قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل پزشکی در انگلیس

تحصیل پزشکی در انگلیس – اگر متقاضی تحصیل پزشکی در انگلستان هستید تصمیم درستی گرفته اید. کشور انگلستان به دلیل دارا بودن دانشگاه های برتر و با کیفیت و سطح کیفی آموزشی بالا مقصد مناسبی برای تحصیل پزشکی محسوب می شود. قبل از اینکه تحصیل خود را در انگلستان شروع کنید بهتر است راجع به مواردی مانند هزینه زندگی و تحصیل در انگلیس، چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی و دریافت ویزای تحصیلی انگلستان اطلاعات کسب کنید تا دست پر و مطلع، به انگلیس مهاجرت کرده و تحصیلات خود در رشته پزشکی را آغاز کنید.

تحصیل پزشکی در انگلیس

تحصیل پزشکی در انگلیس

انگلستان همیشه در لیست انتخاب های افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور دیگری را دارند بوده است. دانشگاه های طراز اول، اساتید با سطح علمی بالا و استاندارد، کشوری امن و همسو با بالاترین استانداردهای زندگی هر علاقه مندی رابه خود جذب میکند. شاید مهمترین ویژگی تحصیل در انگلستان زبان رسمی این کشور است. برای تحصیل در کشوری مانند آلمان باید زبان آلمانی بدانید که شاید کمی دشوار باشد.

برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید به زبان انگلیسی مسلط باشید زیرا پزشکی شغلی است که در آن با مردم در ارتباط هستید. از دیگر شرایط پذیرش پزشکی در دانشگاه های انگلیس قبولی در آزمون هایی است که از سوی برخی دانشگاه ها برگزار میشود و متقاضی باید نمره مورد نظر را کسب کند. ارائه مدارک تحصیلی گذشته و ریز نمرات نیز از ملزومات تحصیل پزشکی در انگلیس است.

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در انگلیس

ویزای تحصیلی انگلستان بر اساس امتیارات متقاضی به او اعطا می شود و از سیستم امتیاز بندی تبعیت می کند. به این ترتیب که هر چه امتیازات متقاضی بالاتر باشد شانس اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل پزشکی در این کشور بالاتر می رود. موارد زیر در امتیازات متقاضی تاثیر به سزایی دارد:

دارا بودن مدرک زبان ilets و کسب نمره مد نظر دانشگاه در این آزمون ۱۰ امتیاز محسوب می شود. بنابراین قبل از اخذ پذیرش باید در آزمون آیلتس و یا هر آمزمون زبانی که توسط دانشگاه تعیین می شود شرکت کرده و نمره خوبی دریافت کنید.

همچنین باید اثبات کنید که از تمکن و توانایی مالی جهت پوشش هزینه های خود در انگلیس برخوردار هستید.

شما می بایست از یکی از دانشگاه هایی که در رشته پزشکی دانشجوی بین المللی می پذیرد دعوتنامه داشته باشید و از سوی دانشگاه، اساتید و هیات علمی پذیرفته و تایید شده باشید.

تحصیلات پزشکی در انگلیس برای دوره کارشناسی ۴ سال و برای تخصص ۶ سال است. این میزان می تواند بیشتر یا کمتر شود اما اصولا در طی دوره ۱۰ ساله به اتمام میرسد.

تحصیل پزشکی در انگلیس

دوره پیش پزشکی یا Foundation

برخی از دانشگاه های انگلیس گذراندن این دوره را ضروری می دانند. این دوره یکسال یا ۳ ترم است و متقاضیانی که در این دوره شرکت می کنند می بایست حداقل ۱۵ سال داشته باشند. از مهمترین شرایط شرکت در دوره پیش پزشکی دارا بودن نمره آیلتس ۴٫۵ و یا آشنایی با زبان انگلیسی است.

افرادی که دارای دیپلم از دبیرستان هستند در این دوره تحصیلی می توانند مشغول به تحصیل شده و در صورت کسب نمره قبولی در دوره Foundation می توانند دوره کارشناسی را شروع کنند.

دوره A LEVEL

متقاضیانی که در دوره کارشناسی موفق به اخذ پذیرش می شوند قبل از انتخاب دوره تخصصی میبایست دوره ای ۲ ساله بگذرانند. دوره A LEVEL  مهمترین دوره ورود به دانشگاه های پزشکی انگلیس است. می توان گفت تقریبا همه در دانشگاه های پزشکی انگلستان سپری کردن این دوره توسط دانشجو الزامی است. تمرکز این دوره تقویت دروسی مانند بیولوژی و شیمی است.

متقاضی باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا در این کورس موفق شده و در امتحان پایان دوره نیز موفقیت کسب کند. در این دوره متقاضی باید مهارت خود در زبان انگلیسی را تقویت کرده و حداقل نمره ۵٫۵ را دریافت کند.

آزمون BMAT

آزمونی است که متقاضی قبل از ارسال درخواست ثبت نام در دانشگاه باید در آن شرکت کند. این آزمون در نوامبر برگزار می شود و نتیجه آزمون به طور خودکار برای دانشگاه ارسال می شود.

آزمون GAMSAT

برخی از دانشگاه ها که در مقاطع بالاتر دانشجو پذیرش می کنند یکی از شرایط جذب را پذیرفته شدن و کسب نمره کافی در این آزمون می دانند. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد کسب امتیاز در آزمون GAMSAT اولویت تعدادی از دانشگاه ها است.

شرایط سنی تحصیل در رشته پزشکی در انگلیس

برای تحصیل پزشکی در انگلیس شرایط سنی خاصی مطرح نیست. پایینترین سن ۱۶ سال است اما بسته به قوانین و سیاست های دانشگاه میتواند متفاوت باشد. معمولا حداکثر سن برای تحصیل در رشته پزشکی در انگلیس تعیین نشده اما دارا بودن سن مطلوب میتواند در امتیازات متقاضی موثر باشد.

هزینه تحصیل پزشکی در انگلیس

هزینه تحصیل در رشته پزشکی درانگلستان با توجه به دانشگاه، مقطع و حتی شهر می تواند متفاوت باشد. ضمن اینکه ممکن است هر ساله این شرایط و مبلغ تغییر کند. به طور تقریبی و میانگین ۳۸۰۰۰ پوند در سال هزینه تحصیل دانشجویان پزشکی میباشد. علاوه بر هزینه های تحصیل، مخارج دیگری مانند هزینه خوابگاه، زندگی، رفت و آمد را باید نیز برآورد کنید.

به طور کلی رشته پزشکی هزینه بر است و در دسته تحصیلات گران قرار میگیرد. رشته هایی مانند داروسازی و دندانپزشکی از سایر رشته های پزشکی بیشتر هزینه بر هستند.

اما امکان اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس برای پوشش هزینه ها نیز میباشد. در ادامه چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی برای رشته های پزشکی را توضیح می دهیم.

بورسیه رشته های پزشکی انگلستان

دولت انگلیس به متقاضیانی که نمره بالایی دارند در زمان پذیرش بورسیه تحصیلی  می دهد. متقاضیانی که دارای شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس هستند توسط خود سفارتخانه انتخاب و به دانشگاه معرفی می شوند.

یکی از نهادهایی که به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهد شورای فرهنگی بریتانیا است که در حدود ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ پوند به واجدین شرایط بورسیه می دهد. دیگر دانشگاه های انگلیس که به دانشجویان دارای امتیاز بورسیه و کمک هزینه تحصیلی اعطا می کنند شامل:

دانشکده پزشکی امپریال لندن

این دانشگاه به دانشجویان مقطع ارشد و دکتری وام دانشجویی می دهد که بازپرداخت آن به صورت قسطی است و یا از شهریه مبلغی به عنوان کمک هزینه کم می شود.

همچنین بورسیه ی تحصیلی امپریال لندن شامل کمک هزینه تحصیل، خرید کتاب و هزینه زندگی دانشجو می باشد.

بورسیه کالج کینگ

دانشجویان مقطع لیسانس در رشته های پزشکی و بهداشت می توانند از کمک هزینه تحصیلی به ارزش ۳۰۰۰ پوند استفاده کنند. در ابتدا درخواست بورسیه توسط دانشجو مطرح میشود پس از بررسی های لازمه توسط دانشگاه در صورت واجد شرایط بودن بورسیه تعلق میگیرد.

بورسیه کالج پزشکی هال یورک

یک چهارم از هزینه های تحصیل در دو سال اول توسط کالج به عنوان بورسیه به دانشجو تعلق میگیرد. این بورسیه مختص دانشجویان پزشکی و جراحی است و بر اساس رزومه و شایستگی به متقاضی اعطا می شود.

دانشگاه جان باورنتی، دانشگاه کوئین مری لندن، بورسیه تحصیلی دانشگاه کمبریج از دیگر مراکز و مواردی هستند که به واجدین شرایط کمک هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی ارائه می دهند.

تحصیل پزشکی در انگلیس

بهترین دانشگاه های انگلیس برای تحصیل پزشکی

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در کشور دیگری را دارید احتمالا نگران این مسئله هستید که آیا دانشگاه منتخبتان مورد تایید وزارت علوم هست یا خیر؛ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بر اساس نظام های رتبه بندی جهانی لیست دانشگاه های مورد تایید را هر ساله منتشر می کند. در این میان اسامی دانشگاه های مورد تایید انگلیس نیز هر ساله اعلام می شود که به قرار زیر است:

 

دانشگاه لیورپول مدرسه پزشکی لندن دانشگاه کمبریج دانشگاه منچستر
دانشگاه هیلی دانشگاه ادینبورگ دانشگاه بیرمنگام دانشگاه لستر
دانشگاه آکسفورد دانشگاه نیوکاسل دانشگاه سنت جورج کالج لندن
دانشگاه شفیلد دانشگاه لیدز دانشگاه سوانسی دانشگاه کوئین مری
دانشگاه پلی موث دانشگاه ملین بلفاست دانشگاه ناتینگهام دانشگاه نورویج

شرایط اخذ ویزای تحصیل پزشکی انگلیس

برای تحصیل پزشکی در انگلیس باید ویزای TIER4  دریافت کنید که در دو نوع صادر میشود. افراد زیر ۱۷ سال ویزای Child و افراد بالاتر از این سن و برای ادامه تحصیلات دانشگاهی ویزای General دریافت می کنند. برای اخذ پذیرش تحصیلات پزشکی باید از دانشگاه مورد نظر دعوتنامه دریافت کنید. علاوه بر آن CAS letter  برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ضروری است.

ریز نمرات متقاضی، آخرین مدرک تحصیلی، مدرک زبان، رزومه و انگیزه نامه از دیگر مواردی هستند که برای اخذ ویزای تحصیل انگلیس پزشکی و مهاجرت به انگلیس ضروری است. پس از آماده سازی مدارک می توانید برای تحصیل پزشکی در انگلیس و  اقامت در انگلیس آماده شوید. همه چیز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس آماده است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *