قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و شرایط عمومی

یکی از زبان های رسمی کشور کانادا انگلیسی است؛ به همین دلیل است که مهاجران زیادی بر اساس اهداف خود (تحصیل یا کار) این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌نمایند. یکی از دغدغه‌های فکری مهاجران تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم است. قبل از این که به آن موضوع بپردازیم باید این نکته را در نظر داشت که تحصیل در کانادا شامل دو مرحله کاملاً مجزا از یکدیگر است.

مرحله اول همان پذیرش از دانشگاه یا کالج‌های معتبر کانادا و مرحله دوم دریافت ویزای تحصیلی کانادا است. برای اکثر دانشگاه‌های کانادا شاخص بار علمی فرد متقاضی، بسیار اهمیت دارد و چه بسیارند افرادی با سن بالا که در دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل هستند.

شخصی که متقاضی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم است، باید علاوه بر اخذ پذیرش دانشگاه، برای دریافت ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در این کشور دولت کانادا را متقاعد کند. برای کشورهایی چون استرالیا، انگلیس و کانادا شرایط سنی و میزان گپ تحصیلی فرد بسیار مهم است. فردی که قصد تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم را دارد باید توجه داشته باشد که بعد از اخذ دیپلم که معمولاً در سن ۱۸ سالگی است نهایتاً می‌تواند ۲ تا ۳ سال فاصله سنی داشته باشد؛ اما اگر این‌طور نباشد شانس کمتری برای دریافت ویزای تحصیلی دارد و ممکن است با ریجکت ویزای تحصیلی کانادا مواجه شود.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج، با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور متفاوت است. دانشگاه‌ها از کالج‌ها بزرگ‌تر هستند و دوره‌های گسترده‌تری را برای دانشجویان ارائه می‌دهند. هم دانشگاه و هم کالج‌ها مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهند.

افرادی که از کالج فارغ‌التحصیل می‌شوند به طور مستقیم وارد بازار کار و شغل‌های مرتبط با رشته خود می‌شوند و این بدان معناست که در کالج‌ها بیشتر بر ارائه دروس عملی تمرکز می‌کنند. در کالج‌های کانادا زمان تحصیل و دریافت گواهینامه (certificate) حدوداً یک‌سال و یا حتی کمتر از یک سال است اما دوره تحصیلی برای دریافت مدرک دیپلم ۲ تا ۳ سال است.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای دوره‌های کوآپ

دوره تحصیل با تضمین کار در کانادا یکی از دلایلی است که باعث شده سالانه افراد زیادی مهاجرت به کانادا را انتخاب کنند. این دوره‌ها معمولاً کوتاه‌مدت هستند و مناسب افرادیست که قصد تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم را دارند؛ زیرا آن‌ها قصد دارند با حداقل زمان و هرچه سریع‌تر وارد بازار کار شوند و درآمد کسب کنند.

دوره کوآپ شامل دو بخش است: بخش اول تحصیل و بخش دوم کار است؛ یعنی فرد هم تحصیل می کندو هم به‌عنوان یک کارآموز دستمزد دریافت می‌کند. مدت این دوره‌ها معمولاً ۱ تا ۳ ساله است. هزینهٔ دوره‌های کوآپ ۱۲ تا ۲۵ هزار دلار کانادا و باتوجه‌ به زمان دوره متفاوت است.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی با مدرک دیپلم شرایط خاصی وجود دارد که متقاضیان باید این شرایط را دارا باشند. یکی از شرایط اصلی سن فرد متقاضی است. همان‌طور که گفته شد بهتر است از زمان دریافت مدرک دیپلم بیشتر از ۲ تا ۳ سال فاصله نیفتد.

علاوه بر سن، فرد متقاضی باید بر زبان انگلیسی مسلط باشد و در آزمون‌های ilets به زبان حداقل نمره ۶ را کسب نماید. اما اگر در این آزمون موفق به کسب حداقل نمره نشدید، می‌توانید در دوره‌های زبانی که در کانادا برگزار می‌شود ثبت‌نام کنید. البته با این شرط که قبل از شروع دوره کارشناسی باید دوره زبان را به پایان برسانید.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم به همراه بورسیه تحصیلی

همان‌طور که می‌دانید مبنای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا، پژوهش‌ها و تحقیقات و داشتن رزومه علمی قوی است. دانشجو با مدرک دیپلم که هنوز وارد مقطع کارشناسی و حیطه تخصص رشته خود نشده است، شانس کمتری نسبت به دیگر مقاطع برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا را دارد. اما به‌طورکلی معدل بالای دیپلم، اختراعات و اکتشافات علمی و یا کسب مقام علمی می‌تواند در اخذ بورسیه تأثیرگذار باشد.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و کار دانشجویی ضمن تحصیل

از آنجایی که تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم هزینه‌های زیادی را به همراه دارد، دانشجویان بین‌المللی به سراغ کار ضمن تحصیل در کانادا می‌روند. دانشجوی بین‌المللی کانادا، در هفته ۲۰ ساعت به‌صورت پاره‌وقت و در روزهای تعطیل اجازه کار به‌صورت تمام‌وقت را دارد. دانشجو برای هر یک ساعت کار می‌تواند ۱۲ دلار کسب کند که این مبلغ در ماه حدوداً ۱۰۰۰ دلار کانادا است.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و بررسی ویزای همراه

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در هنگام تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم نیز مانند دیگر مقاطع تحصیلی برای همراه خود درخواست ویزای همراه کانادا دهند. بر اساس آخرین تغییرات قوانین مهاجرت در کشور کانادا، همراه فرد شامل فرزند زیر ۲۲ سال و همسر او است. همراه می‌تواند پس از اخذ ویزا در کشور کانادا به‌صورت تمام‌وقت مشغول به کار شود و همچنین فرزند زیر ۲۲ سال می‌تواند به‌صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل نماید.

تحصیل رایگان با مدرک دیپلم

بسیاری از دانشجویان تمایل دارند در کانادا با مدرک دیپلم به‌صورت رایگان ادامه تحصیل دهند که این امر امکان‌پذیر نمی‌باشد. البته متقاضیان می‌توانند با مدرک دیپلم از فرصت دریافت کمک شهریه استفاده نمایند. با اینکه دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی کار بسیار سختی است اما می‌توان امیدوار بود که با داشتن شرایطی آن را دریافت نمود.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ، متقاضی باید باتوجه‌به برنامه‌های تحصیلی خود، سالانه ۷ الی ۲۵ هزار دلار پرداخت نماید. برای ادامه تحصیل در رشته‌هایی چون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی باید هزینه‌های بیشتری پرداخت شود. علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه بیمه سلامت که سالانه ۶۰۰ دلار و هزینه‌های دیگر زندگی در کانادا نیز به این مبالغ اضافه می‌شوند.

تحصیل در کانادا با معدل پایین دیپلم

برای ورود به دانشگاه‌های کانادا حداقل مدرک برای ارائه، دیپلم است. اکثر دانشگاه‌های کانادا حداقل معدل برای تحصیل در کانادا را ۱۴ در نظر گرفته‌اند. البته برخی از دانشگاه‌های کانادا بر این باورند که معدل پایین نشانه هوش پایین دانشجو نیست و می‌توان به دانشجو فرصت داد. بر همین اساس یک نمره حداقل در نظر می‌گیرند و تا زمانی که دانشجو این حداقل نمره را حفظ کند، می‌تواند در این دانشگاه تحصیل خود را ادامه دهد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *