بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیهبورسیه در کانادا به دو صورت عادی (scholarship) و فاند (fund) به متقاضیان اعطا می گردد. هنگامی که شما بورسیه عادی دریافت نمودید بخشی از هزینه های تحصیل توسط بورسیه و چنانچه موفق به اخذ بورسیه فاند شوید تمامی هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل در کانادا را بورسیه متقبل می شود.

فرد متقاضی باید برای دریافت بورسیه تحصیلی در بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه و نیز تحصیل رایگان در کانادا دارای شرایط خاصی باشد. متقاضی باید رزومه علمی قوی و نمره بالا در آزمون‌های زبان را در کارنامه خود داشته باشد. علاوه‌ بر آن عواملی دیگری مانند نگارش مقالات ISI، سطح علمی بالا و تحقیقات و پژوهش‌های معتبر در سطح بین‌المللی می‌توانند در دریافت بورسیه تأثیرگذار باشند.

بورسیه کانادا که به‌عنوان یک کمک‌هزینه برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود به سه دسته دولتی، خصوصی و دانشگاهی تقسیم می‌شود.

بورسیه کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه – در ادامه این بخش، 10 دانشگاه برتر کانادا که جز بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه است، را به شما معرفی می‌کنیم:

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه در سال 2022 می باشد. این دانشگاه در حوزه تحقیقات و آموزش جزو بهترین‌هاست. بورسیه کانادا در دانشگاه تورنتو به متقاضیانی که در مقاطع تکمیلی تحصیل می‌کنند اعطا می‌شود. بورسیه های تحصیلی این دانشگاه سالانه به 200 دانشجو تعلق می‌گیرد که مبلغ آن برای مقطع دکترا که سه‌ساله است حدود 65 هزار دلار کاناداست.

دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه است. این دانشگاه برای دانشجویان خود امکان دریافت بورسیه را به صورت خودکار فراهم کرده است. بورسیه های تحصیلی که دانشگاه کارلتون اعطا می کند سالانه 4 الی 16 هزار دلار است که مهارت در زبان انگلیسی و نمرات بالای GPA نقش بسزایی در دریافت آن دارد.

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک دارای 11 دانشکده و 25 مرکز علمی‌ پژوهشی است. یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای بورسیه، دانشگاه یورک است که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مبلغی را به‌ عنوان کمک‌هزینه یا بورسیه به دانشجو اعطا می‌کند.

دانشگاه منیتوبا

این دانشگاه جز دانشگاه‌های دولتی کشور کانادا است. اصلی‌ترین شرط دریافت بورسیه کانادا در این دانشگاه معدل GPA است. بورسیه ای‌ که به دانشجویان این دانشگاه اعطا می‌شود در مقطع کارشناسی ارشد سالانه 14 هزار دلار و برای مقطع دکترا این مبلغ 18 هزار دلار کانادا است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا فعالیت آموزشی خود را از سال 1915 آغاز کرده است. در این دانشگاه حدود 65 هزار دانشجو تحصیل‌کرده‌اند. شرایط دریافت بورسیه در این دانشگاه معدل بالا و کسب نمره قابل‌قبول در آزمون آیلتس است.

دانشگاه ترَنت

دانشگاه دولتی ترنت در سال 1964 در استان انتاریو و شهر اوشاوا کانادا تأسیس شده است. این دانشگاه رتبه 35 ملی را در بین دانشگاه‌های برتر کانادا به خود اختصاص داده است. دانشگاه ترنت بیش از 100 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می‌دهد. همچنین در رشته‌های مدیریت، پرستاری، آموزش‌وپرورش و محیط‌ زیست پیشتاز است.

بورسیه کانادا در دانشگاه ترنت اغلب به دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی که رزومه علمی قوی و معدل بالایی دارند اعطا می‌گردد که مبلغ آن از 1000 تا 3000 دلار است. البته فقط می‌توان برای یک سال از مزایای این بورسیه استفاده نمود.

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان در سال 1907 تأسیس شده و در قسمت شرقی رودخانه جنوبی شهر ساسکاتون قرار دارد. جالب است بدانید که دانشگاه ساسکاچوان در ابتدا فعالیت خود را به‌ عنوان یک کالج کشاورزی آغاز کرد و کم‌کم وارد حوزه‌های دیگر آموزشی شد.

این دانشگاه در حوزه تحقیقات و پژوهش به‌ خصوص در زمینه بهداشت و محیط‌ زیست پیشرو است. دریافت بورسیه پزشکی کانادا از طریق انجام پژوهش‌ها و تحقیقات در این دانشگاه در بین دانشجویان شهرت جهانی دارد.

در بحث مبلغ بورسیه کانادا در دانشگاه ساسکاچوان باید گفت مقدار بورسیه ای که به دانشجویان مقطع کارشناسی اعطا می‌کند برابر 13 هزار دلار کانادا است.

دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه دالهاوزی کهدر شهر هلیفکس واقع شده و در رده‌بندی جهانی رتبه 291 بین‌المللی را به خود اختصاص داده است نیز یکی از بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه است. این دانشگاه دارای 12 دانشکده می باشد که برنامه‌های تحصیلی خود را در 180 دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان ارائه کرده است.

دانشجویان می‌توانند از مزایای بورسیه تحصیلی این دانشگاه که مبلغ آن در مجموع 5 میلیون دلار است بهره‌مند شوند.

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو در سال 1957 و در شهر واترلو تأسیس شده است. بورسیه‌های تحصیلی و بورسیه کانادا در این دانشگاه به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می‌گیرد که مبلغ آن برای مقطع فوق‌لیسانس 2045 دلار و برای مقطع دکتری 4090 دلار است.

دانشگاه کلگری

یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا دانشگاه کلگری است که در سال 1966 تأسیس شده است. در این دانشگاه حدود 31 هزار دانشجو در 200 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند. برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه کلگری در ابتدا باید درخواست دهید. مبلغ بورسیه این دانشگاه حدود 52 هزار دلار کانادا است.

بورسیه Vanier CGS

بورسیه تحصیلات تکمیلی وانیِر کانادا به عنوان کمک مالی به دانشجویان مستعد دکترا برای تحقیقات و تحصیلات عالی ارائه می شود. این بورسیه سالانه به ۲۰۰ دانشجو تقریبا در ۱۰۰ موسسه مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه واترلو ، دانشگاه آلبرتا و به ویژه دانشگاه تورنتو اعطا می شود. بورسیه اعطا شده برای مطالعات دکترا برای 3 سال مبلغ ۶۵ هزار دلار کانادا و معادل ۵۰ هزار دلار آمریکا می باشد.

در این مقاله سعی کردیم بورسیه کانادا و بهترین دانشگاه‌های کانادا برای بورسیه را به شما معرفی کنیم. پیش از هر اقدامی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بهتر است ددلاین دانشگاه های کانادا را چک کنید.

چنانچه تجربه‌ای از زندگی و تحصیل در کانادا دارید می‌توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین کارشناسان متخصص ما در مجموعه قصران گشت، پاسخگوی سؤالات شما عزیزان در خصوص دریافت ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت به کانادا خواهند بود.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085