ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی – باتوجه‌ به این که کشور کانادا برای مهاجران یک زندگی باکیفیت و دارای رفاه اجتماعی سطح بالا ارائه می‌دهد. در سال‌های اخیر مهاجران زیادی کانادا را به‌ عنوان مقصد خود انتخاب می‌نمایند. با اینکه کانادا کشور پهناوری است اما جزء کشورهای پرجمعیت به شمار نمی‌آید و طبق آخرین آمار جمعیت این کشور 38.6 میلیون نفر است و 22 درصد این جمعیت را مهاجران تشکیل داده‌اند.

از طرفی کشور کانادا به نیروی کار ماهر و حرفه‌ای نیاز مبرم دارد؛ به همین دلیل دولت کانادا نسبت به کشورهای دیگر سیاست‌های آسان‌تری برای اخذ ویزای کانادا در نظر گرفته است.

اولین اقدام متقاضیان مهاجرت به کانادا، بررسی هزینه‌های زندگی در این کشور است.  هزینه زندگی در کانادا باتوجه‌ به شهر انتخاب شده و وسعت آن متفاوت خواهد بود. برای تعیین میزان هزینه زندگی در کانادا عواملی چون هزینه تحصیل، هزینه اجاره ماهانه، هزینه‌های مربوط به پذیرش دانشگاه و میزان تمکن مالی و … دخیل هستند.

شاخص‌های مختلفی برای ارزان یا گران بودن یک شهر وجود دارد. به‌عنوان‌ مثال هزینه‌های اجاره خانه، پوشاک، حمل‌ونقل و غیره جزء معیارهای هزینه‌های شما برای زندگی در یک شهر است البته این موضوع رابطه مستقیم با میزان درآمد و حقوق شما دارد؛ این بدان معناست که اگر شما در شهری زندگی می‌کنید که درآمد و حقوق پایین دریافت می‌کنید پس طبیعتاً باید هزینه‌های کم‌تری داشته باشید و بالعکس.

بسیاری از افراد معتقدند که شهرهای کوچک به نسبت از امکانات کمتری برخوردار هستند؛ اما چنین نیست! امکانات رفاهی در ارزان ترین شهرهای کانادا آن‌چنان پایین نیست. برای مثال در اکثر شهرهای کوچک کانادا خدمات درمانی رایگان برای بیماران ارائه می‌شود.

در ادامه برخی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی آمده است که هنگام مهاجرت به کانادا می‌توانید آن را مدنظر داشته باشید.

ارزان ترین شهرهای کانادا

شربروک در ایالت کبک

ششمین شهر بزرگ ایالت کبک، شربروک است که جزء ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی به شمار می‌رود. این شهر محبوبیت خاصی در بین دانشجویان بین‌المللی دارد و اکثر دانشجویان به دلیل ارزان بودن مخارج زندگی در این شهر، اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این شهر می‌کنند. شهر شربروک بیش از 40 هزار دانشجو دارد که در 8 مؤسسه آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

هزینه زندگی در شربروک برای یک خانواده 4 نفره حدوداً دو هزار و 500 دلار است و همین‌طور حداقل حقوق برای کارمندان در این شهر هر ساعت 11 دلار کانادا است.

مونکتون در ایالت نیوبرانزویک

یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی، مونکتون در ایالت نیوبرانزویک است که حدود 140 هزار نفر جمعیت دارد. این شهر در موقعیت جغرافیایی خوبی واقع شده است که اطراف آن را سواحل زیبا و پارک‌های طبیعی احاطه کرده‌اند. اگر می‌خواهید در یک شهر زیبا با مناظر چشم‌نواز و همچنین ارزان زندگی کنید، مونکتون بهترین گزینه است.

حداقل حقوق و دستمزد کارمندان در این شهر برای هر ساعت 12 دلار و البته اجاره خانه در این شهر حدود 750 دلار است. به طور میانگین مخارج مربوط به خانواده 4 نفره در شهر مونکتون 2200 دلار کانادا است.

ارزان ترین شهرهای کانادا

خلیج تندر در ایالت انتاریو

یکی از شهرهای ارزان کانادا، خلیج تندر است که در قسمت شمال کانادا و کنار دریاچه‌های زیبای این کشور واقع شده است. خلیج تندر دارای صنایع مختلفی از جمله معدن، حمل‌ونقل و جنگل‌داری است. یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا و ایالت انتاریو، شهر خلیج تندر است. حداقل حقوق در این شهر 11 و نیم دلار در هر ساعت است. برای اجاره خانه باید ماهانه 900 دلار هزینه پرداخت نمایید. هزینه ماهانه برای یک خانواده 4 نفره حدود 2500 دلار هست.

شهر لندن در ایالت انتاریو

شهر لندن در ایالت انتاریو نیز جزء ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی به شمار می‌رود. از نظر ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی شهر لندن کیفیت بالایی دارد که از دلایل مهم دانشجویان برای مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور است. برای اجازه خانه در شهر لندن باید حدود 900 دلار پرداخت کنید. همچنین برای یک خانواده 4 نفره مخارج ماهانه حدود دو هزار و هشتصد دلار کانادا باید در نظر گرفت.

ارزان ترین شهرهای کانادا

آبوتسفورد در ایالت بریتیش کلمبیا

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که شهر خلوت و به‌دور از شلوغی را برای زندگی انتخاب می‌کنید، شهر آبوتسفورد بهترین گزینه است. این شهر در نزدیکی مرز آمریکا قرار دارد و از ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی برای زندگی است. یکی از مزیت‌های این شهر این است که برای هر یک ساعت کار در این شهر 14 دلار کسب می‌کنید. هزینه اجاره خانه در این شهر حدود هزار دلار است.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085