Zealand)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیوزیلند

آیا تحصیل در نیوزلند گزینه مناسبی است؟

 • کشور نیوزلند از نظر کیفیت تحصیلی، استاندارد‌های جهانی را کسب کرده است. بنابراین وقتی انتخاب شما تحصیل در نیوزلند است، ما مخالفتی نمی‌کنیم چون شما می‌توانید در دانشگاه‌هایی با کیفیت و رتبه جهانی بالا تحصیل کنید. دانشگاه‌های کشور نیوزلند در لیست ۱۰۰ دانشگاه‌ برتر جهان قرار دارند. بنابراین وقتی فارغ التحصیل شدید، هم مدرک شما از نظر کشور‌های بزرگ دارای اعتبار است و هم به راحتی می‌توانید کار پیدا کنید.
 • اگر علاقمند به تحقیق و نوآوری هستید، در کشور نیوزلند چنین شرایطی برای شما فراهم خواهد شد. آزمایشگاه‌های مدرن، اساتید مجرب و باسابقه و همچنین دسترسی به منابع علمی پیشرفته، از جمله مهمترین خدماتی است که شما در دانشگاه‌های نیوزلند دریافت خواهید کرد.
 • دانشجویان در حین تحصیل می‌توانند مشغول به کار شوند. بنابراین شما یک منبع درآمدی برای خود خواهید داشت.
 • زبان این کشور به زبان انگلیسی است. بنابراین وقتی شما مدرک بین زبان بین‌الملل داشته باشید، به راحتی هم می‌توانید در این کشور تحصیل کنید و هم با مردم ارتباط اجتماعی برقرار خواهید کرد. حتی بعد از فارغ التحصیلی، نیازی نیست یک زبان دیگر را یاد بگیرید تا بتوانید در این کشور کار کنید.
 • هزینه‌های تحصیل در کشور نیوزلند نسبت به کشور‌های اروپایی انگلیسی زبان، بسیار مقرون به صرفه‌تر است. بنابراین شما می‌توانید در کشوری درس بخوانید که هم کیفیت سیستم آموزشی آن در حد کشور‌های اروپایی است و هم از نظر هزینه‌ها، بسیار مقرون به صرفه‌تر است.
 • امنیت در کشور نیوزلند بالا است. بنابراین با خانواده می‌توانید در این کشور زندگی کنید.
 • همچنین امنیت شغلی نیز وجود دارد چون فرصت پیدا کردن کار بسیار زیاد است و بعد از فارغ التحصیلی به راحتی می‌توانید کار پیدا کنید.
 • این کشور دارای طبیعتی بکر و بسیار زیبا است. بنابراین شما وقتی تحصیل در نیوزلند را انتخاب می‌کنید، می‌توانید هر هفته به مناطق مختلف این کشور سر بزنید و از طبیعت آن دیدن. پس با تحصیل در نیوزلند،یک زندگی هیجان‌انگیز را تجربه خواهید کرد.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور نیوزلند

با توجه به مزیت‌هایی که برای تحصیل در نیوزلند ذکر کردیم، شاید شما نیز ترغیب شده‌اید که در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش دریافت کرده و برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید. پس لازم است در مورد مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور نیوزلند اطلاعاتی داشته باشید که ما در این قسمت از مطلب این اطلاعات را در اختیار شما می‌گذاریم:

 • تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی

این مقطع یک دوره ۴ ساله است. جالب است بدانید که شما با حداقل مدرک دیپلم خود می‌توانید برای دریافت پذیرش از دانشگاه نیوزلند اقدام کنید. امکان کار حین تحصیل برای شما وجود دارد. مسلماً چون زبان رسمی این کشور انگلیسی است، برای ورود به مقطع لیسانس باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. حداقل نمره زبان براساس نوع رشته و نوع دانشگاه مشخص می‌گردد.

 • تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد

دوره فوق لیسانس در کشور نیوزلند همانند بسیاری از کشور‌ها، ۲ ساله است. شما باید در کنار دروس تئوری، یک پایان‌نامه نیز داشته باشید. در مقطع کارشناسی ارشد دوره‌های کسب مهارت حرفه‌ای نیز برگزار می‌شود تا شما بعد از فارغ التحصیلی، به راحتی بتوانید وارد کار شوید. داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز یکی از الزامات برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد است.

 • تحصیل در نیوزلند در مقطع دکتری

در مقطع دکتری در کشور نیوزلند، فرصت‌های بی‌نظیر تحقیقاتی فراهم شده است. سیستم آموزشی در مقطع دکتری، کاملاً مطابق با استاندارد‌های بین‌الملل می‌باشد. این کشور از دانشجویان نخبه بین‌الملل استقبال می‌کند و بورسیه‌های بسیار زیادی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرد. در مقطع دکتری شما باید پایان‌نامه داشته باشید و حتماً باید مدرک زبان خود را ارائه نمایید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیوزیلند

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

شاید با مطالعه این مطلب رغبت شما برای تحصیل در نیوزلند چندین برابر شده است ولی می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سیستم آموزش مدارس، وضعیت اقتصادی، اوضاع کار، هزینه اجاره خانه، خرید خانه و… به دست بیاورید. کافی است تلفن را بردارید؛ با قصران گروه در ارتباط باشید و هر سؤالی دارید، از کارشناسان ما بپرسید. ما شما را راهنمایی می‌کنیم تا درست تصمیم‌گیری کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی، اصلاً نگران نباشید. ما تمامی مسئولیت را بر عهده می‌گیریم.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *