قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مقایسه کانادا و انگلیس برای تحصیل

سالانه دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل به کشور های دیگر مهاجرت می کنند. بسیاری از متقاضیان بین المللی نمی دانند برای تحصیل، کشور کانادا را انتخاب کنند یا انگلستان را. فاکتور هایی که تعیین می کند کدام کشور برای تحصیل بهتر است عبارتند از: شرایط تحصیل، شرایط پذیرش در دانشگاه ها، شرایط مناسب جهت دریافت اقامت پس از تحصیل، هزینه های تحصیلی و غیره.
در این مقاله دو کشور کانادا و انگلستان را از منظر های گوناگون کرده ایم تا شما سروران با استفاده از این مقاله جامع بتوانید به اطلاعات مفید و کاربردی دسترسی پیدا کرده و انتخاب درستی جهت مهاجرت تحصیلی داشته باشید.

مقایسه کانادا و انگلیس برای تحصیل

در کشور های کانادا و انگلستان دانشگاه های با کیفیت و معتبری وجود دارند. شرایط عمومی جهت تحصیل در این دو کشور، ارائه مدرک دیپلم معتبر و ارائه مدرک زبان (با حداقل نمره  ۶٫۵ Ilets) می باشد. قبل از هر چیزی شما باید تعیین کنید که می خواهید در چه رشته ای تحصیل نمایید.

به عنوان مثال برای تحصیل پزشکی در انگلیس باید در دوره های A-Level شرکت کرده و نمره های لازم در واحد های اصلی این دوره را کسب نمایید. اما بر خلاف انگلستان، برای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا، دانشجویان متقاضی باید یک دوره کارشناسی در رشته هایی چون زیست، شیمی و … را پشت سر بگذارند و پس از آن در آزمون های ورودی * دانشگاه های پزشکی در کانادا شرکت کنند.
برای تحصیل در رشته های دیگر نیازی برای گذراندن دوره های پیش نیاز نمی باشد و متقاضیان می توانند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کانادا و انگلستان ادامه تحصیل دهند.

مقایسه مدرک زبان جهت تحصیل در کانادا و انگلستان

یکی از مهم ترین مسائل برای تحصیل دانشجویان بین المللی یادگیری زبان است. برای تحصیل در کانادا و تحصیل در انگلیس باید بدانید که چه نوع مدرک زبانی دریافت کنید. اکثر دانشگاه های کانادا مدرک زبان آیلتس، تافل و یا حتی دولینگو را می پذیرند. برای تحصیل در انگلستان نیز جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، ارائه مدرک زبان آیلتس لازم و ضروری است. ویزای تحصیلی انگلیس به صورت امتیازی است.

دارا بودن مدرک زبان برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس ۱۰ امتیاز دارد. به طور کلی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در هر دو کشور کانادا و انگلستان باید مدرک زبان ارائه دهند.

مقایسه کانادا و انگلیس برای تحصیل

مقایسه هزینه تحصیل در کانادا و انگلستان

مقایسه کانادا و انگلیس برای تحصیل از نظر هزینه – مهم ترین دغدغه هر دانشجو جهت تحصیل در کشور های خارجی هزینه ها و شهریه های دانشگاه می باشد. برای اینکه بدانید تحصیل در کانادا مقرون به صرفه است یا انگلیس، بهتر است این دو را باهم مقایسه کنیم. در زیر میانگین هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف در دو کشور کانادا و انگلستان را بیان کرده ایم:
مقطع تحصیلی هزینه های تحصیلی کانادا (دلار کانادا) * هزینه های تحصیلی انگلستان (پوند)
کارشناسی ۳۰ هزار ۹ تا ۱۳ هزار
کارشناسی ارشد ۱۵ هزار ۱۳ تا ۱۵ هزار
دکترا ۲۵۰۰ تا ۱۷۵۰۰ ۱۸ هزار

مقایسه بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی انگلستان

یکی از روش های کاهش هزینه های تحصیلی، دریافت بورسیه های تحصیلی در یکی از کشور های انگلستان یا کانادا می باشد. در هر دو کشور کانادا و انگلستان بورسیه های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود. در ادامه به بررسی و مقایسه بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی انگلستان می پردازیم.

در کانادا بورسیه های تحصیلی معمولا برای دوره های فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود اما در انگلستان این بورسیه ها به دوره تحصیلی کارشناسی نیز تعلق می گیرد.

مقایسه کانادا و انگلیس برای تحصیل

مقایسه طول دوره تحصیلی در کانادا و انگلستان

یکی دیگر از فاکتور ها برای اینکه بدانیم تحصیل در کانادا بهتر است یا انگلستان طول مدت دوره تحصیلی است. دوره تحصیلی در کانادا همانند دیگر کشور های جهان می باشد؛ بطوریه ک دوره لیسانس ۴ ساله، دوره فوق لیسانس ۲ ساله و دوره دکترا ۴ یا ۵ ساله است.
اما طول مدت تحصیل در انگلستان کمی متفاوت تر از سایر کشور هاست. انگلستان از جهت داشتن دوره های تحصیلی کوتاه مدت مشهور است. بدین صورت که دوره تحصیلی لیسانس در انگلستان ۳ ساله، فوق لیسانس ۱ ساله و طول مدت دکترا ۳ تا ۴ ساله خواهد بود.
در این مقاله سعی کردیم به مقایسه کانادا و انگلیس برای تحصیل از جهات مختلف بپردازیم تا شما عزیران بتوانید تصمیم بگیرید که در کدامیک از این کشور ها تحصیل نمایید. به طور کلی هر کدام از این دو کشور برای تحصیل مقصد مناسبی می باشند.

مقایسه هزینه‌ های زندگی کانادا و انگلستان 

به طور کلی هزینه های زندگی در کانادا و انگلیس یکسان است؛ البته با در نظر گرفتن جزییات می‌توان گفت که قیمت‌ کالاهای مصرفی در انگلیس بدون در نظر گرفتن اجاره بها، ۱/۵۱ درصد از کانادا پایین‌تر می‌باشد اما رستوران‌های انگلیس حدود ۱۲/۵۳ درصد از کانادا بیشتر است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مقایسه کانادا و انگلیس برای تحصیل با مشاوران ما در قصران گروپ ارتباط گرفته و سوالات خود را بیان کنید تا مشاوران ما پاسخگوی شما سروران باشند.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *