قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تفاوت کشور دومینیکا و دومینیکن

احتمالا شما هم نام کشور دومینیکا را شنیده اید.کشوری که در سال های اخیر شرایط اعطای پاسپورت را برای علاقه مندان زندگی و مهاجرت به این کشور فراهم کرده است. از طرف دیگر ممکن است از خود بپرسید آیا کشور دومینیکا همان دومینیکن است؟! اگر خیر تفاوت این دو کشور چیست؟ هر کدام در کجا واقع شده اند؟ و شرایط مهاجرت و زندگی در آنها چگونه است؟

در این نوشته به توضیح مختصری درباره این دو کشور می پردازیم و اطلاعاتی کلی در اختیارتان قرار می دهیم.

تفاوت کشور دومینیکا و دومینیکن

دومینیکا، دومینیکن نیست!!

داشتن تابعیت دوم و پاسپورت کشوری دیگر یکی از امتیازاتی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. تحریم ها و برخی سختگیری ها از سوی برخی از کشورها باعث شده است که ایرانیان نتوانند به راحتی به هر کشوری سفر کنند. داشتن پاسپورت دوم و تابعیت کشوری معتبر دیگری مانند دومینیکا باعث رد کردن برخی موانع احتمالی می شود.

به دلیل تشابه و نزدیکی نام دو کشور دومینیکا و دومینیکن این دو کشور اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. اما باید بگوییم دومینیکا و دومینیکن دو کشور مستقل و جدا از هم هستند.

جمهوری دومینیکن

کشوری است که از شمال با اقیانوس اطلس و از غرب با هائیتی همسایه است. مهمترین همسایه این کشور جزیره کارائیب است. پایتخت این کشور شهر سانتودومینگو است و مردم در این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. می توان گفت دومینیکن اولین سرزمین در قاره اروپا است که اروپاییان در آن مستقر شدند. طبیعت زیبا و منحر به فرد این کشور هر ساله گردشگران بسیاری را به این منطقه جذب میکند.

در بحث تفاوت کشور دومینیکا و دومینیکن میتوان اشاره کرد که، تراکم جمعیت در دومینیکن نسبت به دومینیکا بالاتر است، چیزی در حدود ۱۱ میلیون نفر! جمهوری دومینیکن بعد از کوبا دومین کشور بزرگ حوزه کارائیب است و ۱ میلیون نفر در پایتخت آن زندگی می کنند. دومینیکن در سال های دور مستعمره اسپانیا بوده  بعدها اعلام استقلال کرد.

این کشور دارای جاذبه های دیدنی فراوانی است. پارک ملی شرقی که در یونسکو نیز ثبت شده است انواع گونه های جانوری و گیاهی را در خود جای داده است. یکی از بزرگترین پارک های طبیعی واقع در کارائیب این پارک ملی است و به دلیل وجود صخره های مرجانی و گونه های مختلف جانوری به خصوص پرندگان بومی بسیار شهره است.

یکی از شهرهای صنعتی در دومینیکن شهر لارومانا است که در سواحل جنوب شرقی این کشور واقع شده است. انواع هتل ها و اقامتگاه ها در این منطقه قرار دارد. همچنین به نظر می رسد مردم این منطقه به بازی پولو علاقه مند هستند چرا که زمینه های متعددی از بازی پولو در اینجا دیده می شود.

پاسپورت دومینیکن

پاسپورت دومینیکن نیز مانند پاسپورت کشور دومینیکا از اعتبار نسبتا بالایی برخوردار است و با داشتن آن می توانید به کشورهای بسیاری بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. پاسپورت دومینیکن در رده ۳۲ قدرتمندترین پاسپورت های دنیا قرار دارد. با دارا بودن پاسپورت این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا می توانید به بیش از ۶۰ کشور سفر کنید.

تفاوت کشور دومینیکا و دومینیکن

کشور دومینیکا

کشور زیبای دومینیکا در شرق دریای کارائیب قرار دارد و با مساحتی حدود ۷۵۱ کیلومتر که اغلب آن خط ساحلی هستند طبیعتی بی نظیر و شگفت انگیز را متعلق به خود کرده است. پایتخت و مهم ترین شهر این کشور روسو است و مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند. مراودات سیاسی انگلیس با دومینیکا بسیار زیاد است. گفتنی است که دومینیکا به تازگی از انگلستان جدا شده و اعلام استقلال کرده است.

به دلیل وجود آتش فشان های بسیار که عمدتا غیر فعال هستند این کشور خاک حاصل خیزی دارد. کشاورزی در دو.مینیکا رونق فراوانی دارد و می توان گفت اقتصاد این کشور بر کشاورزی وابسته است. البته در سال های اخیر کشور دومینیکا با مطرح کردن طرح اعطای پاسپوت مهاجران و گردشگران بسیاری را به کشورش جذب کرده است.

مردم دومینیکا از نژاد آفریقایی هستند، البته هنوز هم بومیان کارائیب در این کشور دیده می شوند. به دلیل طبیعت بی نظیر دومینیکا اروپاییان بسیاری برای خرید ملک و گذراندن تعطیلات به این کشور سفر می کنند و حتی در میان مردم این کشور اروپاییان نیز دیده می شوند.

تفاوت کشور دومینیکا و دومینیکن

پاسپورت کشور دومینیکا

دومینیکا عضو منطقه شینگن نیست اما با دارا بودن ویزای آن می توانید بدون نیاز به ویزای شینگن به کشورهای عضو این منطقه سفر کنید. پاسپورت دومینیکا از اعتبار بالایی برخوردار است به طوری که دارنده آن میتواند به بیش از ۱۴۴ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کند. از مهمترین کشورهایی که با پاسپورت دومینبکا میتوانید به ان سفر کنید انگلیس، آرژانتین و کشورهای اروپایی است.

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور نیز امکان پذیر است.

سرمایه‌گذاری در دومینیکا از دو روش امکان‌پذیر است. شما می‌توانید از طریق کمک بلاعوض به دولت یا خرید ملک و شرکت در پروژه‌های مورد تأیید دولت شهروندی این کشور را اخذ نمایید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

جهت دریافت پاسپورت دومینیکا و مهاجرت به دومینیکا می توانید با کارشناسان و ماوران ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *