قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

بورسیه در کانادا به دو صورت عادی (scholarship) و فاند (fund) به متقاضیان اعطا می گردد. هنگامی که شما بورسیه عادی دریافت نمودید بخشی از هزینه های تحصیل توسط بورسیه و چنانچه موفق به اخذ بورسیه فاند شوید تمامی هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل در کانادا را بورسیه متقبل می شود.

فرد متقاضی باید برای دریافت بورسیه تحصیلی در بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه و نیز تحصیل رایگان در کانادا دارای شرایط خاصی باشد. متقاضی باید رزومه علمی قوی و نمره بالا در آزمون‌های زبان را در کارنامه خود داشته باشد. علاوه‌ بر آن عواملی دیگری مانند نگارش مقالات ISI، سطح علمی بالا و تحقیقات و پژوهش‌های معتبر در سطح بین‌المللی می‌توانند در دریافت بورسیه تأثیرگذار باشند.

بورسیه کانادا که به‌عنوان یک کمک‌هزینه برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود به سه دسته دولتی، خصوصی و دانشگاهی تقسیم می‌شود.

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه – در ادامه این بخش، ۱۰ دانشگاه برتر کانادا که جز بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه است، را به شما معرفی می‌کنیم:

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه در سال ۲۰۲۲ می باشد. این دانشگاه در حوزه تحقیقات و آموزش جزو بهترین‌هاست. بورسیه کانادا در دانشگاه تورنتو به متقاضیانی که در مقاطع تکمیلی تحصیل می‌کنند اعطا می‌شود. بورسیه های تحصیلی این دانشگاه سالانه به ۲۰۰ دانشجو تعلق می‌گیرد که مبلغ آن برای مقطع دکترا که سه‌ساله است حدود ۶۵ هزار دلار کاناداست.

دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه است. این دانشگاه برای دانشجویان خود امکان دریافت بورسیه را به صورت خودکار فراهم کرده است. بورسیه های تحصیلی که دانشگاه کارلتون اعطا می کند سالانه ۴ الی ۱۶ هزار دلار است که مهارت در زبان انگلیسی و نمرات بالای GPA نقش بسزایی در دریافت آن دارد.

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک دارای ۱۱ دانشکده و ۲۵ مرکز علمی‌ پژوهشی است. یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای بورسیه، دانشگاه یورک است که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مبلغی را به‌ عنوان کمک‌هزینه یا بورسیه به دانشجو اعطا می‌کند.

دانشگاه منیتوبا

این دانشگاه جز دانشگاه‌های دولتی کشور کانادا است. اصلی‌ترین شرط دریافت بورسیه کانادا در این دانشگاه معدل GPA است. بورسیه ای‌ که به دانشجویان این دانشگاه اعطا می‌شود در مقطع کارشناسی ارشد سالانه ۱۴ هزار دلار و برای مقطع دکترا این مبلغ ۱۸ هزار دلار کانادا است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا فعالیت آموزشی خود را از سال ۱۹۱۵ آغاز کرده است. در این دانشگاه حدود ۶۵ هزار دانشجو تحصیل‌کرده‌اند. شرایط دریافت بورسیه در این دانشگاه معدل بالا و کسب نمره قابل‌قبول در آزمون آیلتس است.

دانشگاه ترَنت

دانشگاه دولتی ترنت در سال ۱۹۶۴ در استان انتاریو و شهر اوشاوا کانادا تأسیس شده است. این دانشگاه رتبه ۳۵ ملی را در بین دانشگاه‌های برتر کانادا به خود اختصاص داده است. دانشگاه ترنت بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می‌دهد. همچنین در رشته‌های مدیریت، پرستاری، آموزش‌وپرورش و محیط‌ زیست پیشتاز است.

بورسیه کانادا در دانشگاه ترنت اغلب به دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی که رزومه علمی قوی و معدل بالایی دارند اعطا می‌گردد که مبلغ آن از ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار است. البته فقط می‌توان برای یک سال از مزایای این بورسیه استفاده نمود.

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان در سال ۱۹۰۷ تأسیس شده و در قسمت شرقی رودخانه جنوبی شهر ساسکاتون قرار دارد. جالب است بدانید که دانشگاه ساسکاچوان در ابتدا فعالیت خود را به‌ عنوان یک کالج کشاورزی آغاز کرد و کم‌کم وارد حوزه‌های دیگر آموزشی شد.

این دانشگاه در حوزه تحقیقات و پژوهش به‌ خصوص در زمینه بهداشت و محیط‌ زیست پیشرو است. دریافت بورسیه پزشکی کانادا از طریق انجام پژوهش‌ها و تحقیقات در این دانشگاه در بین دانشجویان شهرت جهانی دارد.

در بحث مبلغ بورسیه کانادا در دانشگاه ساسکاچوان باید گفت مقدار بورسیه ای که به دانشجویان مقطع کارشناسی اعطا می‌کند برابر ۱۳ هزار دلار کانادا است.

دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه دالهاوزی کهدر شهر هلیفکس واقع شده و در رده‌بندی جهانی رتبه ۲۹۱ بین‌المللی را به خود اختصاص داده است نیز یکی از بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه است. این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده می باشد که برنامه‌های تحصیلی خود را در ۱۸۰ دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان ارائه کرده است.

دانشجویان می‌توانند از مزایای بورسیه تحصیلی این دانشگاه که مبلغ آن در مجموع ۵ میلیون دلار است بهره‌مند شوند.

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو در سال ۱۹۵۷ و در شهر واترلو تأسیس شده است. بورسیه‌های تحصیلی و بورسیه کانادا در این دانشگاه به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می‌گیرد که مبلغ آن برای مقطع فوق‌لیسانس ۲۰۴۵ دلار و برای مقطع دکتری ۴۰۹۰ دلار است.

دانشگاه کلگری

یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا دانشگاه کلگری است که در سال ۱۹۶۶ تأسیس شده است. در این دانشگاه حدود ۳۱ هزار دانشجو در ۲۰۰ رشته تحصیلی در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند. برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه کلگری در ابتدا باید درخواست دهید. مبلغ بورسیه این دانشگاه حدود ۵۲ هزار دلار کانادا است.

بورسیه Vanier CGS

بورسیه تحصیلات تکمیلی وانیِر کانادا به عنوان کمک مالی به دانشجویان مستعد دکترا برای تحقیقات و تحصیلات عالی ارائه می شود. این بورسیه سالانه به ۲۰۰ دانشجو تقریبا در ۱۰۰ موسسه مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه واترلو ، دانشگاه آلبرتا و به ویژه دانشگاه تورنتو اعطا می شود. بورسیه اعطا شده برای مطالعات دکترا برای ۳ سال مبلغ ۶۵ هزار دلار کانادا و معادل ۵۰ هزار دلار آمریکا می باشد.

در این مقاله سعی کردیم بورسیه کانادا و بهترین دانشگاه‌های کانادا برای بورسیه را به شما معرفی کنیم. پیش از هر اقدامی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بهتر است ددلاین دانشگاه های کانادا را چک کنید.

چنانچه تجربه‌ای از زندگی و تحصیل در کانادا دارید می‌توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین کارشناسان متخصص ما در مجموعه قصران گشت، پاسخگوی سؤالات شما عزیزان در خصوص دریافت ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت به کانادا خواهند بود.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *