قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی

ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی – باتوجه‌ به این که کشور کانادا برای مهاجران یک زندگی باکیفیت و دارای رفاه اجتماعی سطح بالا ارائه می‌دهد. در سال‌های اخیر مهاجران زیادی کانادا را به‌ عنوان مقصد خود انتخاب می‌نمایند. با اینکه کانادا کشور پهناوری است اما جزء کشورهای پرجمعیت به شمار نمی‌آید و طبق آخرین آمار جمعیت این کشور ۳۸٫۶ میلیون نفر است و ۲۲ درصد این جمعیت را مهاجران تشکیل داده‌اند.

از طرفی کشور کانادا به نیروی کار ماهر و حرفه‌ای نیاز مبرم دارد؛ به همین دلیل دولت کانادا نسبت به کشورهای دیگر سیاست‌های آسان‌تری برای اخذ ویزای کانادا در نظر گرفته است.

اولین اقدام متقاضیان مهاجرت به کانادا، بررسی هزینه‌های زندگی در این کشور است.  هزینه زندگی در کانادا باتوجه‌ به شهر انتخاب شده و وسعت آن متفاوت خواهد بود. برای تعیین میزان هزینه زندگی در کانادا عواملی چون هزینه تحصیل، هزینه اجاره ماهانه، هزینه‌های مربوط به پذیرش دانشگاه و میزان تمکن مالی و … دخیل هستند.

شاخص‌های مختلفی برای ارزان یا گران بودن یک شهر وجود دارد. به‌عنوان‌ مثال هزینه‌های اجاره خانه، پوشاک، حمل‌ونقل و غیره جزء معیارهای هزینه‌های شما برای زندگی در یک شهر است البته این موضوع رابطه مستقیم با میزان درآمد و حقوق شما دارد؛ این بدان معناست که اگر شما در شهری زندگی می‌کنید که درآمد و حقوق پایین دریافت می‌کنید پس طبیعتاً باید هزینه‌های کم‌تری داشته باشید و بالعکس.

بسیاری از افراد معتقدند که شهرهای کوچک به نسبت از امکانات کمتری برخوردار هستند؛ اما چنین نیست! امکانات رفاهی در ارزان ترین شهرهای کانادا آن‌چنان پایین نیست. برای مثال در اکثر شهرهای کوچک کانادا خدمات درمانی رایگان برای بیماران ارائه می‌شود.

در ادامه برخی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی آمده است که هنگام مهاجرت به کانادا می‌توانید آن را مدنظر داشته باشید.

ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی

شربروک در ایالت کبک

ششمین شهر بزرگ ایالت کبک، شربروک است که جزء ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی به شمار می‌رود. این شهر محبوبیت خاصی در بین دانشجویان بین‌المللی دارد و اکثر دانشجویان به دلیل ارزان بودن مخارج زندگی در این شهر، اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این شهر می‌کنند. شهر شربروک بیش از ۴۰ هزار دانشجو دارد که در ۸ مؤسسه آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

هزینه زندگی در شربروک برای یک خانواده ۴ نفره حدوداً دو هزار و ۵۰۰ دلار است و همین‌طور حداقل حقوق برای کارمندان در این شهر هر ساعت ۱۱ دلار کانادا است.

مونکتون در ایالت نیوبرانزویک

یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی، مونکتون در ایالت نیوبرانزویک است که حدود ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر در موقعیت جغرافیایی خوبی واقع شده است که اطراف آن را سواحل زیبا و پارک‌های طبیعی احاطه کرده‌اند. اگر می‌خواهید در یک شهر زیبا با مناظر چشم‌نواز و همچنین ارزان زندگی کنید، مونکتون بهترین گزینه است.

حداقل حقوق و دستمزد کارمندان در این شهر برای هر ساعت ۱۲ دلار و البته اجاره خانه در این شهر حدود ۷۵۰ دلار است. به طور میانگین مخارج مربوط به خانواده ۴ نفره در شهر مونکتون ۲۲۰۰ دلار کانادا است.

خلیج تندر در ایالت انتاریو

یکی از شهرهای ارزان کانادا، خلیج تندر است که در قسمت شمال کانادا و کنار دریاچه‌های زیبای این کشور واقع شده است. خلیج تندر دارای صنایع مختلفی از جمله معدن، حمل‌ونقل و جنگل‌داری است. یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا و ایالت انتاریو، شهر خلیج تندر است. حداقل حقوق در این شهر ۱۱ و نیم دلار در هر ساعت است. برای اجاره خانه باید ماهانه ۹۰۰ دلار هزینه پرداخت نمایید. هزینه ماهانه برای یک خانواده ۴ نفره حدود ۲۵۰۰ دلار هست.

شهر لندن در ایالت انتاریو

شهر لندن در ایالت انتاریو نیز جزء ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی به شمار می‌رود. از نظر ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی شهر لندن کیفیت بالایی دارد که از دلایل مهم دانشجویان برای مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور است. برای اجازه خانه در شهر لندن باید حدود ۹۰۰ دلار پرداخت کنید. همچنین برای یک خانواده ۴ نفره مخارج ماهانه حدود دو هزار و هشتصد دلار کانادا باید در نظر گرفت.

ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی

آبوتسفورد در ایالت بریتیش کلمبیا

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که شهر خلوت و به‌دور از شلوغی را برای زندگی انتخاب می‌کنید، شهر آبوتسفورد بهترین گزینه است. این شهر در نزدیکی مرز آمریکا قرار دارد و از ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی برای زندگی است. یکی از مزیت‌های این شهر این است که برای هر یک ساعت کار در این شهر ۱۴ دلار کسب می‌کنید. هزینه اجاره خانه در این شهر حدود هزار دلار است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *