شرایط ورود حیوان خانگی به کانادا

3 دقیقه

مدت زمان مطالعه

در مهاجرت به کانادا و تصمیم برای سفر به این کشور داشتن حیوان خانگی و شرایط ورود حیوان خانگی به کانادا کمی شرایط سفر را دشوار می کند. افرادی که حیوان خانگی یا پت دارند دائما این سوال را می پرسند که آیا می توانند حیوان خود را همراه با خود به کانادا ببرند یا خیر. باید بگوییم که جای نگرانی نیست و کشور کانادا شرایطی را برای ورود حیوانات خانگی به این کشور فراهم و اعلام کرده است.

شرایط ورود حیوان خانگی به کانادا

پس از دریافت ویزای کانادا و پیش از سفر با شرکت هواپیمایی خود تماس بگیرید تا از قوانین و دستورالعمل های آنها برای همراه داشتن حیوان خانگی در پرواز مطلع شوید.ابتدا باید بدانید که قوانین حمل حیوان خانگی در میان شرکت های هواپیمایی متفاوت است.

پیش از پرواز، حیوان خود را نزد دامپزشک ببرید و مطمئن شوید که حیوان خانگی شما به اندازه کافی در وضعیت مناسبی برای سفر قرار دارد. همچنین ممکن است هنگام ورود از شما خواسته شود که گواهی سلامت یا سایر اسناد مربوط به او را ارائه دهید.

دارندگان حیوان خانگی باید اطمینان حاصل کنند که حیوان، فضای کافی برای دراز کشیدن، چرخش و ایستادن دارد.  قفسی برای او تهیه کنید که درآن تهویه کافی فراهم باشد. به اندازه کافی برای او آب و غذا در نظر بگیرید. آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا  (CFIA) شرایط ورود حیوانات خانگی به کانادا را تعیین کرده است که پیش از سفر باید بررسی شود.

 هر حیوانی برای ورود به کانادا قوانین مربوط به خود را دارد. در ادامه به تفکیک، شرایط سفر چند پت خانگی را به کانادا شرح می دهیم:

گربه

گربه هایی که از کشوری دیگر وارد کانادا می شوند باید عاری از هاری باشند و گواهی واکسیناسیون هاری یا گواهی دامپزشکی که عدم هاری را اعلام می کند داشته باشند.

 آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) در هنگام ورود حیوان به مرز یک بازرسی بصری انجام می دهد تا مطمئن شود واکسیناسیون گربه انجام شده است و با توضیحات حیوان مطابقت دارد.

ممکن است بنا به صلاحدید CBSA از شما خواسته شود که بازرسی های بیشتری را انجام دهید، که هزینه ای بیش از 30 دلار + مالیات را ممکن است در بر داشته باشد.

شرایط آوردن حیوان خانگی به کانادا

سگ

مهاجرت به کانادا با سگ ممکن است کمی پیچیده تر از آن چیزی باشد که انتظار دارید. سگ‌ها باید تحت بازرسی بصری از آژانس خدمات مرزی کانادا قرار بگیرند و مانند گربه‌ها ممکن است نیاز به تکمیل بازرسی‌های بیشتری باشد. این مسئولیت مالک است که قبل از سفر با CFIA تماس بگیرد. شما باید مدارک  شناسنامه سگ خود را همراه داشته باشید. تمام سگ های بالای سه ماه به واکسیناسیون های لازم نیاز دارند.

خرگوش

خرگوش ها باید شرایط قرنطینه را رعایت کنند و دارای کارت واکسن های ضروری نیز باشند.

30 روز قبل از سفر به کانادا با خرگوش باید موارد زیر را امضا کنید:

  • خرگوش شما به عنوانی حیوان خانگی همراه شما بوده است
  • شخصا از کشور مبدا تا کانادا خرگوش خود را همراهی می کنید
  • با قرنطینه احتمالی خرگوش در کانادا موافقت می کنید

شرایط آوردن حیوان خانگی به کانادا

انواع جوندگان

اغلب جوندگان به جز موش های صحرایی و یا سنجاب ها را بدون مجوز واردات، گواهی سلامت و یا بازرسی بصری می توانید به کانادا وارد کنید، اما جوندگان آفریقایی مجاز به ورود به کانادا نیستند.

پرندگان

پرندگان نیاز به مجوز واردات دارند که توسط یک دفتر محلی CFIA صادر شده باشد. پرندگان در صورتی می توانند به کانادا وارد شوند که عاری از آنفولانزا باشند و در صورت نیاز قرنطینه شوند.

حمل حیوانات خانگی به کانادا

پیش از ورود به کانادا باید با اطلاع از وضعیت و چگونگی ورود حیوان خانگی تان به کانادا و همچنین فراهم کردن مدارک و شرایط خودتان برای ورود به کانادا وضعیت را برای ورود وی به کانادا فراهم کنید.

مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085