قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت و اقامت با خرید ملک و اقامت در ۱۰ کشور

افرادی که از لحاظ مالی در شرایط خوبی قرار دارند علاقه‌مند به خرید ملک در کشورهای خارجی به دلایل مختلفی هستند و خواهان مهاجرت و اقامت با خرید ملک هستند. برخی برای پس انداز پول، برخی به دلیل علاقه مندی به داشتن املاک متعدد و برخی دیگر هم فقط برای گذراندن تعطیلات در کشوری دیگر اقدام به خرید ملک می کنند.

اما برای زندگی در کشور که در آن ملک خریده اید، تنها داشتن ملک کافی نیست بلکه باید اجازه اقامت در آن کشور را نیز داشته باشید.

برخی از کشورها در اروپا و حوزه دریای کارائیب اجازه اقامت دائم یا اعطای شهروندی کشور خود را به افرادی با خرید ملک در کشورشان اقدام به سرمایه گذاری می کنند را اعطا می کنند. سرمایه گذاری و خرید ملک نسبت به سایر روش ها پروسه و زمان دریافت شهروندی یا اقامت دائم را در بسیاری از کشورها کوتاه تر می کند.

برای مثال افرادی که از طریق سرمایه گذاری اقدام به دریافت شهروندی می کنند نیاز به دانستن زبان مقصد و یا شرط زندگی در کشور مقصد را ندارند که این خود مدت زمان دریافت اقامت دائم را کوتاه می‌کند.

همان‌طور که گفته شد کشورهای بسیاری هستند که با خرید ملک در آنها می توانید شهروندی یا اقامت دائم آنها را به دست آورید. در ادامه به معرفی ۱۰ کشور که این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است می‌پردازیم.

مهاجرت و اقامت با خرید ملک در کشور مالت

دریافت شهروندی کشور مالت از طریق سرمایه گذاری مستقیم امکان پذیر است. به این منظور متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل ۷۰۰٫۰۰۰ یورو ملک خریده و برای ۵ سال آن را نگه دارد و از فروش آن خودداری کند.

از سال ۲۰۲۱ پروسه دریافت شهروندی مالت تغییر کرده است و بر طبق آن متقاضی باید ۱ تا ۳ سال قبل از اینکه برای شهروندی درخواست دهد مجوز اقامت دریافت کند.

متقاضی می‌تواند برای همه اعضای خانواده خود درخواست شهروندی بدهد. همسر متقاضی، فرزندان زیر ۲۵ سال و والدین بالای ۵۵ سال می‌توانند همراه متقاضی برای دریافت شهروندی درخواست دهند.

برای دریافت شهروندی مالت دارا بودن ۳ شرط زیر ضروری است:

  • ملکی مسکونی به ارزش ۷۰۰٫۰۰۰ یورو بخرد یا خانه‌ای با اجاره سالیانه ۱۶٫۰۰۰ یورو اجاره کند.
  • هنگامی که متقاضی مجوز اقامت ۳ساله یا ۱ساله در مالت را دریافت کرد، مبلغ ۶۰۰٫۰۰۰ تا ۷۵۰٫۰۰۰ یورو در صندوق توسعه مالت سرمایه گذاری کند.
  • به یک نهاد فرهنگی، ورزشی و یا یک نهاد غیر دولتی مبلغ ۱۰٫۰۰۰ یورو اهدا کند.
  • متقاضی می‌تواند در هر منطقه‌ای از مالت که بخواهد در صورت رعایت شرایط ملک خود را تهیه کند. البته اکثر مردم تمایل به اجاره دارند. متقاضی تا ۵ سال اجازه فروش ملک را ندارد اما بعد از سال می‌تواند آن را به فروش رساند.

دریافت شهروندی کشور ترکیه با خرید ملک

اخذ شهروندی ترکیه و مهاجرت و اقامت با خرید ملک شرایط سختی ندارد، متقاضی می‌تواند بدون زندگی در ترکیه، یادگیری زبان ترکی و یا اثبات میزان درآمد و دارایی خود شهروندی این کشور را فقط در طی ۲ تا ۳ ماه اخذ کند.

پاسپورت ترکیه امکان سفر به کشورهای آسیایی بسیاری از جمله کشورهای مهمی از جمله ژاپن، سنگاپور و تایلند را به دارنده آن می‌دهد. خانواده متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و حتی والدین متقاضی نیز می‌توانند برای شهروندی ترکیه همراه با متقاضی درخواست دهند.

متقاضی اصلی باید ملکی به ارزش ۲۵۰٫۰۰۰ یورو خریده و آن را برای ۳ سال به فروش نرساند. بازار ملک در ترکیه بسیار متنوع است، اغلب متقاضیان استانبول را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. استانبول با جاذبه‌های تجاری که دارد شهر مهمی برای بیزینس و زندگی است.

برای دریافت شهروندی ترکیه متقاضیان اغلب یک آپارتمان یک یا دو خواب در مرکز شهر استانبول خریداری می کنند. آنتالیا، بدورم و سایر شهرهای ساحلی نیز انتخاب‌های مناسبی برای خرید ویلا در ترکیه هستند.

مهاجرت و اقامت با خرید ملک

دریافت شهروندی دومینیکا با خرید ملک

سرمایه گذاری در دومینیکا و دریافت شهروندی این کشور یکی از گزینه‌های عالی برای اقامت در حوزه دریای کارائیب است. اخذ پاسپورت دومینیکا برای بستگان نزدیک متقاضی اعم از همسر و فرزند زیر ۳۰ سال نیز امکان پذیر است. حتی برادر و خواهر متقاضی نیز می‌توانند در صورت داشتن شرایط پاسپورت این کشور را اخذ کنند. برای دریافت شهروندی دومینیکا نیاز به حضور در این کشور ندارید و در کمتر از ۳ تا ۶ ماه می توانید شهروند این کشور شوید.

کشورهای حوزه کارائیب برای اعطای شهروندی معمولاً برنامه‌های مشابهی را پیشنهاد می‌دهند؛ متقاضی می‌تواند بین سرمایه گذاری قابل بازگشت و غیر قابل بازگشت یکی را انتخاب کند. برای سرمایه گذاری در دومینیکا متقاضی می‌تواند سرمایه گذاری غیر قابل بازگشت به ارزش ۱۰۰٫۰۰۰ دلار انجام دهد. برای هر یک از اعضای خانواده مبلغ ۲۵٫۰۰۰ تا ۵۰٫۰۰۰ دلار به مبلغ افزوده می‌شود و یا ملکی به ارزش حداقل ۲۰۰٫۰۰۰ دلار خریداری کند

همچنین سرمایه گذاری در دومینیکا شامل مبالغ اضافه دیگری نیز می‌شود که متقاضی ملزم به پرداخت آن است. در هر صورت مبلغ نهایی سرمایه گذاری به ملک و تعداد اعضای خانواده متقاضی وابسته است.

همچنین متقاضی می‌تواند در یکی از پروژه‌های تفریحی مانند هتل و یا اقامتگاه‌ها و یا مراکز تفریحی که توسط دولت ساخته می‌شود سرمایه گذاری کند.

مهاجرت و اقامت با خرید ملک

دریافت شهروندی سنت لوسیا با خرید ملک

مهاجرت و اقامت با خرید ملک در این کشور مانند سایر کشورهای حوزه دریای کارائیب است. تفاوت آن با سرمایه گذاری در دومینیکا در مبلغ سرمایه گذاری و تعداد کشورهایی است که بدون ویزا می‌توان به آنها سفر کرد است.

همسر متقاضی، فرزندان زیر ۳۰ سال و والدین بالای ۵۶ سال می‌توانند برای دریافت پاسپورت سنت لوسیا درخواست دهند. ملک خریداری شده توسط متقاضی می‌تواند پس از ۵ سال به فروش برسد.

حداقل مبلغ لازم برای خرید ملک در این کشو ۳۰۰٫۰۰۰ دلار است سایر مبالغ مانند هزینه‌های درخواست برای خرید ملک یا دریافت شهروندی سنت لوسیا نیز بر مبلغ ملک اضافه می‌شود.

علاوه بر ملک متقاضی می‌تواند بر روی پروژه‌های دولتی مانند هتل، مراکز تفریحی و سرگرمی که برای توریست‌ها و گردشگران در حال ساخت است سرمایه گذاری کند.

مهاجرت و اقامت با خرید ملک

دریافت شهروندی سنت کیتس و نویس با خرید ملک

کشور سنت کیس و نویس یکی از قدیمی‌ترین کشورهایی است که اعطای شهروندی به واسطه سرمایه گذاری را برای علاقه‌مندان مطرح کرده است. اولین پاسپورتی که از طریق سرمایه گذاری در این کشور صادر شد در سال ۱۹۸۴ بود. دارنده پاسپورت این کشور می‌تواند برای فرزندان زیر ۳۰ سال، والدین بالای ۵۵ سال و خواهر و برادرش نیز درخواست دهد.

برای سرمایه گذاری و مهاجرت و اقامت با خرید ملک در این کشور:

متقاضی باید بر روی ملکی به ارزش ۴۰۰٫۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کند که می‌تواند بعد از ۵ سال ملک را به فروش برساند

در صورتی که ارزش ملک شما ۲۰۰٫۰۰۰ دلار باشد بعد از ۷ سال می توانید به فروش رسانید

مبلغ سرمایه گذاری به تعداد افراد خانواده نیز بستگی دارد، برای مثال برای هر فرزند مبلغ ۱۰٫۰۰۰ دلار و برای هر خواهر یا برادر مبلغ ۴۰٫۰۰۰  به مبلغ سرمایه گذاری اضافه می‌شود.

مهاجرت و اقامت با خرید ملک

دریافت شهروندی گرانادا با خرید ملک

گرانادا تنها کشور در حوزه دریای کارائیب است که با دریافت شهروندی آن بدون نیاز به ویزا می توانید به کشور چین سفر کنید. ویزای گرانادا به شما این امکان را می‌دهد که ویزای E2 آمریکا را دریافت کنید.

متقاضی می‌تواند والدین، پدر بزرگ یا مادربزرگ، خواهر و برادر و فرزندان خود را در صورتی که زیر ۳۰ سال هستند را همراه خود ببرد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۲۲۰٫۰۰۰ دلار است که در صورتی که اقوام یا اعضای خانواده متقاضی همراه او باشند به این مبلغ اضافه می‌شود.

همچنین متقاضی سرمایه گذاری در گرانادا می‌تواند با خرید سهم در پروژه‌های تفریحی که توسط دولت در حال ساخت است مانند هتل، مراکز تفریحی و … سرمایه گذاری کند. وی می‌تواند بعد از ۵ سال سهم خود را به فروش رساند.

مهاجرت و اقامت با خرید ملک

دریافت شهروندی آنتیگوآ و باربودا و مهاجرت و اقامت با خرید ملک

دریافت شهروندی کشور آنتیگوآ و باربودا هم شبیه به برنامه سایر کشورهای حوزه کارائیب است و مهاجرت و اقامت با خرید ملک نیز امکان پذیر است. همانند سایر کشورهای این حوزه متقاضی دریافت پاسپورت کشور آنتیگوآ و باربودا می‌تواند والدین بالای ۵۵ سال و فرزند زیر ۳۰ سال خود را همراه ببرد و آنها نیز پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

برای دریافت پاسپورت این کشور و یا مهاجرت و اقامت با خرید ملک ؛ نیازی نیست متقاضی در این کشور زندگی کند و به طور مداوم حضور داشته باشد.

سابق بر این متقاضی دریافت پاسپورت آنتیگوآ و باربودا برای سوگند یاد کردن به جهت رعایت قوانین شهروندی باید به این کشور سفر می‌کرد اما اخیراً این کار از طریق ویدئو کنفرانس انجام می‌شود.

حداقل میزان سرمای گذاری در این کشور ۲۰۰٫۰۰۰ دلار است و ملک باید تا ۵ سال در اختیار خریدار باشد. امکان مشارکت و خرید سهم در پروژه‌های دولتی نیز وجود دارد.

دریافت اجازه اقامت در پرتغال و مهاجرت و اقامت با خرید ملک

کشور پرتغال یکی از کشورهای اروپایی است که امکان اعطای شهروندی را برای افرادی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند فراهم کرده است. متقاضی می‌تواند همسر و فرزند زیر ۲۶ سال خود را نیز همراه داشته باشد.

متقاضی باید در طول سال حداقل ۷ روز را در پرتغال حضور داشته باشد و گواهی ثبت مالکیت ملک را نیز همراه داشته باشد و بیمه درمانی نیز تهیه کرده باشد.

متقاضی پس از ۵ سال از خرید ملک می‌تواند برای اقامت دائم یا شهروندی این کشور درخواست دهد. برای انتخاب ملک نیازی به حضور در پرتغال ندارید. وکلای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در پرتغال می‌توانند املاکی را که برای فروش در اختیار متقاضیان قرار داده شده است را به شما معرفی کنند.

متقاضی برای انجام بیومتریک باید از طریق اداره مهاجرت پرتغال اقدام نماید. با توجه به تعداد افراد خانواده و تکمیل مراحل و پرداخت هزینه‌ها دریافت اجازه اقامت ۲ تا ۶ ماه زمان می‌برد. دریافت اجازه اقامت در پرتغال می‌تواند از طریق خرید ملک یا ایجاد شغل در پرتغال باشد اما اکثر متقاضیان ترجیح می‌دهند از طریق خرید ملک سرمایه گذاری مطمئن‌تری داشته باشند.

برای اطلاع از تمکن مالی پرتغال این لینک را مشاهده کنید.

برای دریافت اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک متقاضی باید:

یک ملک مسکونی یا تجاری به ارزش ۵۰۰٫۰۰۰ یورو خریداری کند

یا یک ملک مسکونی به ارزش ۳۵۰٫۰۰۰ یورو خریداری کند، به‌طوری‌که طی ۳۰ سال گذشته بازسازی نشده باشد یا در منطقه‌ای قرار نداشته باشد که نیاز به بازسازی داشته باشد.

برای انتخاب ملک انتخاب زیادی دارید، از آپارتمان گرفته تا ویلا، همچنین می توانید املاک بیشتری خریداری کنید به‌طوری‌که ارزش آنها به ۵۰۰٫۰۰۰ دلار برسد، در حالی که اگر سرمایه شما ۳۵۰٫۰۰۰ دلار است یک ملک می توانید خریداری کنید.

دریافت اجازه اقامت در اسپانیا با خرید ملک

اقامت در اسپانیا و مهاجرت و اقامت با خرید ملک به متقاضی اجازه کار یا راه اندازی یک بیزنس را می‌دهد، به علاوه متقاضی می‌تواند به طور آزادانه به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کند. برای دریافت شهروندی اسپانیا متقاضی باید به طور دائم در این کشور زندگی کند و از شهروندی و تابعیت کشور خود صرف نظر کند. (شهروندان برخی از کشورها الزام به تغییر تابعیت خود دارند)

متقاضی می‌تواند برای همه افراد خانواده خود اعم از همسر متقاضی و فرزندان زیر ۲۶ سال و والدین خود نیز درخواست دهد.

پروسه دریافت اقامت در اسپانیا ۴ تا ۵ ماه زمان می‌برد.

هر متقاضی باید بیمه درمانی دریافت کند.

متقاضی باید مدارک خود را شخصاً به اداره مهاجرت اسپانیا تحویل دهد. به این منظور و برای حضور موقت در اسپانیا متقاضی باید ویزای D  دریافت کند.

حداقل مبلغ برای املاک مسکونی و تجاری ۵۰۰٫۰۰۰ یورو است. بعد از ۵ سال متقاضی می‌تواند ملک را به فروش برساند.

مهاجرت و اقامت با خرید ملک

دریافت اجازه اقامت در یونان با خرید ملک

کشور یونان نیز جز کشورهای اروپایی است به سرمایه گذاران خارجی اجازه اقامت می‌دهد. همسر، والدین و فرزندان زیر ۲۱ سال متقاضی می‌توانند همراه متقاضی در صورت داشتن شرایط، اجازه اقامت یونان را دریافت کنند.

مجوز اقامت در یونان ۵ ساله است و نیازی به حضور مستمر متقاضی در این کشور نیست. بعد از گذشت ۷ سال متقاضی می‌تواند برای شهروندی این کشور درخواست دهد.

برای سرمایه گذاری در یونان باید به مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰ یورو در این کشور سرمایه گذاری کنید. تفاوتی نمی‌کند ملک اشتراکی باشد، اجاره باشد یا با این مبلغ چندین ملک خریده باشید.

برای سرمایه گذاری در یونان می توانید یک ملک تجاری ای مسکونی خریداری کنید. زمین بخرید و در آن ملک بسازید و یا ملکی را برای ۱۰ سال اجاره کنید.

مهاجرت و اقامت با خرید ملک

کدام کشور برای سرمایه گذاری بهتر است؟

خرید ملک به سرمایه گذاران خارجی این امکان را می‌دهد تا شهروندی یا اقامت دائم کشور دیگری را کسب کنند. اما اینکه کدام کشور برای مهاجرت و اقامت با خرید ملک را انتخاب کنید بستگی به شرایط آن کشور برای سرمایه گذاری، حداقل مبلغ سرمایه گذاری، شرایط دریافت شهروندی و تعداد کشورهایی که با دریافت اقامت آن کشور می توانید بدون ویزا به آنها سفر کنید، دارد.

انتخاب با شماست که کشورهای اروپایی را ترجیح می‌دهید یا مایل هستید در کشورهای حوزه کارائیب زندگی کنید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت و اقامت با خرید ملک می توانید با همکاران ما تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *