بورسیه پزشکی کانادا

بورسیه پزشکی کانادا

بورسیه پزشکی کانادا – دریافت بورسیه پزشکی کانادا و تحصیل رایگان در کانادا در رشته پزشکی یکی از دلایلی است که متقاضیان، دانشگاه‌های کانادا را انتخاب می نمایند. بورسیه تحصیلی کانادا به کسانی اعطا می شود که دارای روزمه آکادمیک قوی و همچنین دارای مدرک زبان با نمره عالی باشند. مبلغ بورسیه با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است.

بورسیه پزشکی کانادا و شرایط

برای اخذ بورسیه پزشکی کانادا باید شرایطی چون دارابودن رزومه علمی قوی، دارابودن صلاحیت علمی در سطح عالی و همچنین تسلط بر زبان انگلیسی را داشته باشید. فرد متقاضی با دارابودن این شرایط می‌تواند از تحصیل رایگان یا تحصیل کم‌هزینه در کشور کانادا بهره‌مند شود. همان‌طور که می‌دانید تقاضا برای تحصیل رشته پزشکی و همچنین رقابت برای اخذ بورسیه پزشکی کانادا بسیار بالاست؛ به همین دلیل برای دریافت این نوع بورسیه شایستگی‌ها و صلاحیت‌های علمی فرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بورسیه پزشکی کانادا

انواع بورسیه پزشکی کانادا

بورسیه اسکالرشیپ و بورسیه فاند از جمله بورسیه هایی هستند که دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویان در نظر می‌گیرند. بورسیه اسکالرشیپ بخشی از هزینه‌های تحصیل در رشته پزشکی در کانادا را متقبل می‌شود. فاند های تحصیلی مناسب افرادی است که تمکن مالی کافی جهت تحصیل در کانادا را ندارند. در ادامه برخی از بورسیه پزشکی را به‌اختصار توضیح خواهیم داد:

بورسیه CSA Group Graduate Scholarship: مناسب برای رشته‌های علوم بهداشت و پزشکی برای دوره کارشناسی ارشد است.

EU Joint Neurodegenerative Disease Research International Awards : مناسب متقاضیان بین‌المللی و برای دوره تحصیلی دکترا است.

Tan Kee Postgraduate Scholarships : شامل همه رشته‌ها به جز رشته MBA و برای دوره تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری است.

British Council Award : برای همه‌ی دانشجویان بین‌المللی و برای دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد.

Education Future International Scholarship : مناسب دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد که همه رشته‌ها را شامل می‌شود. (برای همه دانشجویان بین‌المللی)

Banting International Postdoctoral Fellowships : مختص دوره پست داک کانادا و رشته های پزشکی، مهندسی و علوم‌انسانی (مناسب برای همه دانشجویان بین‌المللی)

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه پزشکی کانادا

کشور کانادا یک موقعیت عالی جهت اخذ بورسیه پزشکی کانادا برای متقاضیان فراهم کرده است که دانشجویان پزشکی دیگر نگران هزینه‌های تحصیل نباشند. به همین منظور متقاضیان پزشکی باید مدارکی که در زیر بیان شده است را برای دریافت بورسیه پزشکی کانادا به دانشگاه‌ها ارائه نمایند:

 1. مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا
 2. مقاله‌های چاپ شده در I.S.I
 3. انگیزه نامه تحصیلی
 4. توصیه‌نامه که از اساتید مقاطع قبلی دریافت نموده
 5. مدارک تحصیلی در مقاطع قبلی به‌علاوه ریز نمرات ترجمه شده به زبان انگلیسی
 6. رزومه تحصیلی قوی و پایان‌نامه پژوهشی
 7. نشانی دقیق محل سکونت فرد متقاضی در کانادا

بورسیه پزشکی کانادا

دانشگاه‌های اعطاکننده بورسیه پزشکی کانادا

معمولاً همه‌ی دانشگاه‌های کانادا به دانشجویان بورسیه ارائه نمی‌دهند. بورسیه تحصیلی کانادا اغلب از جانب سازمان‌های “شورای علوم طبیعی و مهندسی” ، ” مؤسسات تحقیقاتی و بهداشتی” و “شورای تحقیقات علوم‌انسانی” کانادا اعطا می‌شود. البته این سازمان‌ها بورسیه های تحصیلی را به متقاضیان بومی کانادا پرداخت می‌نمایند.

دانشجویان پزشکی که قصد تحصیل در کانادا را دارند و می‌خواهند بورسیه تحصیلی دریافت کنند، باید ابتدا دانشگاه‌هایی که بورسیه پزشکی ارائه می‌دهند را بررسی نمایند. دانشگاه‌هایی که بورسیه تحصیلی به دانشجویان اعطا می‌کنند عبارت‌اند از:

 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه نیویورک
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه کونکوردیا
 • دانشگاه تورنتو آنتاریو
 • دانشگاه کنکوردیا
 • دانشگاه کارلتون
 • بورسیه تحصیلی ترودو

بورسیه تخصص پزشکی در کانادا

پس از فارغ‌التحصیلی در رشته پزشکی از دانشگاه‌های کانادا، متقاضیان می‌توانند در رشته‌های تخصص پزشکی در کشور کانادا تحصیل خود را ادامه دهند. چنانچه فرد متقاضی مدرک پزشکی عمومی خود را در دانشگاهی غیر از دانشگاه‌های کانادا اخذ کرده باشد می‌تواند با معادل‌سازی مدرک خود، از بورسیه تخصص پزشکی کانادا استفاده نماید. فرد متقاضی باید برای ادامه تحصیل در رشته تخصص پزشکی کانادا دوره‌ی رزیدنتی آموزش پزشک خانواده را بگذراند؛ علاوه‌برآن پذیرش در آزمون‌های تأیید صلاحیت شورای پزشکی و آزمون معادل‌سازی از دیگر شرایط تحصیل و اخذ بورسیه تخصص پزشکی کانادا است.

دانشجویان پزشکی پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی با داشتن مدرک زبان با نمره بالا و صلاحیت‌های پزشکی می‌توانند از بورسیه تخصص پزشکی در کانادا بهره‌مند شوند.

بورسیه پزشکی کانادا

مزایای اخذ بورسیه پزشکی کانادا

دانشجویان می‌توانند با استفاده از بورسیه پزشکی کانادا از مزایای تحصیل، مهاجرت و اقامت کانادا بهره‌مند شوند. برخی از مزایای بورسیه پزشکی کانادا به شرح زیر است:

تأمین بخش اعظم هزینه‌های تحصیلی که مهم‌ترین مزایای بورسیه پزشکی کانادا است. فرد متقاضی می‌تواند با دریافت فول فاند تمامی هزینه‌های مربوط به تحصیل و اقامت در کانادا را تأمین نماید.

خدمات درمانی برای دانشجویانی که دارای بورسیه پزشکی هستند، رایگان است.

متقاضیان مدارک تحصیلی معتبر در سطح جهان و امکان اشتغال بعد از فارغ‌التحصیلی از دیگر مزایای اخذ بورسیه پزشکی در کانادا است.

سخن پایانی

در این مقاله بورسیه پزشکی کانادا به‌تفصیل شرح داده شد. اساسی‌ترین شرایط اخذ بورسیه پزشکی کانادا، شرایطی چون دارابودن مدرک زبان با نمره بالا و همچنین دارابودن روزمه های قوی علمی است. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بورسیه پزشکی کانادا با مشاوران ما در مجموعه قصران گروپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.