قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

شرایط مهاجرت پرستار به آلمان

در سالهای اخیر، به علت مشکلات معیشتی موجود در کشور و همین طور شرایط مناسب برای کار پرستاران در کشور آلمان، افراد زیادی به دنبال اطلاع از شرایط مهاجرت پرستار به آلمان هستند.

واقعیت این است که در چند سال اخیر شاهد افزایش مهاجرت کادر درمان به کشور‌های خارجی هستیم. مهمترین دلیل افزایش این مهاجرت شرایط بسیار خوبی است که کشور‌های دیگر برای افراد شاغل در این حرفه در نظر گرفته‌اند. برای مثال دریافت تابعیت و اقامت یکی از همین مزایا است.

اگر شما به فکر مهاجرت به آلمان هستید و در زمینه پرستاری تخصص دارید پیشنهاد می‌کنیم حتماً این مطلب را با دقت و با حوصله مطالعه کرده و در صورتی که سؤالی دارید از کارشناسان ما در قصران گشت بپرسید. با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت پرستار به آلمان

آیا حرفه پرستاری از مشاغل مورد نیاز آلمان به حساب می‌آید؟

افرادی که به فکر مهاجرت کاری هستند به خوبی می‌دانند که اگر بتوانند در کشور مقصد در زمینه مشاغل مورد نیاز درخواست دهند قطعاً سریعتر با آن‌ها موافقت شده و می‌توانند ویزای کار و حتی اقامت را به دست بیاورند. حرفه پرستاری به عنوان یکی از مشاغل مورد نیاز در آلمان شناخته شده و در نتیجه آلمان بهترین شرایط را برای کادر درمان فراهم می‌کند.

از آنجایی که آلمان در حوزه پرستاری و پزشکی کمبود نیرو دارد به همین دلیل سالانه با ارائه ویزای کار آلمان این امکان را فراهم می‌کند که متخصصین در زمینه‌های مختلف پزشکی و همچنین پرستاری به کشور آلمان مهاجرت کرده و در نتیجه از این طریق بتوانند خلاء کمبود نیرو در کشور آلمان را نیز پوشش دهند.

بنابراین با توجه به اینکه سیستم بهداشت و درمان آلمان بسیار پیشرفته و مدرن است، شما به عنوان یک پرستار هم می‌توانید تحت شرایط ‌ایده‌آل به کار خود بپردازید و هم زندگی در کشور مدرن با رفاه اجتماعی بالا را تجربه خواهید کرد.

طبق آماری که گزارش شده است کشور آلمان تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۲۰۰ هزار پرسنل پرستار نیاز خواهد داشت. بنابراین بهتر است از همین حالا برای استفاده از فرصت استخدام پرستار در آلمان اقدام کنید.

بررسی مراحل مهاجرت پرستاران به آلمان

خوشبختانه مهاجرت پرستاران به آلمان بسیار آسان و سریع انجام می‌شود. به خصوص اگر شما یک مجموعه مهاجرتی حرفه‌ای را در کنار خود داشته باشید به دلیل اینکه کارشناسان در این مجموعه سابقه درخشانی در زمینه مهاجرت به کشور‌های دیگر دارند سریع‌تر پروسه کار را برای شما پیش می‌برند.

چون کمبود پرستار در کشور آلمان به وضوح به چشم می‌آید بنابراین به راحتی با سابقه کار و داشتن مدرک لیسانس پرستاری و همچنین داشتن مدرک زبان آلمانی می‌توانید ویزای آلمان را به دست بیاورید.

تفاوتی نمی‌کند که شما در کدام یک از دانشگاه‌های ایران درس خوانده باشید. به هر حال همین که مدرک لیسانس دارید برای ارائه درخواست جهت مهاجرت به کشور آلمان به عنوان یک پرستار کفایت می‌کند.

مراحل ارائه درخواست به شرح زیر می‌باشد:

 1. شما ابتدا باید نوع مهاجرت و ویزایی که مدنظر دارید را انتخاب نمایید که در ادامه مطلب این موضوع را به طور کامل توضیح خواهیم داد.
 2. سپس باید مدارکی که کشور آلمان در سایت ارائه کرده است را آماده نمایید.
 3. مدارک تحصیلی خود را معادلسازی کنید و سپس در جلسه مصاحبه شرکت نمایید.
 4. در صورتی که با شما موافقت شد اکنون در کشور آلمان دوره‌های کارآموزی برای شما برگزار می‌شود و پس از سپری کردن این دوره مجوز کار در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

شرایط مهاجرت پرستار به آلمان

بررسی روش‌های مهاجرت پرستاران به آلمان

راه‌های متنوعی وجود دارد که شما از طریق آن می‌توانید به عنوان یک پرستار درخواست مهاجرت به کشور آلمان داشته باشید ولی قطعاً همه متقاضیان به دنبال راحت ‌ترین راه‌های مهاجرت به آلمان هستند.

در این قسمت از مطلب قرار است این روش‌ها را برای شما توضیح دهیم:

مهاجرت پرستار به آلمان از طریق جاب آفر یا پیشنهاد کاری

در صورتی که شما بتوانید از یک بیمارستان و یا کلینیک درخواست همکاری دریافت نمایید راحت‌تر می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. کافی است مدارک را در اختیار اداره مهاجرت قرار داده و تأییدیه‌های لازم را از کشور آلمان بگیرید. به محض اینکه وارد کشور آلمان شدید می‌توانید کار خود را آغاز نمایید.

با این روش ۴ سال اقامت به شما داده می‌شود و امکان تمدید اقامت برای شما وجود دارد. یکی از روش‌های ساده برای اینکه بتوانید جاب آفر را به دست بیاورید این است که ابتدا ویزای توریستی آلمان را دریافت کردید و یک سفر گردشگری به آلمان داشته باشید. مدارک خود را نیز با خود به همراه ببرید. در این سفر به بیمارستان‌ها و کلینیک مراجعه کرده و با آن‌ها صحبت کنید. سپس بعد از دریافت جاب آفر درخواست خود را برای دریافت ویزای کار ارسال نمایید.

البته می‌توانید به صورت آنلاین برای پیدا کردن جاب آفر نیز اقدام کنید ولی به هر حال چون شما یک پرستار هستید و دوست دارید محیط کار خود را مشاهده کنید بهتر است به صورت حضوری نیز بازدیدی از بیمارستان‌های این کشور داشته باشید. موسسه قصران گروپ می تواند در گرفتن جاب آفر پرستاری در آلمان به شما کمک کرده و تمامی مراحل را به جای شما انجام دهد.

مهاجرت پرستار به آلمان از طریق شرکت در دوره‌های آموزشی یا کارآموزی آوسبیلدونگ

این دوره‌ها به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شوند. در صورتی که شما به صورت آکادمیک مدرک پرستاری را به دست نیاورده و در واقع یک پرستار تجربی هستید می‌توانید در این دوره‌ها شرکت کنید. این دوره‌ها سه سال طول می‌کشد. البته برای شرکت در دوره‌های آموزشی لازم است حتماً مهارت‌های زبان آلمانی را کسب کرده و حداقل مدرک دیپلم را نیز داشته باشید.

در این دوره به شما حقوق نیز داده می‌شود که مبلغ حقوق شما براساس توانایی‌هایی که دارید متفاوت خواهد بود. حتی اگر مدارک شما از نظر کشور آلمان پس از معادل‌سازی به تأیید نرسیده است می‌توانید از طریق حضور در دوره‌های آموزشی امکان مهاجرت به کشور آلمان را برای خود فراهم کنید.

مهاجرت پرستار به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار در آلمان

شما با دریافت این ویزا که ۶ ماه اعتبار دارد می‌توانید برای پیدا کردن کار در کشور آلمان اقدام کنید. بعد از اینکه کار مورد نظر خود را یافتید در مدت زمانی که در ویزا مشخص شده است می‌توانید در کشور آلمان بمانید و به کار بپردازید. در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید می‌توانید ویزای خود را تمدید نمایید.

شرایط مهاجرت پرستار به آلمان

جهت مهاجرت به آلمان برای پرستاران شرایطی در نظر گرفته شده است و تمامی این شرایط با هدف افزایش کیفیت خدمات ارائه شده توسط کادر درمان در آلمان می‌باشد. این شرایط عبارتند از:

 1. شما حتماً باید سابقه کار به مدت ۱ تا ۳ سال داشته باشید.
 2. حتی اگر شما به صورت تجربی در حوزه پرستاری کار می‌کنید باز هم باید مدارکی ارائه نمایید که نشان می‌دهد از سابقه کار کافی برخوردار هستید.
 3. داشتن مدرک زبان یکی دیگر از شرایط لازم برای مهاجرت پرستاران به آلمان است. شما در ابتدا باید انواع مدرک زبان آلمانی برای مهاجرت را بررسی نمایید تا متوجه شوید شما به عنوان یک پرستار باید کدام یک از مدارک را دریافت کنید. در واقع باید بدانید در آزمون زبان لازم است چه نمره‌ای را کسب نمایید تا صلاحیت شما از نظر زبان تأیید گردد.
 4. ارائه گواهی مبنی بر سلامت جسم و روان و عدم سوء پیشینه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.
 5. با توجه به اینکه برای برخی از مشاغل شرایط سنی مهاجرت به آلمان در نظر گرفته شده است شاید این تصور را داشته باشید که چنین موضوعی در مورد پرستاری نیز صدق می‌کند. در صورتی که باید بگوییم در کشور آلمان برای پرستاری محدودیت سنی وجود نداشته و همین که شما از نظر مدرک تحصیلی و زبان مورد تأیید قرار بگیرید امکان مهاجرت شما فراهم خواهد شد. ولی با این حال افرادی که زیر ۴۵ سال هستند شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهند داشت.

شرایط مهاجرت پرستار به آلمان

مدارک لازم برای مهاجرت پرستاران به آلمان

 1. ارائه مدارک مربوط به سابقه کار و مدرک تحصیلی
 2. معادل‌سازی مدارک تحصیلی براساس سیستم تعریف شده در سفارتخانه کشور آلمان
 3. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و عدم ابتلا به بیماری‌های جسمی و روحی
 4. گواهی مربوط به مهارت‌های زبانی
 5. ارائه یک رزومه دقیق
 6. داشتن پاسپورت با تاریخ اعتبار طولانی
 7. ارائه گواهی مربوط به تمکن مالی
 8. داشتن عکس براساس اندازه‌های تعیین شده در سایت سفارتخانه کشور آلمان
 9. ترجمه شناسنامه و کارت ملی

حقوق پرستار در آلمان چقدر است؟

یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده آمار مهاجرت پرستاران به کشور‌های خارجی افزایش یابد این است که متأسفانه در کشور ایران حقوق پرستاران بسیار پایین‌تر از سختی کاری است که آن‌ها در حرفه خود متحمل می‌شوند. به همین دلیل پرستاران تصمیم می‌گیرند به کشور‌های دیگر بروند تا حداقل بتوانند شرایط خوبی را برای زندگی خود رقم بزنند.

به طور کلی درآمد پزشکان در آلمان بسیار بالا است. این موضوع برای پرستاری نیز صدق می‌کند. البته بسته به اینکه شما کدام یک از ایالت‌های آلمان، کدام بیمارستان و کدام بخش را برای کار انتخاب می‌کنید حقوق شما متفاوت خواهد بود. از طرف دیگر مدرک تحصیلی و تجربه کاری نیز تأثیر بسیار زیادی بر روی حقوق پرستاران در آلمان دارد.

طبق آخرین آماری که منتشر شده است کمترین درآمد یک پرستار در هر ماه ۱۳۴۰ یورو و بیشترین درآمد ۴۶۲۰ یورو می‌باشد. قبل از اینکه برای مهاجرت اقدام نمایید حتماً از مؤسسات مهاجرتی بخواهید که به صورت به روز‌رسانی درآمد پرستاران در آلمان را بررسی کنند.

هزینه مهاجرت پرستار به آلمان

موضوع بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید بحث هزینه مهاجرت به آلمان است. زمانی که شما پروسه درخواست برای دریافت ویزای آلمان را شروع می‌کنید تا زمانی که ویزا را دریافت نمایید مرحله به مرحله لازم است هزینه‌هایی را پرداخت کنید که عبارتند از:

 1. هزینه مربوط به کسب مهارت زبان
 2. هزینه معادل‌سازی مدارک و ترجمه مدارک
 3. هزینه مربوط به تمکن مالی
 4. دریافت گواهی‌های رسمی از کشور
 5. هزینه‌ای که شما باید به مؤسسه مهاجرتی بپردازید تا پروسه ثبت درخواست و دریافت ویزا را برای شما انجام دهد.

زمانی که می‌خواهید برای دریافت ویزای کاری آلمان اقدام کنید حتماً مؤسسات مهاجرتی برآورد دقیقی از هزینه‌ها را برای شما خواهند داشت.

بررسی مزایای مهاجرت پرستاران به آلمان

اگر شما به عنوان یک پرستار مردد هستید به کدام یک از کشور‌های خارجی سفر کنید باید حتماً بررسی نمایید کدام یک از کشور‌ها بیشترین سود را برای شما دارند. در واقع باید مزایای مهاجرت خود را بررسی نمایید. در صورتی که کشور آلمان را انتخاب کرده‌اید از مزایای زیر برخوردار خواهید شد:

 1. کشور آلمان کمبود نیروی شدیدی در حرفه پرستاری دارد. بنابراین شانس دریافت ویزا از این کشور بالاتر خواهد بود.
 2. حقوقی که شما در حرفه پرستاری از کشور آلمان دریافت می‌کنید نسبت به سایر مشاغل بالا است و باعث بهبود سطح کیفی زندگی شما می‌شود.
 3. در صورتی که شما به عنوان یک پرستار به مدت ۵ سال در کشور آلمان کار کنید می‌توانید برای دریافت اقامت دائم آلمان اقدام کرده و بعد از ۸ سال پاسپورت آلمانی و تابعیت این کشور در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
 4. ارائه ویزای الحاق به خانواده آلمان نیز یکی دیگر از مزایای مهاجرت پرستاران به کشور آلمان به حساب می‌آید. شما می‌توانید خانواده خود را نیز به همراه داشته باشید.
 5. می‌توانید در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های مجهز و در کنار پزشکان متخصص تجربه بسیار زیادی به دست بیاورید.
 6. ساعت کاری شما انعطاف بسیار زیادی دارد.

در صورتی که دارای مدرک لیسانس پرستاری و حداقل سابقه کار دو سال هستید و قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید، با شماره ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵ تماس گرفته و یا اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

اگر شما مجموعه‌ای از کارشناسان حرفه‌ای را برای مهاجرت به آلمان در کنار خود داشته باشید در آماده‌سازی مدارک، معادل‌سازی آن‌ها، ثبت درخواست و دریافت ویزا اصلاً به دردسری برخورد نمی‌کنید چون این افراد تجربه زیادی دارند و طبق یک برنامه پیش می‌روند تا در زمانی که مدنظر دارید ویزای آلمان را به دست بیاورید.

می‌توانید برای این منظور بر روی کمک مؤسسه مهاجرتی قصران گشت حساب کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که لیست مدارکی که به شما تحویل می‌دهیم را در اختیار ما بگذارید. در آماده‌سازی برخی از مدارک همانند معادل‌سازی مدارک و ترجمه آن‌ها به شما کمک می‌کنیم. از این پس تمامی امور توسط کارشناسان ما انجام خواهد شد.

تماس با قصران گروپ