قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا با مرکزیت شهر ویکتوریا، یکی از استان های غربی در کشور کانادا است. مهمترین شهرهای این استان، ونکوور، ویکتوریا، کلوونا و وستلر میباشد.

بریتیش کلمبیا یکی از استان هایی است که متقاضیان بسیاری آن را برای مهاجرت و زندگی انتخاب می کنند. از این رو آشنایی با برنامه استانی بریتیش کلمبیا پیش از اقدام برای دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور ضروری است.

بریتیش-کلمبیا

بسیاری از دانشجویانی که تحصیلات خود را در استان بریتیش کلمبیا آغاز کرده اند، به فکر تبدیل ویزای تحصیلی خود به اقامت دائم کانادا هستند. اما سوال اینجاست که آیا این امکان وجود دارد یا خیر؟

باید بگوییم امکان تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا و مهاجرت استانی به بریتیش کلمبیا وجود دارد.

اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی

اگر به تازگی از دانشگاهی در بریتیش کلمبیا فارغ التحصیل شده اید، ممکن است در صورتی که واجد شرایط برای درخواست اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی باشید بتواند در این کشور مشغول به کار شوید.

کار بعد از تحصیل شرایط مناسبی برای دریافت اقامت دائم کانادا را ایجاد می کند.

برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP)

BC PNP  مسیری برای دریافت اقامت دائم برای فارغ التحصیلان بین المللی، کارگران ماهر و نیمه ماهر می باشد. افرادی که می توانند از برنامه BC PNP استفاده کنند شامل:

 • فارغ التحصیلان بین المللی: یعنی افرادی که با مدرک دیپلم از یک کالج یا دانشگاه کانادایی فارغ التحصیل شده اند. مشاغل مدیریتی که دارای مهارت ۰ در NOC قرار دارند دارای صلاحیت نیستند مگر در موارد زیر:
  • متقاضی پس از سه سال بعد از فارغ التحصیلی، ثبت نام خود را در BCPNP  انجام داده باشد.
  • متقاضی باید دارای شغلی باشد و در سطح مهارت A یا سطح مهارت B   در دسته بدی شغلی کانادا یعنی NOC قرار گرفته باشد.
  • کارفرمای متقاضی الزامات لازم را برآورده کرده باشد. برای مثال، کارفرمای شما باید اعلام کند مهارتی که ایجاد کرده است برای این استان مزایای اقتصادی ایجاد کرده است. کارفرما باید مجوزهای لازمه را دریافت کرده باشد و فرم های مربوطه را نیز تکمیل و امضا کرده باشد.
 • دانشجویانی که دارای مدرک فوق لیسانس بین المللی هستند : فارغ التحصیلانی که اخیرا مدرک فوق لیسانس یا دکتری خود را در یک رشته معتبر از یک دانشگاه یا کالج در بریتیش کلمبیا دریافت کرده اند می توانند برای BC PNP  درخواست دهند. متقاضی باید:
  • ظرف سه سال پس از فارغ التحصیلی درخواست خود را به BC PNP ارسال کند
  • علاوه بر این، او باید نشان دهد که توانایی کافی برای زندگی، کار و استقرار درC را دارد

بریتیش-کلمبیا

پروژه فناوری BCPNP

این روش برای کارگران خارجی و دانشجویان بین المللی است تا بتوانند اقامت دائم خود را در استان بریتیش کلمبیا دریافت کنند. برای درخواست در این پروژه دانشجو باید از یکی از ۲۹  شغل واجد شرایط در بریتیش کلمبیا پیشنهاد شغلی داشته باشند. پیشنهاد شغلی باید حداقل ۱ ساله باشد.

اگر از شما دعوت شد که برای اپلای کردن آماده شوید حداکثر ۳۰ روز از تاریخ دعوت فرصت دارید تا درخواست خود را به صورت آنلاین تکمیل کنید. در صورت تایید، یک گواهی کاندید (تأیید نامزدی) دریافت خواهید کرد که می توانید از آن برای درخواست اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا تحت کلاس برنامه مهاجرت استانی استفاده کنید.

برنامه اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا (EEBC)

اگر قصد دارید در برنامه اکسپرس اینتری فدرال بریتیش کلمبیا  شرکت کنید و شرایطی را که در بالا ذکر شد را نیز دارا می باشید می توانید در برنامه EEBC شرکت کنید.

استفاده از برنامه EEBC دارای مزایای بسیاری از جمله:

 • امتیاز اضافی در CRS سیستم رتبه بندی جامع به دست می آورید
 • همچنین، درخواست شما برای اقامت دائم از طریق اکسپرس انتری سریعتر پیگیری می شود

اگر علاقه مند به درخواست برای BC PNP با استفاده از EEBC  هستید، باید یکی از ۲ معیار زیر را داشته باشید:

 • فارغ التحصیل بین المللی باشید
 • و همچنین در یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال که در زیر ذکر شده است، حضور داشته باشید
 • نیروی متخصص فدرال (FSWP) : کارگران ماهری که می خواهند از طریق داشتن مهارت در حرفه ای، مقیم دائم کانادا شوند. این متقاضیان معمولاً جوان هستند، تحصیلات عالی دارند، تجربه کاری دارند و انگلیسی یا فرانسوی می دانند.
 • برنامه مشاغل فنی فدرال (FSTP) : کارگران ماهر با سابقه کار خارجی که می خواهند به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند. متقاضیان این گروه معمولاًدارای مهارت در لوله کشی ، جوشکاری و از این دست حرفه ها هستند و دارای مدرک معتبر هستند.
 • کلاس تجربه کانادایی (CEC) : کارگران ماهری که حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت کانادایی در یک فضای حرفه ای دارند.

اگر درخواست EEBC شما تایید شود، این امکان را دارید تا از طریق سیستم اکسپرس انتری IRCC برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید.

دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی

برای استفاده از برنامه BCPNP باید از یک کافرمای کانادایی که مقیم بریتیش کلمبیا است جاب آفر یا پیشنها شغلی دریافت کنید. کارفرما باید دارای شرایطی به شرح زیر باشد:

 • کارفرما باید داری سابقه ای خوب در زمینه مدیریتی باشد
 • کارفرما باید همزمان نیروی کار کانادایی نیز استخدام کرده باشد
 • تمامی اظهارنامه های مالیاتی باید توسط کارفرما پر و تکمیل شده باشد
 • پیشنهاد شغلی باید تمام وقت و بدون تاریخ انقضا باشد ( تاریخ اتمام همکاری در قرارداد ذکر خواهد شد)
 • کارفرما باید در استان بریتیش کلمبیا شناخته شده باشد

استان بریتیش کلمبیا یکی از استان های کانادا است که شرایط مهاجرت را برای افرادی که علاقه مند به زندگی کانادایی هستند فراهم کرده است. در صورتی که دارای شرایطی که در بالا ذکر شد هستید به راحتی می توانید در این استان اقامت دائم داشته باشید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *