قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تمکن مالی ویزای تحصیلی

سالانه دانشجویان بسیاری برای اخذ ویزای دانشجویی تلاش می کنند. تحصیل در دانشگاه های با کیفیت کشورهای اروپایی و یا آمریکایی آرزوی هر دانشجویی است که به ارتقا دانش و سواد خود فکر می کند

. تفاوتی نمی کند برای کدام مقطع تحصیلی درخواست می دهید در هر صورت باید دارای شرایطی باشید که مهمترین آنها تمکن مالی ویزای تحصیلی است.

تمکن مالی ویزای تحصیلی بدین معنا است دانشجو یا فرد متقاضی دریافت هر نوع ویزایی باید اثبات کند که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود در کشور مقصد را دارد.

دراین نوشته به توضیح تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی در کشورهای مختلف می پردازیم. با قصران گروپ همراه باشید.

تمکن مالی ویزای تحصیلی

پیش از آنکه در رابطه با تمکن مالی ویزای تحصیلی صحبت کنیم بهتر است در رابطه با منابع مالی که دانشگاه دراختیار دانشجویان قرار می دهد توضیحی دهیم. دانشجویان برای تعدیل هزینه های تحصیل خود می توانند از یکی از گزینه های زیر استفاده کنند:

  • وام های دانشجویی
  • بورسیه های تحصیلی
  • تامین بودجه تحصیلی توسط خود دانشجو

در این میان متقاضیان دریافت وام های دانشجویی از تعداد بیشتری برخوردار هستند. وام هایی که در اختیار دانشجویان قرار میگیرد به دو صورت وام های تحصیلی تضمینی و وام های تحصیلی بدون وثیقه است.

وام های تضمینی اغلب توسط بانک های دولتی اعطا می شود و وام های بدون وثیقه را بانک های خصوصی در اختیار دانشجو قرار می دهند. نرخ بهره وام های تضمینی پایین تر هستند و به همین جهت وام های دولتی طرفداران بیشتری دارد.

برای دریافت ویزای تحصیلی در کنار سایر مدارکی که از متقاضی خواسته می شود ارائه تمکن مالی یکی از ضروریات است. اینکه میزان تمکن مالی چقدر باشد بستگی به دانشگاه و کشور محل تحصیل دارد، سوای از میزان تمکن مالی متقاضی باید به نحوی اثبات کند که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد را دارد.

در ادامه به میزان تمکن مالی برای کشورهای مختلف به تفکیک می پردازیم.

تمکن مالی ویزای تحصیلی

تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان

دانشجویانی که قصد تحصیلی در آلمان را دارند پیش از درخواست برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان می بایست هزینه های یک سال زندگی خود را به یک حساب بانکی مسدود شده معروف به Sperrkonto  به منظور تامین هزینه های یکسال خود واریز کنند.

به طور تقریبی هزینه های یکسال زندگی درآلمان برای یک دانشجوی بین المللی چیزی در حدود ۸۶۰ یورو در ماه است. با وجود اینکه تحصیلات در بیشتر مقاطع در آلمان رایگان است اما مقامات دولت آلمان میبایست مطمئن شوند که دانشجو توانایی پرداخت هزینه ای زندگی خود در کشورشان را دارد.

تمکن مالی ویزای تحصیلی آمریکا

افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا را دارند نیز باید مدارکی مبنی بر توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل ارائه دهند. هزینه هایی از قبیل خورد و خوراک، اجاره منزل، خرید ملزومات زندگی و سایر مخارج به خصوص در کشور ایالات متحده هزینه بردار است. بنابراین برای دولت ضروری است که مطمئن شود دانشجو در طی مدت تحصیل سربار دولت نیست و عهده دار مخارج خود میباشد. به طور تقریبی و میانگین میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا ۱۷ تا ۷۰ هزار دلار آمریکا است.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

فرصت های کاری و تحصیلی در کانادا فراوان است، کیفیت دانشگاه های کانادا در سطح جهانیست و متقاضیان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه های این کشور درخواست می دهند.

از شرایط دریافت ویزای دانشجویی کانادا دارا بودن توانایی در پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل است. متقاضیان تحصیل در کانادا باید هزینه های یکسال زندگی در کانادا را به حساب گواهی سرمایه گذاری تضمینی GIC واریز نمایند. همچنین هر نوع اسناد مالی و ملکی که دلیلی بر اثبات توانایی مالی متقاضی باشد ضروری است.

هزینه های یکسال زندگی در کانادا که شامل مسکن، غذا، بیمه و پوشاک می باشد حدودا ۱۲ هزار دلار کانادا است و شهریه چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار کانادا که بسته به نوع رشته و مقطع متفاوت است.

بنابراین یک دانشجو برای تحصیل در کانادا  باید در حدود ۲۲ هزار دلار کانادا در حساب خود داشته باشد.

تمکن مالی ویزای تحصیلی

تمکن مالی ویزای تحصیلی استرالیا

برای تحصیل در استرالیا مانند اغلب کشورهای دیگر باید در ابتدا از دانشگاه مورد نظر پذیرش دریافت کنید. بعد از دریافت پذیرش از داشنگاه باید مدارک خود را جمع آوری کرده  و برای اخذ ویزا آماده شوید. در میان مدارک از شما گواهی تمکن مالی نیز درخواست می شود. داشنجویان موظف هستند هزینه های یکسال زندگی خود را به حساب پس انداز واریز کنند.

میزان تمکن مالی خواسته شده از دانشجو ۵۰ هزار دلار است. همچنین شهریه یک ترم تحصیلی به اضافه بیمه درمانی باید از پیش به حساب دانشگاه واریز شود.

تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلیس

برای اثبات تمکن مالی دولت انگلیس از هیچ متقاضی ای درخواست نمی کند مدرکی مبنی بر اثبات مالی ارائه دهند. دانشجویان ملزم به ارائه گواهی پذیرش تحصیلی هستند.دانشجویان باید مبلغ کافی جهت پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در انگلیس را داشته باشند. تمکن مالی جهت دوره های تحصیلی در لندن حدود ۱۳۳۴ پوند در ماه میباشد. البته بسته به رشته و مقطع تحصیلی این مبلغ می تواند متغیر باشد.

و در آخر باید بدانید ارائه تمکن مالی برای تحصیل و یا زندگی و در کل مهاجرت یکی از مدارک ضروری است. چرا که به مقامات کشور مقصد اعلام می کنید که توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل خود را دارید یا خیر.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *