قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت از طریق برنامه کارآفرینی آلبرتا

کشور کانادا را می ‌توان یکی از بزرگ ‌ترین مقاصد مهاجرت ایرانی ‌ها نام برد که هر یک از استان ها و ایالت های کانادا برخی از برنامه های مهاجرتی مخصوص به خود را دارند؛ شهرهای استان آلبرتا جزو بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت به شمار می رود به ‌طوری که در بین چهار ایالت برتر مهاجرت پذیر این کشور قرار گرفته است و در حال حاضر یک‌ چهارم جمعیت آن را مهاجران تشکیل داده ‌اند، از این رو کسب اطلاعات بیشتر درباره این استان و شرایط کار و برنامه کارآفرینی آن می ‌تواند به شما در تصمیم‌ گیری ‌تان کمک کند.

برنامه کارآفرینی آلبرتا

مهاجرت از طریق برنامه کارآفرینی آلبرتا

برنامه کارآفرینی آلبرتا از آنجایی که اقتصاد آلبرتا سهم قابل توجهی از اقتصاد کانادا را شکل داده است، یکی از برنامه های مختلفی است که این استان برای افرادی که می خواهند از طریق مهاجرت کاری به آلبرتا مهاجرت کنند فراهم کرده است که می ‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجران جویای کسب و کار باشد.

برنامه مهاجرتی مزیت آلبرتا (AAIP) که در گذشته با نام برنامه نامزدی استانی آلبرتا شناخته می ‌شد، یک برنامه مهاجرت اقتصادی است که افراد را برای اقامت دائم در این استان پذیرش می‌ کند.

متقاضیان باید واجد شرایط خاص یا مهارت ‌هایی باشند تا توانایی کافی برای پر کردن کمبود های شغلی این استان (برنامه استانی کارکنان) یا خرید و راه ‌اندازی کسب ‌و ‌کار (برنامه استانی کارآفرینان) در آلبرتا را داشته باشند.

شرایط و فرآیند شرکت در هر یک از برنامه های استانی آلبرتا متفاوت است که در ادامه بررسی می‌ شوند.

 

برنامه استانی کارکنان

برنامه مهاجرتی استانی آلبرتا سه برنامه جداگانه برای کارکنان خارجی مهاجر خود در برنامه دارد که به شرح زیر می باشند:

 • برنامه اکسپرس اینتری: داوطلبان واجد شرایطی که دارای پروفایل اکسپرس اینتری هستند ممکن است از سوی برنامه استانی برای اقامت دائم در کانادا دعوت ‌شوند.
 • برنامه فرصت: داوطلبان واجد شرایطی که پیشنهاد کار در مناطق روستایی دارند می ‌توانند برای این برنامه درخواست دهند.
 • برنامه نوسازی روستایی: داوطلبان واجد شرایطی که پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای آلبرتایی دارند می ‌توانند برای این برنامه درخواست دهند.

 

برنامه استانی کارآفرینان

برنامه مهاجرتی استانی آلبرتا برای کارآفرینان مهاجر خود چهار برنامه در نظر دارد که تنها سه مورد از آن‌ ها شامل حال متقاضیان خارجی می‌ شود:

 • برنامه فارغ‌ التحصیلان خارجی: کارآفرینان واجد شرایطی که در کشورهای دیگر فارغ‌ التحصیل شده اند، می ‌توانند از طریق این برنامه درخواست اقامت دائم دهند.
 • برنامه روستایی: کارآفرینانی واجد شرایطی که قصد راه ‌اندازی یا خرید یک کسب ‌و کار موجود را در یکی از جوامع روستایی این شهر دارند، می ‌توانند برای این برنامه درخواست اقامت دائم دهند.
 • برنامه کشاورزی: کارآفرینان کشاورز واجد شرایط و باتجربه‌ ای که قصد خرید یا راه‌ اندازی یک مزرعه در این شهر را دارند، می ‌توانند برای این برنامه درخواست اقامت دائم دهند.

آشنایی با استان آلبرتا

آلبرتا یکی از سیزده استان کانادا است که در غرب آن قرار دارد. مرکز آن ادمونتون است درحالی که کلگری بزرگترین شهر آن است.

استان آلبرتا از غرب با بریتیش کلمبیا، از شرق با ساسکاچوان، از شمال با مناطق شمال غربی و از جنوب با ایالت مونتانا در ایالات متحده همسایه است.

چشم‌ انداز آن شامل کوه ‌ها، چمنزارها و جنگل‌ های مخروطی وسیع است و بیش از ۶۰۰ دریاچه و ذخایر معدنی غنی دارد. در واقع بخش شرقی استان توسط دشت ‌های بزرگ اشغال شده است، در حالی که بخش غربی با کوه ‌های راکی همسایه است.

این استان دارای آب و هوای غالباً قاره ای است اما به دلیل خشکی هوا، تغییرات دمایی سریعی را تجربه می کند. نوسانات دمای فصلی در غرب آلبرتا به دلیل وزش باد های شینوک گاه به گاه کمتر مشخص است.

شرایط مهاجرت به آلبرتا از طریق برنامه کارآفرینی آلبرتا

گزینش درخواست های برنامه مهاجرت کارآفرینان آلبرتا بطور ویژه برای هر فرد تفاوت دارد. در ادامه می‌ توانید از شرایط و امتیازات مربوط به هرکدام از برنامه ها را مطالعه کنید.

کارفرماهای آلبرتایی که برای شما پیشنهاد کاری ارسال می ‌کنند باید توسط دولت ثبت یا تایید شده باشند و همچنین در کسب‌ و کار او بیشتر از ۱۰ درصد کل سهام را نداشته باشید.

جهت دریافت ویزای کانادا برای مهاجرت به آلبرتا باید حد نصاب امتیازات در حوزه‌ های مختلف را کسب کنید تا درخواستتان قبول شود. از جمله شرایط امتیازی آن می ‌توان نام برد:

 • سن (۱۲ امتیاز)
 • تحصیلات (۲۵ امتیاز): حداقل سطح تحصیلات مورد نیاز برای شرکت در این برنامه داشتن مدرک یک دوره تحصیلی بعد از دبیرستان در ده سال گذشته از مراکز آموزشی خارج از کانادا می ‌باشد.
 • زبان (۱۲ امتیاز): زبان‌ های قابل قبول برای شرکت در این برنامه انگلیسی و فرانسوی است و از نتایج آزمون های معتبر IELTS-General , CELPIP-General برای زبان انگلیسی و TCF , TEF برای زبان فرانسوی با سطح مدرک حداقل CLB5 در تمام مهارت ‌ها به مدت اعتبار دو سال؛ مدرک می پذیرد.
 • وفق پذیری (۱۰ امتیاز)
 • سابقه کاری (۱۵ امتیاز): حداقل سابقه ۶ ماه کار تمام ‌وقت به عنوان مدیر یا مالک کسب ‌و کار و یا ترکیبی از هر دو داشته داشته باشد.
 • داشتن درخواست کاری (۱۰ امتیاز): در سیستم امتیازدهی این برنامه شش معیار وجود دارد که طبق قوانین حداقل امتیاز قبولی در آن ۶۷ امتیاز می‌ باشد.

برنامه کارآفرینی آلبرتا

هزینه های مهاجرت کارآفرینان به آلبرتا

هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی آلبرتا به نوع برنامه و تاریخ ثبت درخواست بستگی دارد. از جمله هزینه ‌های ثبت‌ نام بر اساس برخی برنامه های مختلف ارائه شده، عبارت است از:

 • برنامه اکسپرس انتری: ۵۰۰ دلار کانادا
 • برنامه فرصت: ۵۰۰ دلار کانادا
 • برنامه کارآفرینان فارغ‌ التحصیل خارجی: ۳۵۰۰ دلار کانادا

علاوه بر آن برای راه اندازی و یا خرید یک کسب و کار در کانادا باید سرمایه کافی داشته باشید و شرایط تمکن مالی ویزای کانادا را نیز فراهم کنید.

مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در آلبرتا

آلبرتا در بین چهار ایالت برتر کانادا که بیشترین درخواست مهاجرت را داشته قرار دارد و بیشترین تعداد مهاجر را نیز پذیرش می کند. اگرچه کیفیت زندگی و کار در سراسر این کشور بالاست و اقتصاد پایدار و وجود فرصت ‌های شغلی فراوان، ویژگی تمامی استان ‌های این کشور محسوب می‌شود اما باید اشاره کرد که هر یک از استان‌های کانادا در مقایسه با یکدیگر مزایا و معایبی دارند.

مزایای مهاجرت و زندگی در استان آلبرتا کانادا عبارتند از:

 • داشتن فرصت‌ های شغلی بسیار در بخش ‌های گوناگون
 • سطح آموزش و تحصیلات بسیار بالا
 • بازار مسکن پررونق و پایین بودن هزینه های آن از میانگین نرخ مسکن کانادا
 • فاقد مالیات ایالتی است و نرخ مالیاتی داخلی آن بسیار کم است.

 برنامه کارآفرینی آلبرتا

همچنین از جمله معایب مهاجرت و زندگی در آلبرتا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمستان های نسبتا طولانی
 • بالا بودن نرخ جرم و جنایت نسبت به میانگین نرخ جرائم کانادا

درنهایت اگر قصد مهاجرت و یا کسب اقامت کانادا از طریق برنامه مهاجرتی کارآفرینی آلبرتا را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و کسب اطمینان از تصمیم خود با کارشناسان قصران گروپ تماس بگیرید تا انتهای این مسیر و فرایند اخذ ویزای کاری کانادا در کنارتان باشیم.

توصیه می شود مقالات زیر در خصوص مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید:

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

سوالات متداول:

 • آیا برای مهاجرت از طریق برنامه کارآفرینی آلبرتا باید یک کسب و کار جدید راه اندازی کرد؟

خیر، برای این کار می توانید یک کسب و کار موجود را نیز خریداری کرده و به مدیریت آن بپردازید.

 • آیا برای شرکت در برنامه کارآفرینی آلبرتا مدرک زبان لازم است؟

بله، برای مهاجرت از این طریق باید مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید.

 • برای کارآفرینی در آلبرتا چقدر سرمایه لازم است؟

برای سرمایه گذاری در یک کسب و کار در کانادا هرچه مبلغ بیشتری داشته باشید امتیاز بالاتری را دریافت خواهید کرد. حداقل مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت از طریق برنامه کارآفرینی آلبرتا ۲۰۰,۰۰۰ دلار کانادا می باشد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *