قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ددلاین دانشگاه های کانادا

اگر شما هم قصد تحصیل در کانادا و دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور را دارید، قبل از هر اقدامی و  با توجه به مقطع تحصیلی با مسئولان موسسه یا دانشگاه و اساتید مکاتبه نموده و از شرایط پذیرش و ددلاین دانشگاه های کانادا مطلع شوید.

ضروری است که از ددلاین و زمان پذیرش مطلع شوی تا به موقع خود را به کانادا برسانید و سال تحصیلی را از دست ندهید. به همین جهت پیش از اخذ پذیرش مدرک مورد نیاز را فراهم کنید و حداقل از چند ماه قبل اقدام به مقدمات دریافت ویزای تحصیلی نمایید.

ددلاین دانشگاه های کانادا

پذیرش در دانشگاه های کانادا در ۳ بازه زمانی صورت میگیرد. تابستان، پاییز و زمستان.

مهم ترین زمان پذیرش در کانادا پاییز است و از سپتامبر آغاز می شود. پذیرش دوم در فصل زمستان در ماه ژانویه است و دانشجویانی که  اپلای در پاییز را از دست داده اند می توانند برای این فصل اقدام کنند

ماه می یعنی اردیبهشت ماه  سال دیگر تحصیلی است اما متقاضی زیادی ندارد و تعداد دانشگاه هایی که در تابستان پذیرش می کنند بسیار کم تر است.

پذیرش تحصیلی کانادا در پاییز

بیشتر موسسات کانادا دانشجویان را در پاییز پذیرش می کنند و دوره های بیشتری را در قیاس با دو دوره دیگر ارائه می دهند.

ددلاین دانشگاه های کانادا در سپتامبر است و دوره محبوبی برای دانشجویان هست زیرا دانشجویان فرصت کافی برای مطالعه و آشنایی با محیط را دارند. زمان اپلای کردن در ترم تحصیلی پاییز از دسامبر تا مارس است اما هر موسسه با دیگری ممکن است زمان متفاوتی داشته باشد.

پذیرش تحصیلی کانادا در زمستان

پذیرش تحصیلی کانادا در زمستان یا پذیرش ژانویه در واقع ادامه پذیرش پاییز به حساب می آید. این دوره نسبت به پاییز دروس کمتری را در اختیار دانش جویان بین المللی قرار می دهد. دانشجویانی که ددلاین دانشگاه های کانادا در پاییز را رد کرده اند برای دوره زمستان اقدام می کنند. فراموش نکنید که هوای کانادا در زمستان به شدت سرد است و این دلیلی بر محبوب نبودن دوره زمستان است. از ماه سپتامبر تا بهترین زمان برای ثبت نام زمستان است.

پذیرش تحصیلی کانادا در بهار

پذیرش در بهار و تابستان با نام پذیرش ماه مِی شناخته می شوند. در این وقت از سال دروس کمتری در دانشگاه ها و موسسات ارائه می شود. ترم تابستان معمولا محبوب دانشجویان نیست، این یک ترم اختیاری است و گزینه های زیادی برای انتخاب ندارید، پس سعی کنید برای ترم های دیگر پذیرش بگیرید.

ددلاین ثبت نام برای ترم تابستان فوریه است البته هر موسسه یا دانشگاه ممکن است زمان متفاوتی را داشته باشد.

ددلاین دانشگاه های کانادا

نکات مهم در پذیرش در دانشگاه های کانادا

لیستی از دانشگاه های انتخابی خود را فراهم کنید

پیش از هر اقدامی لیستی از کالج ها و دانشگاه های مورد علاقه خود فراهم کنید. اهداف علمی و رشته تحصیلی مورد نظر خود را مشخص کرده و ددلاین پذیرش از دانشگاه مد نظر خود را در نظر گرفته و سپس اقدام به ارسال رزومه و مدارک خود کنید.

 

به موقع اقدام نمایید

اغلب دانشگاه ها درخواست دانشجویانی را که زودتر اپلای کرده اند را سریعتر بررسی می کنند. با اطلاع از دد لاین دانشگاه های کانادا در ترم تحصیلی خود به موقع اقدام به ثبت نام نمایید تا از ترم دانشگاه جا نمانید.

از دو ماه پیش از آغاز ترم آزمون هایی مانند TOEFL , SAT, GRE ,GMAT, IELTS  را نسبت به درخواست دانشگاه انجام دهید. مدت زمان اعلام پاسخ به آزمون ها را نیز در نظر بگیرید چرا که ممکن است بیشتر از زمان اعلام شده زمان ببرد و از آغاز ترم تحصیلی جا بمانید.

اپلای را آغاز نمایید

در تهیه رزومه تمام نقاط قدرت خود را برجسته کنید، تمام مدارک و گواهی های خود را ذکر نمایید. هر ویژگی و توانایی منحصر به فرد و شاخصی که دارید را بیان کنید. از اساتید خود توصیه نامه دریافت نمایید و آن در کنار سایر مدارک خود ضمیمه کنید. SOP خوبی بنویسید و  و هدف خود از  اپلای را مشخص کنید. مدارک خود را حداقل ۱ ماه پیش از اپلای جمع آوری کرده و سعی کنید نقصی در پرونده شما نباشد چرا که منجر به ریجکتی شما میشود. وبسایت دانشگاه مد نظرخود را مدام چک کنید تا زمان ددلاین را از دست ندهید.

مدارک لازم برای اپلای در دانشگاه های کانادا

معمولا مدارک دریافت ویزای تحصیلی مشخص هستند، به طور کلی مواردی مانند آخرین مدرک تحصیلی، دریافت نمره مناسب در یکی از امتحان های معتبر مانند آیلتس آکادمیک یا تافل آی بی تی، رزومه تحصیلی مناسب و توصیه نامه از اساتید از جمله مدارک مورد نیاز  برای دریافت پذیرش و اپلای در دانشگاه های کانادا است.

مدارکی که از دانشجویان درخواست می شود عبارت هستند از:

ددلاین دانشگاه های کانادا

مدرک فارغ التحصیلی

  • فرم تکمیل شده درخواست
  • رزومه یا CV
  • انگیزه نامه
  • ۲ توصیه نامه آکادمیک از اساتید
  • ارائه مدارک مالی برای اثبات این موضوع که دانشجو توانایی حمایت مالی از خود را در دوران تحصیل در کانادا دارد.

نامه پذیرش و مصاحبه

قبل از ددلاین دانشگاه های کانادا ، اگر درخواست شما توسط دانشگاه مورد پذیرش واقع شود ایمیلی برای شما ارسال می شود و اعلام می شود که با درخواست شما موافقت شده است. معمولا مصاحبه شما به صورت ویدئویی برگزار می شود. پس از مصاحبه تصمیم نهایی را به شما اعلام می کنند و اقداماتی که باید انجام دهید را  اعلام می کنند. در مرحله بعد اقدامات لازم برای دریافت ویزا را انجام دهید.

دریافت پذیرش و دعوتنامه از دانشگاه، اخذ ویزای شما را آسوده تر می کند. تمام مدارک خواسته شده را با دقت جمع آوری کنید تا در دریافت ویزا دچار مشکل نشوید. پروسه دریافت ویزا ممکن است کمی زمان ببرد، پیشنهاد می کنیم به موقع اقدام نمایید و به هیچ  عنوان زمان را از دست ندهید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

بعد از صدور ویزا کانادا آماده سفر به کانادا هستید. سعی کنید چند هفته پیش از آغاز ترم تحصیلی به کانادا وارد شده و مستقر شوید و با جو دانشگاه آشنا شوید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *