قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت با مدرک دیپلم

آیا با دیپلم هم می‌توان مهاجرت کرد؟
بسیاری تصور می‌کنند که برای مهاجرت حتما باید تحصیلات دانشگاهی داشت!
اما بهتر است بدانید که صرفا داشتن مدرک دیپلم تعیین کننده امکان مهاجرت یا عدم امکان آن نیست بلکه همواره شرایط دیگری مانند سن، مهارت، تجربه، داشتن بیزنس و یا … بر روش‌ها و چگونگی مهاجرت اثرگذار هستند.

مهاجرت با مدرک دیپلم

مهاجرت با مدرک دیپلم

مهاجرت با مدرک دیپلم از چه راه‌هایی و به چه کشورهایی امکان پذیر است؟
می‌توان گفت که مهاجرت تحصیلی در سن مناسب و با داشتن مدرک دیپلم امکان مهاجرت به بسیاری از کشورها را فراهم می‌کند اما دارا بودن مهارت شغلی نیز می‌تواند منتهی به دریافت ویزای کاری با مدرک دیپلم شود به عنوان مثال شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان یکی از این روش‌هاست که علاوه بر دیپلم به اثبات مهارت شغلی مورد نظر نیز نیاز دارد.
خبر خوب این که مهاجرت با مدرک دیپلم غیر ممکن نیست بلکه از هر مسیری که قصد اقدام دارید مانند مهاجرت سرمایه گذاری، کاری و … شانس مهاجرت برای شما وجود خواهد داشت.
مدرک دیپلم یک مدرک ۱۲ ساله است یعنی در صورتی دوران مدرسه خود را ۱۱ ساله به پایان رساندید، باید سال آخر دیپلم را در کشور مقصد یا در ایران بگذرانید تا دیپلم ۱۲ ساله دریافت کنید.

روش ‌های مهاجرت با مدرک دیپلم

روش ‌های مهاجرت با دیپلم برای کسی که دیپلم دارد و شخصی که مدرک کارشناسی، ارشد و یا حتی دکترا دارد، یکسان می‌باشد اما تنها تفاوت آن‌ها در محدودیت انتخاب کشور مقصد و برخی از مزیت‌ها است.

 • مهاجرت با مدرک دیپلم از طریق تحصیل
 • مهاجرت با مدرک دیپلم از طریق کار
 • مهاجرت با مدرک دیپلم از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت با مدرک دیپلم از طریق روش‌های خاص

ویزای تحصیلی با مدرک دیپلم

مهاجرت تحصیلی را همواره یکی از راحت‌ترین روش‌های مهاجرت در نظر می‌گیرند. البته این روش نیازمند ارائه شرایط و مدارکی می‌باشد که عبارتند از:

 • دارا بودن مدرک دیپلم ۱۲ ساله
 • گواهی تمکن مالی مناسب
 • مدرک زبان (در صورت نیاز)
 • داشتن حداقل معدل دیپلم (وابسته به درخواست کشور مقصد)

ویزای کار با مدرک دیپلم

داشتن مهارت بالا در شغل مورد نظر اولین شرط برای مهاجرت کاری به هر کشوری است.
شرایط کشور مقصد برای اعطای ویزای کاری متفاوت خواهد بود اما در حالت کلی مهاجرت از طریق کار با مدرک دیپلم نیز امکان پذیر است.

 • بدین ترتیب که متقاضی با ارائه گواهینامه‌ها و مدارکی که در رشته و مهارت مورد نظر کسب کرده می‌تواند از ارگان کشور مقصد گواهی صلاحیت شغلی کسب نماید.
  تفاوتی نمی‌کند که این مدارک دانشگاهی باشند و یا از موسسات غیر دانشگاهی همچون مراکز فنی و حرفه‌ای یا شرکت در دوره‌های غیر آکادمیک کسب شده باشند.
 • دوره‌هایی نیز در برخی از کشورها برگزار می‌شود که نیازمند تمکن مالی کافی، ارائه مدرک زبان کشور مقصد و البته اقدام در سن مناسب هستند که می‌توان پس از کسب مهارت شغلی، جذب بازار کار شوند.
  به عنوان مثال فرد می‌تواند در دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان که نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی B1 و نیز اقدام در سنین کمتر از ۲۵ دارد وارد بازار کار آلمان شود.
 • راه دیگری نیز برای مهاجرت کاری با مدرک دیپلم وجود دارد و آن، شرکت در کالج‌های زبان کشور مقصد است. به این صورت که اجازه ورود به کشور مقصد را از راه گذراندن دوره زبان به دست آورده و سپس شانس جستجوی کار و دریافت جاب آفر خواهید داشت.

مهاجرت با مدرک دیپلم

ویزای سرمایه‌گذاری با مدرک دیپلم

در حالت کلی و در بسیاری از کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، نیازی به ارائه مدارک تحصیلات دانشگاهی نیست بلکه معیار را بر اساس میزان سرمایه و داشتن سابقه مدیریتی فرد در بیزنس شخصی‌ش می‌سنجند.
روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری را می‌توان در بخش‌های زیر طبقه بندی کرد:

 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه‌گذاری در خارج با استارت‌آپ
 • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت با مدرک دیپلم

سرمایه گذاری با ثبت شرکت در اکثر کشورها وجود دارد اما شرایط، میزان سرمایه و چگونگی دریافت ویزا و اقامت از این طریق ثبت شرکت برای هر کشور متفاوت بوده و لازم است پیش از هر اقدامی در این خصوص اطلاعات کسب کرد.
برای آگاهی از شرایط ثبت شرکت در دبی و ثبت شرکت در ترکیه با مشاوران قصران گروپ در ارتباط باشید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک با مدرک دیپلم

در حالت کلی خرید ملک در تمام کشورها امکان پذیر است البته برخی از کشورها تنها اجازه خرید ملک را به مهاجر داده اما حق شهروندی را به او نمی‌دهند بلکه تنها می‌تواند اقامت خود را در کشور مقصد تمدید کند.
به عنوان مثال امکان دریافت شهروندی با خرید ملک در ترکیه و خرید خانه در اسپانیا وجود دارد اما اگر قصد خرید ملک در کانادا و یا خرید ملک در دبی را داشته باشید، تنها امکان دریافت اقامت بلند مدت در آن‌ها را خواهید داشت.

سرمایه گذاری از طریق استارت آپ با مدرک دیپلم

مهاجرت با استارت آپ یکی از روش‌های دریافت اقامت دائم کشورهایی است که این روش مهاجرتی را ارائه می‌هند. به عنوان مثال راه اندازی استارت آپ در کانادا به طور مستقیم منجر به اقامت دائم این کشور می‌شود.
کشورهای پیشرفته‌ای چون انگلیس، دانمارک، فرانسه، کانادا و … نگاه ویژه‌ای به دارندگان ایده‌های نو و صاحبین استارت آپ‌ها دارند؛ در بسیاری از این برنامه‌های حمایتی نیز به ارائه مدارک دانشگاهی متقاضی احتیاجی نیست.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی با مدرک دیپلم

برای اقدام در این روش شما می‌توانید بر اساس سوابق فعالیت خود در کسب و کار و نیز ارائه بیزنس پلن به کشور مقصد درخواست اقامت دهید.
سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی الزامی به تحصیلات دانشگاهی در آن الزامی نداشته و در بسیاری از موارد بدون ارائه مدرک زبان هم امکان پذیر می‌باشد.

مهاجرت با مدرک دیپلم

مهاجرت از طریق روش ‌های خاص

هستند کشورهایی که شرایط ویژه‌ای را برای مهاجرت ورزشکاران، هنرمندان، نخبگان و افرادی با استعدادهای خاص در نظر گرفته‌اند.
به عنوان مثال این امکان وجود دارد که ورزشکاران و هنرمندان بتوانند برای ویزای خوداشتغالی کانادا درخواست داده یا از روش IMP کانادا برای مهاجرت اقدام  نمایند.
کشور استرالیا نیز ویزایی تحت عنوان Global Talent Visa یا ویزای ۸۵۸ دارد که افراد می‌توانند در بسیاری از حوزه‌های علمی، ورزشی و استعدادهای درخشان ویزا دریافت کنند.
داشتن مدرک تحصیلات دانشگاهی برای این نوع ویزا معمولا اهمیت ندارد و صرفا اثبات آن توانایی و استعداد خاص به همراه دارا بودن شرایط عمومی مهاجرت کفایت می‌کند.

برای مشاوره در خصوص مهاجرت تحصیلی،کاری، سرمایه گذاری و نیز مهاجرت از طریق ازدواج با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

مشاوره مهاجرتی قصران گروپ رایگان است!

در صورتی که قصد مهاجرت و یا سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

سوالات متداول

 • آیا مهاجرت تحصیلی بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی امکان پذیر است؟ چگونه؟!

در صورت تسلط به مهارت یا حرفه‌ای خاص و ارائه مدارکی برای اثبات این موضوع می‌توانید اجازه کار و پیشنهاد شغلی از کشور مقصد دریافت کنید.

 • معدل دیپلم تا چه میزان برای مهاجرت اهمیت دارد؟

به طور کلی نمی‌توان تخمین زد که معدل دیپلم تا چه حد برای مهاجرت مهم است زیرا همه چیز بستگی به کشور مقصد شما و روش انتخابی مهاجرت دارد.

 • بهترین روش مهاجرت با دیپلم چیست؟

در میان مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری؛ معمولا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری روش مناسب‌تری برای فردی با مدرک تحصیلی دیپلم محسوب می‌شود.
استفاده از ویزای استعدادهای درخشان نیز انتخاب خوبی برای هنرمندان، ورزشکاران و نخبگانی با مدرک دیپلم است که معمولا کشورهای استرالیا و کانادا از آن‌ها به خوبی استقبال می‌کنند.

 • چه کشورهایی برای مهاجرت کاری و تحصیلی با مدرک دیپلم مناسب هستند؟

آلمان کشور خوبی برای مهاجرت کاری و کشورهای کانادا، انگلیس و فرانسه گزینه‌های خوبی برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌روند.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *