قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

اقامت در فرانسه با خرید ملک

آیا اقامت در فرانسه با خرید ملک ممکن است؟ اگر به دنبال دریافت اقامت فرانسه هستید مسلماً روش‌های زیادی پیش روی شما خواهد بود. اما شاید شما می‌خواهید ملکی در کشور فرانسه بخرید تا از این طریق با یک تیر دو نشان بزنید، هم یک سرمایه‌گذاری با آینده درخشان در کشور فرانسه نصیب شما گردد و هم اقامت این کشور را به دست بیاورید.

اما باید ابتدا به این سؤال پاسخ داد که آیا خرید ملک در فرانسه منجر به اقامت دائم و اخذ پاسپورت می‌ شود؟ برای دریافت پاسخ این سؤال ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

اقامت در فرانسه با خرید ملک

اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید خانه

کشور فرانسه یکی از کشور‌های بزرگ اروپایی شناخته شده است که از فرهنگ غنی و کیفیت بالای سطح زندگی برخوردار است. سیستم آموزشی این کشور بسیار پیشرفته بوده و در تمامی دوران تحصیل شامل مدرسه و دانشگاه، شما در بهترین شرایط، تحصیل خواهید کرد. از طرف دیگر اوضاع کسب و کار در کشور فرانسه بسیار عالی است.

این کشور شرایط آب و هوایی خوبی دارد و همچنین امکانات رفاهی و تفریحی زیادی برای شهروندان در نظر گرفته شده است. همین فاکتور‌ها کافی است تا ایرانی‌ها به فکر خرید ملک در فرانسه و اقامت باشند. اما اجازه دهید در همین ابتدا به این سؤال پاسخ دهیم که آیا می‌توان با خرید خانه در شهر‌های فرانسه اقامت دائم این کشور را گرفت؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که به طور کلی اخذ اقامت دائم فرانسه با خرید ملک به هیچ عنوان امکان‌پذیر نمی‌باشد بلکه تأثیر خرید ملک در فرانسه بر اخذ اقامت این است که شما می‌توانید موقتاً در این کشور ساکن شوید. در واقع به محض اینکه ملکی در کشور فرانسه به نام شما ثبت شد ویزای یک ساله به نام  شما صادر می‌گردد که اجازه می‌دهد یک سال ساکن کشور فرانسه باشید.

این ویزا قابل تمدید است. این یعنی باید حداقل سه سال در کشور فرانسه حضور داشته باشید، فعالیت کنید و مالیات بپردازید تا بعد از سه سال اقامت دائم برای شما صادر گردد.

مراحل اخذ اقامت با خرید ملک در فرانسه

به طور کلی اقامت در اروپا از طریق خرید ملک یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت شناخته شده است، چون شما هم یک سرمایه‌گذاری بسیار خوب خواهید داشت و هم از این طریق می‌توانید راه را برای دریافت شهروندی از کشور مد نظر هموار کنید. اگر می‌خواهید از طریق خرید ملک در فرانسه شرایط اقامت خود و خانواده را فراهم کنید باید بدانید که مراحل کار به شرح زیر می‌باشد:

 • مرحله اول دریافت اقامت یک ساله از کشور فرانسه

وقتی شما فرآیند خرید ملک را انجام دادید با دریافت ویزای D می‌توانید به صورت موقتی و به مدت یک سال در کشور فرانسه اقامت داشته باشید.

 • دریافت کارت اقامتی یک ساله

بعد از یک سال امکان دریافت کارت اقامتی یک ساله برای شما فراهم می‌شود. در واقع می‌توانید ویزای خود را به کارت اقامتی تبدیل کنید.

تفاوت کارت اقامتی با ویزا این است که این کارت قابلیت تمدید شدن دارد و در پایان هر سال شما باید آن را تمدید نمایید تا بتوانید باز هم در کشور فرانسه حضور داشته باشید.

 • دریافت اقامت دائم کشور فرانسه

همانگونه که متوجه شدید شما نمی‌توانید به محض خرید ملک در فرانسه برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید. اقامت دائم به معنای این است که شما شهروند یک کشور می‌شوید. بنابراین برای اخذ شهروندی فرانسه با خرید ملک، باید حداقل ۳ سال صبر کنید.

می‌توانید شرکتی راه‌اندازی کنید و بعد از ۳ سال کسب و کار و پرداخت مالیات برای دریافت اقامت دائم اقدامات لازم را انجام دهید.

در واقع شما می‌توانید با خرید ملک و ثبت شرکت در کشور فرانسه بعد از ۳ سال اقامت دائم در این کشور داشته باشید و در نتیجه از خدمات شهروندی این کشور بهره‌مند خواهید شد.

شرایط اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

سؤالی که اغلب متقاضیان خرید ملک در اروپا مطرح می‌کنند این است که آیا همه افراد می‌توانند بخشی از سرمایه خود را وارد کشور‌های اروپایی کنند. برای مثال فرض کنیم که شما به فکر مهاجرت و اقامت با خرید ملک در کشور فرانسه هستید. باید در اولین قدم بدانید آیا واجد شرایط از نظر دولت فرانسه هستید یا خیر:

 • فرد متقاضی سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد.
 • شما باید گواهی تمکن مالی ارائه نمایید. این گواهی ثابت می‌کند که هم می‌توانید هزینه خرید ملک را بپردازید و هم اگر قرار است در این کشور زندگی کنید از عهده تأمین هزینه‌های خود و اعضای خانواده برمی‌آیید.
 • توجه داشته باشید که در زمان خرید باید سند شش دانگ رسمی و قطعی به نام خریدار صادر گردد. در غیر این صورت شما مالک حقوقی چنین ملکی نبوده و نمی‌توانید برای دریافت اقامت فرانسه از طریق این ملک اقدام نمایید.
 • جالب است بدانید که کشور فرانسه حتی مساحت خانه را نیز به عنوان یکی از شرایط مهم برای اقامت در این کشور در نظر گرفته است. سرپرست خانه باید حداقل ۱۴ متر مربع و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هر کدام باید حداقل ۹ متر مربع مساحت خانه را به عنوان مالکیت در اختیار داشته باشند.

اقامت در فرانسه با خرید ملک

برای گرفتن پاسپورت فرانسه با خرید ملک چکار کنیم؟

 • در اولین قدم شما باید مشخص کنید می‌خواهید در کدام یک از شهر‌های فرانسه و چه نوع ملکی را خریداری کنید. در واقع آیا به فکر خرید خانه هستید یا می‌خواهید سرمایه خود را وارد یک ملک تجاری کنید.
 • می‌توانید در کشور ایران و از طریق مؤسسات مهاجرتی معتبر و یا مشاورین املاک شناخته شده که در فرانسه نیز دارای شعبه‌هایی هستند پروسه خرید ملکی را انجام دهید. ولی به هر حال بهتر است که خود شما نیز از کشور فرانسه و شهری که مدنظر دارید دیدن کنید. بنابراین ما به همه متقاضیان خرید ملک در فرانسه توصیه می‌کنیم حتماً یکبار ویزای توریستی فرانسه را دریافت کنند، به شهر انتخابی خود بروند و حداقل یک هفته در این شهر گشت و‌ گذار داشته باشند تا با شرایط زندگی و امکانات این شهر آشنا شده و بعد برای خرید ملک دست به کار شوند.
 • پس از انتخاب شهر و نوع ملک مد نظر خود می‌توانید امور حقوقی جهت خرید ملک را به مؤسسه مهاجرتی انتخابی خود یا مشاورین املاکی که با آن‌ها در ارتباط هستید بسپارید تا پروسه برای شما انجام شود.
 • در نهایت باید ثبت سند در دفاتر معتبر کشور فرانسه انجام گرفته و سند شش دانگ به نام شما صادر گردد. توجه داشته باشید که اقامت در فرانسه با خرید ملک نوعی اقامت کاری و سرمایه‌ گذاری برای شما به حساب می‌آید پس از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

بررسی مزایای دریافت پاسپورت و تابعیت فرانسه با خرید ملک

 • شما وقتی شهروند فرانسه می‌شوید می‌توانید ویزای شینگن را به دست بیاورید. با در دست داشتن این ویزا می‌توانید حداکثر به مدت ۹۰ روز در هر یک از کشور‌های حوزه شینگن اقامت داشته باشید بدون اینکه نیاز باشد ویزای کشور‌های اروپایی را دریافت کنید.
 • کلیه خدماتی که کشور فرانسه برای شهروندان اصلی خود در نظر می‌گیرد به شما نیز تعلق خواهد گرفت. برای مثال حق رای، امکانات درمانی رایگان، تحصیل به صورت رایگان در مدارس فرانسه، بهره‌مندی از بهترین امکانات تحصیلی در مدارس و دانشگاه‌ها از جمله امکاناتی است که به شما تعلق خواهد گرفت.
 • فراموش نکنید کشور فرانسه یکی از کشور‌های بزرگ با شرایط اقتصادی بسیار عالی است. بنابراین شما می‌توانید بهترین رفاه زندگی را برای خود و خانواده فراهم کنید.
 • همچنین از نظر پیدا کردن کار محدودیتی برای شما وجود ندارد. می‌توانید همچنان حوزه کاری خود در کشور ایران را در فرانسه ادامه دهید به شرطی که بتوانید ثابت کنید فعالیت شما به گسترش کسب و کار در فرانسه و اشتغال‌زایی کمک می‌کند.

اقامت در فرانسه با خرید ملک

مدارک لازم برای اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

پس از اینکه ملکی را خریداری کردید برای اینکه بتوانید اقامت این کشور را به دست بیاورید و در واقع ویزای D در اختیار شما قرار گیرد باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت کشور فرانسه ارائه کنید:

 • سند ملک خریداری شده
 • بیمه درمانی معتبر
 • ارائه پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ارائه اصل و ترجمه مدارک تعیین هویت شامل‌ شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه عکس متناسب با استاندارد‌های اداره مهاجرت فرانسه
 • ارائه اصل و کپی سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • ارائه گواهی تمکن مالی مربوط به ۶ ماه اخیر

در صورتیکه قصد خرید ملک در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک را دارید، با شماره ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵ تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

اگرچه شما از طریق خرید ملک در فرانسه می‌توانید به راحتی اقامت این کشور را به دست بیاورید ولی یک اشتباه و یا یک اعتماد نابجا باعث از دست رفتن سرمایه شما می‌شود. پس قبل از هر چیز حتماً با مؤسسه قصران گروپ در ارتباط باشید.

ما در این مجموعه وکیل‌های حرفه‌ای داریم که سابقه طولانی مدتی در حوزه کاری خود دارند. شما باید وکیل‌های حرفه‌ای در کنار خود داشته باشید تا تمامی جوانب قانونی کار را بررسی کنند و مطمئن شوید که این ملک انتخابی از نظر قانونی مشکلی ندارد. می‌توانید همین اکنون تلفن را بردارید، با مجموعه قصران گروپ تماس بگیرید و از کارشناسان ما بخواهید که در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *