علل مهاجرپذیری کانادا چیست؟

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

در سال های اخیر میزان مهاجرت به کانادا بسیار افزایش یافته است و این کشور را در صدر لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار داده است و علل مهاجرپذیری کانادا در این میان مواردی است که به آن اشاره میکنیم. شاید سوال شما هم این باشد که چه چیزی باعث شده کانادا کشوری مهاجر پذیر باشد و علل مهاجرپذیری کانادا چیست که اغلب افراد کانادا را برای مهاجرت و زندگی انتخاب کنند!

آمارها نشان می دهد که شهروندان هندوستان، بیشترین افرادی هستند که به کانادا مهاجرت می کنند و ایرانیان رتبه دهم را دارند.

علل مهاجرپذیری کانادا چیست؟

کانادا کشور وسیعی است به طوری که برخی از مناطق آن غیرقابل سکونت و یا خالی از سکنه است. میزان جمعیت و نیروی کار نسبت به وسعت آن بسیار کم تر است به همین جهت یکی از علل مهاجرپذیری کانادا همین وسعت زیاد است، و به همین علت این کشور اقدام به اعطای ویزای کاری کانادا به افرادی که دارای شرایط دریافت این ویزا هستند کرده است.

علاوه بر ویزای کاری، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای ازدواج کانادا، ویزای توریستی کانادا نیز برای متقاضیان علاقه مند به این کشور صادر می شود.

طبق اعلام دولت، کشور کانادا در سه سال آینده پذیرای بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مهاجر خواهد بود. شرایط خوبی که برای مهاجران در نظر گرفته شده است نیز یکی از علل مهاجرپذیری کانادا است و باعث علاقه متقاضیان مهاجرت به انتخاب این کشور شده است. شرایطی از قبیل امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری و بعد از آن و در صورت داشتن شرایط دریافت اقامت دائم یا PR کانادا است. علاوه بر این عوامل دیگری که در ادامه توضیح می دهیم باعث شده کانادا کشوری مهاجرپذیر باشد.

علل-مهاجرپذیری-کانادا-چیست؟

کیفیت بالای زندگی

بر طبق گزارش Usnews کانادا دومین کشور برتر دنیا برای مهاجرت است. در این که سطح کیفی زندگی در کانادا بسیار بالاست شکی نیست. البته شاخص کیفیت زندگی در استان های مختلف با یکدیگر متفاوت است، اما به طور کلی کیفیت زندگی در کانادا در تمام جنبه ها بی نظیر است و همین یکی از علل مهاجرپذیری کانادا است. کشور کانادا با نزدیکی جغرافیایی به آمریکا در رقابتی تنگاتنگ با این کشور قرار دارد و اقتصاد آن نیز چیزی کمتر از آمریکا ندارد. به همین جهت علاقه مندان به مهاجرت پس از آمریکا، کانادا را در لیست مقاصد خود برای زندگی قرار می دهند.

سیستم آموزشی تراز اول

یکی محبوب ترین روش های مهاجرت به کانادا مهاجرت تحصیلی و دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. امکان تحصیل در کانادا برای افراد خارجی در تمامی مقاطع فراهم است. می توان گفت کانادا میزبان بهترین مدارس و دانشگاه های دنیا است. اغلب دانشگاه های کانادا در رنکینیگ برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. از کیفیت و سیستم آموزشی کانادا هر چه بگوییم باز هم حق مطلب ادا نشده است. دروس در مدارس و دانشگاه های کانادا به دو زبان فرانسه و انگلیسی تدریس می شود، با دانستن یکی از این زبان ها و ارائه مدرک زبان خواسته شده توسط موسسه آموزشی می توانید پذیرش دریافت کنید. بنابراین اگر کانادا را برای تحصیل انتخاب کرده اید درنگ نکنید برای تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور با مشاوران ما در قصران گروپ در تماس باشید.

فرصت‌های شغلی فراوان

سابق بر این نرخ بیکاری کشور کانادا بسیار بالا بود، اما این روند به دلیل صدور ویزای کاری و پذیرش نیروی کار افزایش یافته است. جمعیت سالمند کشورکانادا رو به افزایش است به همین جهت کانادا از جذب نیروی کار جوان استقبال میکند.

تقریبا بازار کار برای بیشتر مشاغل در کانادا فراهم است اما مشاغلی مانند مهندسی، پزشکی، کامپیوتر و رشته های مرتبط با علوم انسانی از بازار کار خوبی برخورار هستند. این کشور در حال توسعه بازار کار در سایر مشاغل نیز میباشد که باعث سهولت در دریافت ویزا و اخذ جاب آفر از کارفرمای کانادایی میشود.

متقاضیان دریافت جاب آفر کانادا باید دارای امتیازات و شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری باشد. البته هر کدام از استان های کانادا دارای شرایط متفاوتی در صدور ویزای کاری کانادا می باشند که پیش از اقدام باید از چگونگی دریافت ویزای کاری مطلع شوید.

امنیت بالا در کانادا

بر طبق گزارش “شاخص صلح جهانی” در سال ۲۰۱۸ میزان خشونت و ایمنی را در ۱۶۳ کشور مورد بررسی قرار گرفت و کانادا در رده ششمین کشور دنیا قرار گرفت. میزان جرایمی مانند سرقت، تجاوز، حملات مسلحانه و … در کانادا بسیار پایین است.

به همین جهت یکی از مواردی که برای مهاجرت به کانادا از متقاضی درخواست می شود گواهی عدم سوء پیشنه است. متقاضی ورود به کانادا از طریق هر نوع ویزایی نباید دارای سابقه کیفری باشد و خطری برای امنیت این کشور محسوب شود.

کانادا در کنترل سلاح و رویکرد صلح‌آمیز خود نسبت به دیپلماسی خارجی شهرت جهانی دارد و یکی از کشورهایی است کمترین آمار را در جنگ های بین المللی داشته است.

ثبات اقتصادی کانادا

یکی از علل مهاجرپذیری کانادا این است که این کشور دهمین اقتصاد قدرتمند دنیا است. منابع طبیعی در کانادا فراوان است و این کشور سومین سرزمین غنی از لحاظ دارا بودن منابع طبیعی در دنیا است ولی با این وجود کانادا در بخش خدمات کارآمدتر است. بخش تولید نسبت به خدمات در کانادا کوچکتراست، اما صنایع نفتی در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است.

اقتصاد در کانادا دارای ثبات تقریبی است و بانک‌های این کشور در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و نرخ ورشکستی آمار بسیار ناچیزی دارد.

تنوع فرهنگی فراوان

به دلیل پذیرش مهاجر تنوع فرهنگی زیادی را در این کشور شاهد هستیم. اغلب مهاجران شهرهای تورنتو، مونترال و ونکوور را برای زندگی و یا کار انتخاب می کنند.

شهر محبوب ایرانیان تورنتو است و مهاجران زیادی برای کار و یا تحصیل به این شهر سفر می کنند. ونکوور نیز میزبان مهاجران زیادی است و حدود 46 درصد از جمعیت این شهر را اقلیت های مختلف از سرتاسر دنیا تشکیل می دهد.

علل مهاجرپذیری کانادا چیست؟

منابع طبیعی

اگر بگوییم همه جور منابع طبیعی در این کشور یافت می شود بی راه نگفته ایم، زیباترین دریاچه های طبیعی را در این کشور می توانید پیدا کنید. کوه های بلند یخ زده، مناطق پوشیده از برف در شمال کانادا، درختان و جنگل های سر به فلک کشیده همه گی مجموعه ای بی نظیر از آنچه که یک کشور تراز اول می تواند داشته باشد را یکجا دارد.

به دلیل طبیعت و جنگل های فراوان کانادا دارای آب و هوای بسیار پاک و مطلوبی است. برای سفر به کانادا فصل بهار و تابستان بهترین زمان ممکن است که هوا تقریبا معتدل است.

مراقبت‌های بهداشتی جهانی و بیمه درمانی

بیمه درمانی در کانادا یکی از بهترین ها در دنیا است و شهروندان این کشور از خدمات بیمه درمانی رایگان بهره میبرند. تنها برخی از خدمات مانند دندانپزشکی و برخی خدمات زیبایی شامل هزینه می شود.

همچنین بیمه بیکاری در این کشور نیز پوشش قابل ملاحظه ای دارد و همین امر باعث تحمل فشار روانی کمتری بر روی افراد بازنشسته است. کارمندان و افرادی که ویزای کاری دریافت کرده اند توسط کافرما بیمه می شوند و در برابر مخاطراتی که ممکن است در محل کار پیش آید کاملا ایمن هستند.

امکان سفر به کشورهای دیگر بدون نیاز به ویزا

یکی دیگر از دلایلی که کانادا را به کشوری مهاجرپذیر تبدیل کرده است امکان تبدیل ویزای توریستی و کاری این کشور به اقامت دائم است با دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور می توانید پاسپورت کانادا را دریافت کنید. پاسپورت کانادا جزو پاسپورت های قدرتمند است و با دریافت آن می توانید به کشورهای بسیاری بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنید. پاسپورت کانادا امان سفر به 171 کشور به طور آزادانه را فراهم می کند.

مقالات مرتبط

ثبت شرکت در عمان

به طور کلی کشورهای عربی مانند عمان، امارات و عربستان سعودی طی سال‌‌های گذشته تا کنون رشد چشمگیری در اقتصاد […]

زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحصیل در رشته پرستاری ترکیه

ترکیه علاوه بر آن که کشوری زیبا و جذاب برای گردشگری است، برای زندگی و حتی تحصیل نیز مناسب است؛ […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی ترکیه، یک گزینه عالی برای افرادی است که به رشته ها و گرایشات پزشکی علاقه مند […]

زمان مطالعه : 6 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085