قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

اکثر افراد دنیا علاقمند به سفر به کشور های دیگر و یا مهاجرت به دیگر کشور ها برای دیدن جاذبه های گردشگری و فرهنگی می باشند.

یکی از شروط اصلی جهت سفر به کشورهای دیگر، دریافت مجوز رسمی یا همان ویزای مخصوص آن کشور است. هنگام نتیجه فرایند ویزا، ممکن است با کلمه ریجکت (رد درخواست) مواجه شوید.

کلمه ریجکت به آن معناست که متاسفانه درخواست ویزای شما از سوی سفارت خانه رد شده است. ریجکت ویزا چه تحصیلی و یا چه کاری برای افراد خوشایند نیست؛ به ویژه اگر دلیل ریجکتی نامشخص بوده باشد. اگر نامه در اداره مهاجرت عبارت “ریجکتی” را مشاهده نمودید در ادامه آن نامه دلایل ریجکتی درج شده است؛ اما با این حال، بطور آشکار دلیل اصلی عدم پذیرش شما را توضیح نمی دهند.

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

بررسی دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که ریجکتی ویزا را تجربه کرده اید قبل از اقدام مجدد برای دریافت ویزا باید تمامی نکات و قوانین و دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا خود را مورد بررسی قرار داده و مدارک دیگر که برای دریافت ویزا موثر می باشد را به آن اضافه کنید.

اگر از ارائه مدارک خود برای اخذ ویزای تحصیلی مطمئن هستید و فکر می کنید که اشتباه از جانب آفیسر است، می توانید درخواست تجدید نظر دهید.
دلایل مختلفی برای ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد که از اصلی ترین دلیل آن می توان به عدم اثبات تمکن مالی، عدم اثبات اینکه متقاضی پس از اتمام دوره آموزشی کانادا را ترک کند و یا نداشتن سابقه قبلی سفر، اشاره نمود.

همچنین اگر آفیسری که پرونده اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما را بررسی می کند، ارتباط واضحی بین تحصیل و سوابق شغلی شما مشاهده نکند، ممکن است درخواست ویزای تحصیلی شما را رد کند. در ادامه برخی از دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی را به اختصار توضیح می دهیم:

  • عدم تمکن مالی: اگر فردی منابع مالی کافی جهت پرداخت شهریه را نداشته باشد، ویزای تحصیلی او ریجکت می شود.
  • تاریخچه سفر: فردی که قبل از آن سابقه سفر به کشور های دیگر را نداشته باشد نسبت به فردی که در گذشته سفرهای خارج از کشور داشته باشد، شانس کمتری برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارد.
  • هدف نهایی از سفر: باید در رابطه با تحصیل در کانادا و هدفش از تحصیل در این کشور آفیسر را متقاعد کند.

ارائه راهکار ها و نکاتی جهت جلوگیری از ریجکتی

درخواست تجدید نظر ارائه دهید؛ اگر خود را واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا می دانید یک نامه با مضمون تجدید نظر برای بررسی به دادگاه فدرال کانادا ارسال نمایید.

از فرد کاربلد می توانید کمک بگیرید؛ می توانید برای جلوگیری از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا از یک وکیل یا مشاور کاربلد و حرفه ای کمک بگیرید و ابتدا مدارک کامل خود را به او ارائه دهید و بعد از او بخواهید که مدارک را بررسی کرده و کمی و کاستی پرونده را به شما بگوید و در نهایت شما می توانید به کمک او پرونده تکمیل شده خود را جهت اخذ ویزای تحصیلی پس از دریافت وقت سفارت کانادا به سفارت تحویل دهید.

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

میزان ریجکتی ویزای تحصیلی در مقاطع مختلف با هم متفاوت است؛ ۲۰ درصد از متقاضیان تحصیل در دبیرستان با ریجکتی ویزای تحصیلی مواجه می شوند این رقم برای مقطع کارشناسی ۵۳ درصد است که از تمامی مقاطع درصد بالاتری است.

معمولا ریجکت ویزای تحصیلی در مقطع دکترا بسیار کم است و درصد آن حدوداً ۱۱ درصد می باشد.
اگر بخواهیم درصد ریجکتی ویزای تحصیلی با شاخص هر استان در نظر بگیریم، باید بدانیم که بیشترین ریجکتی در استان های ساسکاچوان، آلبرتا و نیوبرانزویک و کبک بوده است. در استان ساسکاچوان ۲۳ درصد، استان آلبرتا ۲۴ درصد، استان نیوبرانزویک ۲۴ درصد و استان کبک که بیشترین درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا مربوط به این استان است، ۴۷ درصد است.

اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

پس از آن که متقاضی نامه ریجکتی ویزا را دریافت نمود حتما باید برای رفع این مشکل، با یک وکیل و یا مشاور مهاجرت به کانادا مشورت نماید. از آنجایی که متقاعد کردن آفیسر برای بار دوم کار بسیار سخت تری می باشد پس می توان از یک وکیل یا مشاور کمک گرفت تا بتواند نسبت به ریجکتی ویزای تحصیلی اعتراض کند و مدارک و ضمیمه های خود را برای بار دوم ارسال نماید.

فرد متقاضی تمامی هزینه ها را باید مجدداً به علاوه هزینه وکیل را پرداخت نماید چون که تمامی این فرایند باید دوباره تکرار شوند و مورد بررسی قرار گیرند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *