قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – ۲۰۲۴

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – ۲۰۲۴ یکی از کشورهای مهاجرپذیر جهت مهاجرت تحصیلی کشور کانادا است و سالانه افراد زیادی برای پذیرش تحصیلی از این کشور درخواست ویزا می کنند. اما شاید مانند بسیاری دیگر از متقاضیان نداشتن مدرک زبان و تسلط کافی به زبان انگلیسی مشکل شما هم باشد. سوال این است که آیا بدون داشتن مدرک زبان و یا گپ تحصیلی می توان از کانادا پذیرش گرفت یا خیر؟ مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان بحثی بسیار جذاب و داغ بوده که این روزها طرفداران بسیاری دارد. در این مقاله صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – ۲۰۲۴ را برای شما شرح می دهیم. با قصران گروپ همراه باشید.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان - 2023

ویزای تحصیلی کانادا

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – ۲۰۲۴ برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در ابتدا باید دانشگاه هایی را که رشته تحصیلی شما در آنجا تدریس می شود را بررسی نمایید و رزومه و مدارک خود را ارسال کنید. پس از بررسی های لازم در صورتی که از طرف دانشگاه مورد پذیرش واقع شوید برای شما دعوتنامه ارسال می شود.

دقت داشته باشید که دارا بودن تمکن مالی مناسب برای پذیرش تحصیلی بسیار حائز اهمیت است زیرا به این طریق اعلام می کنید که عهده دار مخارج تحصیل و زندگی در طول تحصیل و اقامت در کانادا هستید. در صورتیکه میزان تمکن مالی شما از مقداری که مد نظر سفارت است کمتر باشد باید سایر مدارکتان مانند مدرک زبان و معدل بالا را دارا باشید تا در تکمیل مدارکتان کمکی باشد.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – سایر مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز است در وبسایت دانشگاه انتخابی شما وجود دارد که باید برای اخذ ویزا آنها را فراهم نمایید. ریز نمرات مقاطع تحصیلی گذشته، مدارک هویتی و شناسایی، مدارک مالی و البته مدرک زبان است. بله مدرک زبان!

یکی از مهمترین مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز است مدرک زبان Ilets یا مدرک زبان مورد تاییدداشگاه با نمره حداقل ۶٫۵ و یا B2  در زبان فرانسه است که میزان نمره از طرف دانشگاه اعلام می شود.

بسیاری از افراد به دلایلی مختلف ( ترس از امتحان، کمبود وقت، عدم آمادگی برای آزمون و . . . ) امکان دریافت مدرک زبان خواسته شده را ندارند، اما نگران نباشید مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است. اما چطور؟

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان - 2023

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

برای اخذ ویزای دانش آموزی و تحصیل در کانادا در دوره های دبستان و دبیرستان اجباری به داشتن مدرک زبان برای متقاضی وجود ندارد، اما دانش آموز باید تا حدودی به زبان انگلیسی یا فرانسه مسلط باشد تا بتواند با اطرافیان ارتباط بگیرد و از مباحث کلاس بهره ببرد. اما در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکتری دارا بودن مدرک زبان آیلتس جزو ملزومات است و امکان مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان وجود ندارد. البته در همان ابتدای کار یعنی مذاکراه با دانشگاه و اساتید و مکاتبه با آنها نیز باید تا حدی تسلط به زبان انگلیسی داشته باشید.

با وجود اینکه برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارا بودن مدرک آیلتس یا تافل ضروری است اما در برخی شرایط و رشته ها می توان از این موضوع صرف نظر کرد. متقاضیانی هستند که تسلط نسبی به زبان انگلیسی یا فرانسوی برای برقراری ارتباط دارند اما موفق به اخذ مدرک آیلتس یا تافل نشده اند و در ضمن زمان کافی برای حضور در امتحان را نیز ندارند، زیرا اگر بخواهند برای شرکت در آزمون منتظر بمانند ممکن است ترم تحصیلی را از دست بدهند. رزومه خوب برای این افراد می تواند امتیاز مثبتی برایشان باشد.

 

دانشگاه های کانادا اخذ  ویزای کاندیشنال دانشجویی را برای آن دسته از متقاضیانی که موفق به دریافت مدارک زبان خواسته شده نشده اند را فراهم کرده است.

این دانشگاه ها با بررسی سایر شرایط دانشجو مانند رزومه، مدارک تحصیلی و ریزنمرات سابق، پذیرش مشروط به دانشجو می دهند. به این معنا که دانشجو به شرط گذراندن یک دوره زبان و قبل از شروع کلاس ها و موفقیت در این دوره ها می تواند اجازه تحصیل دریافت کند.

ریسک دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان و  بسیار بالاست و هزینه دریافت آن نیز بیشتر است. به همین دلیل توصیه می کنیم تمام تلاش خود را برای اخذ مدرک زبان خواسته شده و کسب نمره مورد نظر نمایید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بدون داشتن مدرک زبان امکان دریافت بورسیه تحصیلی کانادا برای شما وجود ندارد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در صورتی که قصد دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *