قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بهترین شهرهای فرانسه برای خرید ملک

شاید در بین دوستان و آشنایان یا حتی با مطالعه مطالبی در فضای اینترنت به این نتیجه رسیده باشید که خرید ملک در فرانسه واقعاً یک سرمایه‌گذاری آینده‌دار به حساب می‌آید.

اما فراموش نکنید منطقه‌ای که شما برای خرید ملک انتخاب می‌کنید نیز بسیار مهم است. به خصوص اگر می‌خواهید ملکی را جهت راه‌اندازی کسب و کار و یا زندگی انتخاب کنید باید اطلاعات کاملی در مورد شهر‌های فرانسه داشته باشید.

در این مطلب، بهترین شهر‌های فرانسه برای خرید ملک را به شما معرفی کنیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین شهرهای فرانسه برای خرید ملک

چرا انتخاب بهترین شهر‌های فرانسه برای سرمایه‌گذاری در املاک اهمیت زیادی دارد؟

باید این واقعیت را بپذیریم که خرید ملک در اروپا یک سرمایه‌ گذاری درخشان است. به همین دلیل ما همیشه به هموطنان خود در ایران توصیه می‌کنیم اگر پس‌انداز کلانی دارند و قرار نیست که به زودی از این پس‌انداز در کسب و کار یا زندگی خود استفاده کنند حتماً نگاهی به سرمایه‌ گذاری و خرید ملک در کشور‌های اروپایی داشته باشند.

اگر شما می خواهید کشور فرانسه را انتخاب کنید باید در مورد شهر‌های فرانسه اطلاعات کاملی داشته باشید. تفاوتی نمی‌کند که می‌خواهید در این شهر‌ها زندگی کنید و یا اینکه قرار است این سرمایه‌ گذاری را با هدف فروش انجام دهید. به هر حال انتخاب بهترین شهر فرانسه از چند منظر اهمیت دارد:

 • اگر هدف شما از خرید ملک یک سرمایه‌گذاری جهت سودآوری است باید به سراغ شهر‌هایی بروید که بازار ملک در این شهر‌ها فعال‌ تر است. در چنین شرایطی مطمئن خواهید بود که هر روز شاهد پیشرفت قیمت ملک خود بوده و در نتیجه حتی اگر در کوتاه مدت بخواهید ملک خود را بفروشید سود بسیار زیادی را به دست خواهید آورد.
 • فراموش نکنید شهر‌هایی که جاذبه‌های گردشگری، امکانات رفاهی و تفریحی، امکانات آموزشی، سیستم حمل و نقل گسترده و امنیت بالایی دارند به عنوان بهترین شهر فرانسه‌ برای اقامت و سرمایه‌ گذاری شناخته می‌شوند.
 • البته اگر شما می‌خواهید در شهر‌های فرانسه زندگی کنید، در پاسخ به این سؤال که در کدام شهر فرانسه ملک بخرم، باید بگوییم که بحث هزینه‌ های زندگی نیز بسیار مهم است. همه ما به دنبال این هستیم شهری را انتخاب کنیم که بهترین و بیشترین امکانات را با حداقل هزینه‌ های زندگی دارد. با کمی تحقیق کردن می‌توانید یک شهر مناسب را برای خود انتخاب کنید.

معرفی ارزان‌ترین شهر‌های فرانسه برای زندگی

اقامت در اروپا از طریق خرید ملک یکی از بهترین راهکار‌هایی است که شما می‌توانید جهت مهاجرت انتخاب کنید. با خرید ملک هم یک سرمایه‌ گذاری بسیار خوبی انجام می‌دهید و هم به محض ورود به کشور اروپایی مورد نظر نیازی نیست به دنبال اجاره خانه باشید. اگر شما کشور فرانسه را برای اقامت انتخاب کرده‌اید و به دنبال ارزان‌ترین شهر‌های فرانسه برای زندگی هستید باید به شما بگوییم که شهر‌های مون پلی، مارس، گرونوبل، لیل، تولز و نانت به عنوان ارزان‌ترین شهر‌های فرانسه معرفی شده‌اند.

این شهر‌ها از نظر هزینه‌های زندگی شامل مخارج زندگی به صورت ماهانه، پرداخت قبض آب برق گاز و تلفن، هزینه مربوط به رفت و آمد از طریق سیستم حمل و نقل و هزینه بنزین به عنوان ارزان‌ترین شهر‌های فرانسه شناخته شده‌اند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در انتخاب یک شهر شما باید شرایط اجتماعی، دسترسی به امکانات، دسترسی به محل کار یا محیط‌های آموزشی و فرهنگ حاکم بر آن شهر را نیز در نظر بگیرید.

به همین دلیل کارشناسان ما در قصران گروپ همواره به متقاضیان خرید ملک در فرانسه توصیه می‌کنند ابتدا ویزای توریستی فرانسه را دریافت کرده و سفر گردشگری به شهر مورد نظر خود داشته باشند و با بازدید از آن شهر مطمئن شوند که آیا این شهر واقعاً می‌تواند یک زندگی ‌ایده‌آل را برای آن‌ها رقم بزند یا خیر. پس از آن برای خرید ملک دست به کار شوند.

بهترین شهرهای فرانسه برای خرید ملک

معرفی بهترین شهر‌های فرانسه برای زندگی و سرمایه گذاری

همانند کشور ایران که در برخی از شهر‌ها رشد چشمگیری را در ملک مشاهده کرده و در نتیجه سرمایه‌گذاری در این شهر آینده خوبی برای ما به همراه خواهد داشت، این موضوع در کشور‌های دیگر نیز صدق می‌کند. پس اگر می‌خواهید بدانید بهترین شهر‌های فرانسه برای ایرانیان کدامند یا اگر به دنبال شهر‌های ارزان فرانسه برای زندگی می‌گردید، اجازه دهید در این قسمت مقاله بهترین شهر‌های فرانسه را به شما معرفی کنیم:

 • شهر پاریس برای خرید ملک

بزرگترین شهر کشور فرانسه و پایتخت این کشور پاریس شناخته شده است. پس اگر به دنبال بهترین شهر فرانسه برای اقامت هستید مسلماً پاریس اولین پیشنهادی است که ما برای شما خواهیم داشت. در این شهر انواع امکانات رفاهی، جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید بسیار متنوعی وجود دارد.

سیستم آموزشی بسیار قوی در شهر پاریس باعث شده است که سالانه افراد زیادی این شهر را برای تحصیل دوران مدرسه و یا دانشگاه انتخاب کنند. البته مناطق مختلف شهر پاریس نیز از نظر دسترسی به امکانات با یکدیگر تفاوت دارند و شما برای اقامت کاری و سرمایه‌ گذاری باید بهترین مناطق شهر پاریس از نظر دسترسی به سیستم حمل و نقل و دسترسی به امکانات را انتخاب نمایید. برای مثال اگر شما به فکر خرید ملک و ثبت شرکت هستید مسلماً انتخاب بخش مرکزی شهر پاریس بهترین موقعیت جغرافیایی برای شما خواهد بود، چون به همه امکانات دسترسی دارید و شرکت شما در معرض دید قرار می‌گیرد. پس مشتریان زیادی را جذب خواهید کرد.

 • شهر نیس برای خرید ملک

این شهر در جنوب شرقی فرانسه قرار دارد و به عنوان شهر ساحلی آفتابی شناخته شده است. به همین دلیل جاذبه‌های گردشگری شامل امکانات تفریحی و رفاهی زیاد، سواحل ماسه‌ای، پاساژ‌های بسیار زیبا و بازار‌های به روز در شهر نیس وجود دارد.

آب و هوای مطلوب و دسترسی به سیستم حمل و نقل فراوان از دیگر ویژگی‌های این شهر به حساب می‌آید. البته فراموش نکنید هر چقدر که شهر‌ها امکانات بیشتری داشته باشند هزینه‌های زندگی در آن‌ها بالاتر خواهد بود. اگر به فکر اقامت در فرانسه با خرید ملک هستید حتماً باید در انتخاب شهر‌ها به بحث هزینه‌های زندگی نیز توجه داشته باشید.

 • شهر کان برای خرید ملک

یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین شهر‌های توریستی کشور فرانسه، شهر کان است و به عنوان بهشت توریست‌ها شناخته می‌شود. سواحل بسیار زیبا و مراکز خرید مجلل باعث محبوبیت این شهر شده است. مسلماً قیمت املاک در چنین مناطقی بالا است اما در برخی از منطقه‌های کان نیز شما می‌توانید ملک‌هایی با قیمت ارزان‌تر را پیدا کنید. مناطقی که از ساحل دورتر هستند قیمت پایین‌تری دارند.

 • شهر لیون برای خرید ملک

جاذبه‌های گردشگری فراوانی که در شهر لیون وجود دارد باعث شده این شهر به عنوان قطب گردشگری و اقتصاد فرانسه شناخته شود. بنابراین بهترین موقعیت کاری نیز برای شما فراهم خواهد شد. اگر شرکتی را در شهر لیون راه‌اندازی کنید و یا بخواهید در یکی از کسب و کار‌های این شهر در کنار یک کارفرما مشغول به کار شوید شک نداشته باشید که آینده درخشانی در پیش روی شما خواهد بود.

توریست‌های زیادی که هر ساله وارد این شهر می‌شوند منبع درآمد غنی برای شما به حساب خواهند آمد. برای زندگی باید این موضوع را در نظر بگیرید که شهر‌هایی با گردشگری زیاد به دلیل اینکه بسیار شلوغ هستند شاید شرایط زندگی را برای شما سخت کرده و در نتیجه بعد از مدتی تصمیم بگیرید ملک خود را بفروشید.

 • شهر استراسبورگ برای خرید ملک

معماری منحصر به فرد این شهر که ترکیبی از سبک آلمانی و فرانسوی است باعث جذابیت آن شده است. فرهنگ این شهر به لحاظ بافت تاریخی بسیار غنی است و در نتیجه از نظر زندگی بهترین شرایط را برای شما فراهم می‌کند.

بهترین شهرهای فرانسه برای خرید ملک

 • شهر مارسی برای خرید ملک

در پاسخ به سؤال آن دسته از عزیزانی که می‌پرسند خرید آپارتمان در کدام شهر‌های فرانسه توصیه می‌شود باید بگوییم که ابتدا مشخص کنید هدف شما از خرید آپارتمان چیست. اگر می‌خواهید در این آپارتمان زندگی کنید هم باید به بحث هزینه‌های زندگی توجه داشته باشید و هم بحث فرهنگ شهر انتخابی، هزینه‌های رفت و آمد، سیستم حمل و نقل و دسترسی به امکانات رفاهی باید مدنظر قرار بگیرد.

برای مثال شهر مارسی به عنوان ارزان‌ترین شهر فرانسه معرفی شده است. بنابراین اگر شما یک دانشجو هستید و می‌خواهید مخارج زندگی برای شما کمتر تمام شود می‌توانید شهر مارسی را انتخاب کنید. جاذبه‌های گردشگری زیادی نیز در این شهر وجود دارد. از طرف دیگر موقعیت جغرافیایی آن از نظر دسترسی به امکانات شهری نیز بسیار مناسب است.

 • شهر لیل برای خرید ملک

بعد از پاریس و مارسی، سومین شهر پرجمعیت فرانسه شهر لیل نام دارد که یک مرکز صنعتی، دانشگاهی و فرهنگی در کشور فرانسه شناخته شده است. جالب است بدانید بافت این شهر جوان و پویا است به همین دلیل اقتصاد آن مدام رو به رونق است. بنابراین می‌توان یک فرصت مناسب برای کسانی باشد که به فکر مهاجرت و اقامت با خرید ملک هستند چون در این صورت سرمایه‌گذاری آینده‌داری را نیز انجام داده‌اند.

 • شهر تولوز برای خرید ملک

از آنجایی که صنعت هوافضا در این شهر رونق گرفته است به همین طریق شهر تولوز به عنوان شهر هوافضا معرفی شده است. مراکز آموزشی و پژوهشی بسیار معتبری در این شهر وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید برای خرید ملک به این شهر نیز فکر کنید. به خصوص اینکه اجاره دادن آن ملک به متخصصان و پژوهشگران درآمد خوبی برای شما خواهد داشت. هزینه‌های زندگی در تولوز نسبت به مارسی پایین‌تر است. بنابراین از نظر زندگی کاملاً مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

 • شهر نانت برای خرید ملک

یکی از شهر‌های تاریخی و بسیار زیبای کشور فرانسه شهر نانت است و به علت اینکه سالانه توریست‌های زیادی را جذب خود می‌کند یک قطب اقتصادی در کشور فرانسه به حساب می‌آید.  اگر می‌خواهید خانه‌ای در کشور فرانسه بخرید و سالانه آن را به توریست‌ها اجاره دهید تا درآمد زیادی را از این طریق برای خود به دست بیاورید می‌توانید این منطقه را نیز برای خرید ملک جهت زندگی انتخاب کنید.

در صورتیکه قصد خرید ملک در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک را دارید، با شماره ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵ تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

شما در این مطلب توانستید بهترین شهر‌های فرانسه برای اقامت را بشناسید و حتی اکنون می‌دانید که هزینه زندگی در کدام یک از شهر‌ها پایین‌تر است. اما برای اینکه اطلاعات کامل‌تری به دست بیاورید پیشنهاد می‌کنید با کارشناسان ما در قصران گروپ در ارتباط باشید. به اطلاعاتی که در فضای مجازی می‌بینید بسنده نکنید بلکه باید با افرادی که به صورت تخصصی در این زمینه کار می‌کنند مشورت کنید.

باید نگاه آینده‌نگر داشته باشید. بنابراین کارشناسان به شما کمک می‌کنند بهترین شهر فرانسه را انتخاب کنید تا هم سرمایه‌گذاری شما سودبخش باشد و هم برای زندگی دچار مشکل نشوید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *