قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، حتماً می‌دانند که یادگیری زبان بومی از واجبات مهاجرت است. در واقع متقاضی باید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا مدرک زبان ارائه دهد. البته امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد اما با ارائه مدرک زبان، فرد شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی و پذیرش از دانشگاه موردنظر دارد.

در این مقاله سعی داریم یادگیری زبان برای تحصیل در کانادا را از دو جهت تسلط بر زبان و بررسی نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا و پذیرش در مؤسسات آموزشی کانادا را بررسی نماییم.

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

همان‌طور که می‌دانید زبان اصلی کشور کانادا انگلیسی است؛ پس شما باید برای تحصیل در کانادا مهارت خود را در زبان انگلیسی به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی ثابت کنید. برای این منظور کسب بهترین نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا حائز اهمیت است. این آزمون کسانی که تمایل به تحصیل و یادگیری زبان انگلیسی دارند را از چهار جهت گوش‌دادن، نوشتن، خواندن و صحبت‌کردن مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

حداقل نمره ilets برای تحصیل در کانادا به مقطع تحصیلی و رشته انتخاب شده شما بستگی دارد. اما به‌طورکلی حداقل نمره آیلتس در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در بیشتر دانشگاه‌های کانادا ۶٫۵ در نظر گرفته شده است. البته باید توجه داشت که در برخی از رشته‌ها مانند پرستاری، حقوق، روان‌شناسی و … دانشگاه‌ها نمره بالاتری درخواست می‌نمایند.

برای * تحصیل در کانادا در مقطع دکترا و * پست داک ارائه مدرک زبان آیلتس اجباری است. حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در دانشگاه در مقطع دکترا هفت به بالا است.

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کالج‌های کانادا

دانشگاه‌ها و کالج‌ها هر دو خدمات آموزشی باکیفیت ارائه می‌دهند. دانشگاه‌ها بیشتر بر روی آموزش آکادمیک تمرکز دارند اما هدف اصلی کالج‌ها پرورش مهارت‌های عملی دانشجویان و آماده‌سازی آن‌ها برای ورود به بازار کار و اشتغال است. برای * تحصیل در کالج‌های کانادا بهتر است شرایط ویزای تحصیلی و شرایط سنی مورد بررسی قرار گیرد.

در خصوص شرایط مهارت زبان برای * تحصیل در کالج‌های کانادا، حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا ۶٫۵ است که البته برای برخی از کالج‌ها این نمره ۶ است. حتی اگر شما مدرک آیلتس ندارید نگران نباشید زیرا اکثر کالج‌ها به‌صورت مجزا دوره آیلتس برگزار می‌کنند.

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

نمره آیلتس دانشگاه‌های کانادا

در کانادا بیش از ۴۰ دانشگاه و کالج وجود دارد که خدمات آموزشی باکیفیت جهت تحصیل دانشجویان ارائه می‌دهد. نمره آیلتس در هر یک از دانشگاه‌ها باتوجه‌ به استانداردها متفاوت است.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو جز برترین دانشگاه‌های آموزشی و پژوهشی است که در ایالت اونتاریو قرار دارد. اولین پژوهش در خصوص سلول‌های بنیادی و علم کامپیوتر در این دانشگاه انجام شده است. دانشجویان می‌توانند در ۷۰۰ رشته مقطع کارشناسی و ۲۰۰ رشته مقاطع تکمیلی این دانشگاه تحصیل نمایند. حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا و در دانشگاه تورنتو نمره ۶٫۵ است البته توجه داشته باشید که نمره هیچ مهارتی نباید کمتر از ۶ باشد.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون کانادا واقع شده است. این دانشگاه به‌صورت پژوهش‌محور اداره می‌شود. دانشگاه آلبرتا دارای ۱۸ دانشکده است که حدود ۴۰ هزار دانشجو در ۴۰۰ رشته تحصیلی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند. حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در دانشگاه آلبرتا ۶٫۵ در نظر گرفته شده است.

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری در شهری به نام کلگری (Calgary) در کانادا واقع شده است. این دانشگاه رتبه هشتم در بین دانشگاه‌های برتر پژوهشی کشور کانادا را داراست. دانشگاه کلگری نقش مهمی در بازار کار و اقتصاد دولت کانادا دارد. حداقل نمره آیلتس در دانشگاه کلگری برای ادامه تحصیل ۷ است.

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

چرا نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا؟

یکی از فاکتورهای اصلی تأیید صلاحیت جهت مهاجرت به کانادا، آزمون آیلتس است. این آزمون برای تعیین سطح دانش افراد در مهارت‌های چهارگانه انگلیسی است. یکی از مزیت‌های این آزمون این است که پس از انجام آزمون شما می‌توانید درخواست کنید که نتایج آزمون شما به ۵ سازمان دیگر ارسال شود. باتوجه‌به این که تمامی گزارش‌های آیلتس، توسط سایت تأیید آنلاین، مورد تأیید قرار می‌گیرد، شما می‌توانید با دسترسی به این سایت معتبر، از کسب حداقل نمره آیلتس خود و همچنین صحت نتایج آزمون مطمئن شوید.

مزایای داشتن نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

درگذشته شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا کمی آسان‌تر بود، اما رفته‌رفته به‌ویژه برای مهاجرت تحصیلی کانادا سیاست‌ها و شرایط سخت‌تر شده است. ارائه مدرک زبان و همچنین نمره آزمون آیلتس به هنگام اخذ ویزای تحصیلی کانادا الزامی نیست؛ اما با داشتن این مدرک شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا افزایش می‌یابد؛ بنابراین هرچه نمره آیلتس فرد بالاتر باشد، نشان از آمادگی بالای فرد برای مهاجرت به کانادا است.

کسب نمره بالا در آزمون آیلتس بدین معناست که این فرد می‌تواند با سرعت بیشتری با مردم و اقوام کشور کانادا ارتباط برقرار کند. علاوه‌برآن، با کسب بهترین نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا ، فرد متقاضی می‌تواند از بورسیه تحصیلی کانادا و حتی تحصیل رایگان در کانادا بهره‌مند شود.

یکی از شاخص‌های مهمی که در مقطع دکترا باعث افزایش شانس فرد جهت‌پذیرش در دانشگاه می‌شود همین نمره بالا در آزمون آیلتس است.

یکی از گزینه‌هایی که در نامه‌های ریجکتی افراد مشاهده می‌شود این است که فرد متقاضی نتوانسته آفیسر پرونده را برای مهاجرت به کانادا متقاعد نماید. با ارائه مدرک زبان می‌توانید ثابت کنید که برای کسب دانش در مؤسسات آموزشی کانادا آمادگی لازم را دارید و همچنین نظر آفیسر را مثبت کنید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *