قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

چرا کانادا مهاجر پذیر است؟

چرا کانادا مهاجر پذیر است؟ کانادا که دومین کشور جهان از نظر مساحت می باشد؛کشوری امن، صلح طلب و مهاجر پذیر بوده و با جمعیت کمی که دارد کشوری با استانداردهای بالای زندگی را برای شهروندان خود فراهم کرده است. اقتصاد رو به رشد این کشور باعث شده تا افراد متخصص در حوزه های مختلف علمی، تحقیقاتی، مهندسی، پزشکی و صنعتی را به سمت خود جذب کند.
استانداردهایی مانند امنیت و آزادی، خدمات بهداشتی و درمانی رایگان، حمایت از حقوق زنان، نرخ بیکاری پایین و موقعیت های شغلی زیاد و همچنین شرایط تحصیلی مناسب بالا رفتن کیفیت زندگی در کانادا شده است.
علاوه بر موارد گفته شده، امکان دریافت اقامت دائم کانادا از مهمترین دلایل برای تبدیل شدن این کشور به مکانی مناسب برای مهاجرت می باشد.

چرا کانادا مهاجر پذیر است؟

برای پاسخ به سوال چرا کانادا مهاجر پذیر است؟ باید به دنبال این باشیم که چه استاندارهایی در زندگی شهروندان کانادایی وجود دارد که آن را به مقصدی محبوب برای مهاجران تبدیل کرده است.

تنوع زیاد برنامه های مهاجرتی

کانادا برای بهبود مشکلات خود مانند: پیر شدن جمعیت، کاهش زاد و ولد و همچنین نیاز  به نیروی کار جدید و متخصص تلاش کرده است تا با تعدیل محدودیت های مهاجرتی خود و پایه ریزی برنامه های متنوع مهاجرتی اقدام به جذب مهاجران بین المللی نماید.
به همین منظور بیش از ۱۰۰ روش مهاجرتی مختلف را پیاده سازی کرده است که می توان به Express Entry، family sponsorship،‌ PNP و همچنین ویزای کاری کانادا و ویزای تحصیلی کانادا اشاره کرد.

تنوع فرهنگی و نژادی فراوان

طبق آمار، کانادا در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۱۰۰۰۰ مهاجر جدید پذیرفت.
حدود ۴۰% مهاجرین کانادا را افرادی تشکیل می دهند که به خانواده خود در کانادا ملحق شده اند و یا حتی اعلام پناهندگی کرده اند.
همین روش های متعدد پذیرش مهاجر باعث شده تا کانادا به کشوری با تنوع نژادی و فرهنگی متنوع بدل شود.
هم اکنون افراد زیادی از فرهنگ های متفاوت با حفظ سنت های خود، هارمونی جالبی را در کنار هم تشکیل داده اند.
شهرهای ونکوور، مونترال و تورنتو به وضوح نشاندهنده این تفاوت فرهنگی هستند.

استاندارهای کیفیت زندگی

کیفیت زندگی در کانادا عامل مهم دیگری در مهاجرت به کانادا محسوب می شود.
درست است که تمام استان های کانادا از شرایط یکسان اقتصادی برخوردار نیستند اما به طور کلی کیفیت زندگی در کشور کانادا در سطح بالایی قرار دارد.
جالب است بدانید که کانادا پنجمین کشور برتر دنیا برای زندگی زنان معرفی شده است.
این کشور رتبه ۱۶ ام را از این نظر در سال ۲۰۱۸ جایگاه ۱۶ به خود اختصاص داده است.

چرا کانادا مهاجر پذیر است؟

اقتصاد کانادا

چرا کانادا مهاجر پذیر است؟ بدون شک شرایط اقتصادی یک کشور عامل تعیین کننده ای در بررسی کیفیت زندگی شهروندان آن می باشد.
در پایان ۲۰۱۹ اقتصاد جهانی تحت تاثیر کررونا ویروس قرار گرفت و باعث توقف رشد اقتصادی بسیاری از کشورها شد.
با این حال طبق آمارهای منتشر شده، کانادا در سال ۲۰۲۰ دهمین کشور بزرگ جهان از نظر بزرگی اقتصاد شناخته شد.

از طرفی کانادا به عنوان دهمین کشور امن جهان برای سرمایه گذاری شناخته شده است.

اشتغال در کانادا

چرا کانادا مهاجر پذیر است؟ بر اساس آمارهای به دست آمده از نرخ بیکاری کشور کانادا، این کشور از سال ۱۹۷۰ تاکنون شاهد کاهش نرخ بیکاری بوده و از نظر آماری جزء برترین کشورهای دنیا در بخش اشتغال است.
همانطور که گفتیم این کشور جمعیت سالمند رو به رشدی داشته و به همین دلیل بازنشستگان زیادی دارد که در حال ترک شغل خود هستند.
این می تواند خبر خوبی باشد زیرا بازار کار فوق ‌العاده ‌ای برای جوانان و مهاجران متخصص فراهم شده است.
بر اساس تحقیقاتی که اداره کار کانادا انجام داده است؛ مشاغل توسعه دهنده و مهندسی کامپیوتر،‌ مدیر توسعه کسب ‌و کار، مهندس برق و مدیر پروژه ‌های مهندسی از ۱۵ شغل اصلی مورد نیاز کانادا در ۲۰۲۰ محسوب می شوند.
یکی از برنامه های جذب نیروی کار کانادا، گزینش افراد توانمند بر اساس امتیازبندی هایی مانند اکسپرس اینتری است.
افراد متقاضی مهاجرت به کانادا باید امتیازات لازم را برای دریافت ویزای کار کانادا کسب کنند تا بتوانند وارد کانادا شوند.
شرایط کار در هر یک از استان های کانادا متفاوت است و همین عامل باعث شده تا افراد متقاضی مطابق با شرایط خود و بررسی شهر مورد نظر، برای ویزای کاری کانادا اقدام کنند.
کشور کانادا در نظر دارد تا با توسعه بخش‌ های زیربنایی خود در صنایعی مانند ساختمان سازی، نفت، پزشکی و پرستاری، کشاورزی و معدن به تعداد مشاغل مورد نیاز خود بیفزاید.

چرا کانادا مهاجر پذیر است؟

تحصیل در کانادا

چرا کانادا مهاجر پذیر است؟ وجود دانشگاه هایی با رنکینگ بالای جهانی و استاندارهای علمی باعث شده است تا کانادا به یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی برای تحصیل تبدیل شود.
سیستم آموزشی مقرون به صرفه و قابل دسترس کانادا، آینده ‌شغلی روشنی را برای دانش آموزان کانادا رقم زده و خیال والدین را آسوده کرده است.
مدرک تحصیلی کانادا از معتبرترین مدارک در بیشتر کشورهای دنیا شناخته می شود که موجب شده کانادا مقصدی جذاب برای مهاجرت تحصیلی باشد.
زمانی که سطح آموزشی کشوری بالا باشد سبب افزایش سطح دانش عمومی محصلان گردیده و نیروی کار متخصص‌تری را وارد بازار کار می کند.
شرایط تحصیلی مطلوب کانادا هم برای افرادی که قصد به مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند مناسب است و هم برای شرایط اقتصادی کانادا مفید خواهد بود.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

قصران گروپ با داشتن مشاوران حرفه ای و با تجربه در زمینه ویزای مهاجرت تحصیلی کانادا، ویزای کاری کانادا، ویزای استارتاپ کانادا و دیگر انواع ویزای کانادا در خدمت شماست.
در صورتی که به خدمات پیکاپ ویزا کانادا نیاز دارید، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *