قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

هر آنچه باید در مورد خرید بیزینس در آلمان بدانید!

اگر برای مهاجرت به آلمان روش سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اید تا هم بتوانید درآمدی برای خود کسب کرده و هم از این طریق اقامت کشور آلمان را به دست بیاورید، ما به شما خرید بیزینس در آلمان را پیشنهاد می‌کنیم.

مهاجرت به آلمان از طریق خرید بیزینس برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب و کار در این کشور را دارند ولی می‌خواهند پروسه اداری برای آن‌ها زودتر طی شود گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه به دست بیاورید.

خرید بیزینس در آلمان

مزایای خرید بیزینس در آلمان

اگر می‌خواهید کسب و کاری در کشور آلمان راه‌اندازی بکنید دو راه حل در پیش روی شما قرار دارد.

می‌توانید از صفر تا صد کار را خودتان انجام دهید و در نتیجه باید امور اداری بسیار زیادی را سپری کرده، مدارک زیادی آماده کنید و در نتیجه پروسه کار برای شما طولانی‌تر می‌گردد. ولی اگر بخواهیم یکی از ساده‌ ترین راه‌ های مهاجرت به آلمان را به شما پیشنهاد کنیم باید به سراغ خرید کسب و کار در آلمان بروید.

این روش چند مزیت عمده دارد:

 • وقتی شما شرکتی را در آلمان می‌خرید در واقع اعتبار آن کشور نیز به شما واگذار خواهد شد و می‌توانید از تمامی بانک‌ها و همچنین مؤسسات مالی کمک بگیرید تا سرمایه‌ گذاری در آلمان را رونق داده و در نتیجه کسب و کاری فعال برای خود راه‌اندازی کنید.
 • از طرف دیگر روند شروع کار برای شما سریع‌تر پیش می‌رود و نیازی نیست که زمان و هزینه زیادی را برای کاغذ بازی و انجام امور اداری از دست بدهید. در واقع خرید کسب و کار فعال در آلمان یک راه میان‌بر برای همه سرمایه‌گذاران خارجی به حساب می‌آید و شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانند فعالیت خود را آغاز نمایند.
 • انعطاف‌پذیری برای راه‌اندازی کسب و کار از طریق خرید بیزینس در آلمان بسیار بالا است. یعنی فرض کنیم که شما یک شرکتی را در آلمان خریده‌اید. می‌توانید این شرکت را متناسب با اهداف تجاری خود تنظیم کرده و سپس فعالیت خود را شروع کنید.
 • اگر بخواهیم از دیگر مزیت‌های خرید بیزینس در آلمان را بررسی کنیم باید به بحث هزینه‌ های زندگی در آلمان اشاره نماییم. شما هم می‌توانید یک کسب و کار برای خود راه‌اندازی کنید که آینده درخشانی برای آن وجود داشته و در نتیجه می‌توانید پیشرفت چشمگیری داشته باشید و هم یک زندگی با رفاه اجتماعی بالا و هزینه‌های بسیار متناسب را تجربه خواهید کرد.
 • بازار کار مهندسی در آلمان بسیار داغ است و بنابراین اگر شما بتوانید به سراغ مشاغلی همانند خرید کارخانه در آلمان و یا مشاغل مهندسی بروید قطعاً در مدت زمان کوتاهی سود بسیار زیادی به دست خواهید آورد. البته قبل از هر گونه اقدامی بهتر است مشاغل مورد نیاز آلمان را بررسی کرده و سپس به سراغ خرید مشاغلی بروید که مطمئن هستید در آلمان بازار کار بسیار عالی دارند.
 • خرید بیزینس در آلمان یکی از روش‌ های اخذ اقامت دائم آلمان شناخته شده است. بنابراین شما با یک تیر دو نشان می‌زنید.
 • همچنین زمانی که شما بتوانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید می‌توانید برای ویزای الحاق به خانواده آلمان نیز اقدام کنید و در نتیجه همسر و فرزندان خود را با خود با خود به آلمان ببرید.
 • در راستای توصیف سطح زندگی در آلمان بهتر است به سیستم بهداشت و درمان آلمان نیز اشاره کنیم. خرید بیزینس در آلمان این امکان را فراهم می‌کند که شما یک زندگی بسیار عالی با رفاه اجتماعی بالا را تجربه کرده و در بحث درمان بهترین خدمات با هزینه معقول برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

بررسی شرایط خرید بیزینس در آلمان

تفاوتی نمی‌کند که شما به عنوان یک اتباع خارجی می‌خواهید در آلمان کسب و کار راه‌اندازی کنید و یا شهروند آلمانی هستید. به هر حال دولت آلمان هیچ تفاوتی بین افراد جهت خرید بیزینس در آلمان قائل نمی‌شود.

بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد مهمترین شرایط خرید بیزینس در آلمان به شرح زیر می‌باشد:

 • شما باید ابتدا نوع بیزینسی که مدنظر دارید را انتخاب کرده و رزومه کاری خود در زمینه این حرفه را آماده نمایید.
 • سپس باید مدارک شناسایی خود و کلیه سرمایه‌گذاران در این بیزینس را آماده کنید.
 • وقتی شرکتی خریداری می‌کنید لازم است اسناد مربوط به شرکت، انتقال و همچنین ثبت شرکت توسط ادارات مربوطه در دولت آلمان جمع‌آوری شود و بعد از به ثبت رسیدن این اسناد شما می‌توانید فعالیت خود را آغاز نمایید.
 • ارائه گواهی تمکن مالی یکی از مهمترین شرایط خرید بیزینس در آلمان است.
 • از طرف دیگر باید ثابت کنید که به هیچ عنوان سوء پیشینه ندارید.
 • ارائه گواهی سلامت روحی و جسمی نیز یکی از شرایط مهم خرید کسب و کار فعال در آلمان به حساب می‌آید.
 • ارائه مدرک زبان آلمانی برای مهاجرت یکی از شرایط مهم جهت خرید بیزینس در این کشور است چون شما باید ثابت کنید که به اندازه کافی به زبان آلمانی تسلط دارید و در نتیجه برای انجام امور کاری و همچنین زندگی به مشکل برخورد نخواهید کرد.

خرید بیزینس در آلمان

مهمترین مدارک لازم برای خرید بیزینس در آلمان

اگر به فکر مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌گذاری در بیزینس هستید حتماً باید مدارک زیر را جهت خرید کسب و کار فعال در آلمان آماده نموده و در اختیار اداره مهاجرت آلمان قرار دهید:

 • مدارک مربوط به هویت شخصی فرد یا افراد سرمایه‌گذاری‌کننده
 • گواهی مربوط به خرید بیزینس در آلمان
 • ارائه پاسپورت با بیش از ۶ ماه اعتبار و کپی آن
 • ارائه گواهی بیمه درمانی
 • فیش حقوقی سه ماه گذشته فرد سرمایه‌گذار و یا ارائه قرارداد کاری
 • گواهی گردش سه ماهه حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی
 • ارائه گواهی سند ازدواج و همچنین سند تولد فرزند در صورت متاهل بودن و یا داشتن فرزند
 • گواهی فوت همسر در صورتی که همسر فرد متقاضی خرید بیزینس در آلمان در قید حیات نیست
 • ارائه یک برنامه دقیق برای سفر
 • مشخص شدن محل اقامت
 • واریز کردن هزینه ویزای کار در آلمان
 • ارائه دو قطعه عکس جدید
 • ارائه یک گواهی برای تعیین محل اشتغال

مراحل خرید بیزینس در آلمان

اما حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که برای خرید بیزینس در آلمان باید به چه صورت عمل کرد. در اولین قدم شما باید به وبسایت‌هایی مراجعه کنید که تحت دولت آلمان بوده و بیزینس‌های فعال را معرفی می‌کنند.

براساس حرفه خود و سرمایه‌ای که در نظر دارید می‌توانید یک بیزینس را انتخاب کرده و آن را در لیست رزرو قرار دهید تا فروشنده شرایط شما را بررسی کند. در صورتی که توافق انجام گرفت اکنون شما باید به یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی آلمان بروید تا پروسه انتقال بیزینس انجام گیرد.

لازم است بدانید که در این زمان نیازی به ویزای کار آلمان نیست و شما از طریق ویزای توریستی آلمان می‌توانید به کشور آلمان رفته و مراحل اولیه برای ثبت بیزینس به نام خود را انجام دهید.

پیشنهاد ما این است که هزینه بیزینس را به حساب‌ امانی دفتر ثبت شرکت منتقل کنید تا به محض اینکه انتقال بیزینس انجام گرفت دفتر مربوطه انتقال پول را برای شما انجام دهد. توجه داشته باشید که طی کردن این مراحل پیچیدگی های خاص خود را داشته و از این رو پیشنهاد ما به شما این است که فرآیند خرید بیزینس در آلمان را به یک موسسه مهاجرتی معتبر همچون قصران گروپ بسپارید.

خرید بیزینس در آلمان

هزینه خرید بیزینس در آلمان چقدر است؟

اگر بخواهیم یک برآورد کلی در مورد هزینه خرید کسب و کار در آلمان داشته باشیم باید چند مورد را در نظر بگیریم:

 • هزینه مربوط به دفتر ثبت اسناد رسمی و انتقال بیزینس
 • هزینه مربوط به دستمزد نماینده‌ای که از طرف شما فرآیند خرید بیزینس و انتقال آن را انجام می‌دهد.
 • هزینه مربوط به تأمین سرمایه اولیه راه‌اندازی بیزینس
 • هزینه‌های مربوط به تبدیل و شخصی‌سازی بیزینس به نام خود شامل تغییر نام بیزینس، تنظیم یک اساسنامه جدید برای شرکت‌ها و همچنین تنظیم قرارداد کاری
 • هزینه‌های اداری همانند واریز مبلغی به اتاق بازرگانی و صنایع کشور آلمان

اخذ اقامت دائم از طریق خرید بیزینس در آلمان

سؤالی که اغلب متقاضیان خرید کسب و کار در آلمان از کارشناسان ما در مؤسسه قصران گروپ مطرح می‌کنند این است که بعد از خرید بیزینس چه زمانی می‌توانیم برای دریافت اقامت آلمان اقدام نماییم. به محض ورود به کشور آلمان ابتدا اقامت موقت به شما داده می‌شود.

باید حداقل ۳ سال در کشور آلمان زندگی کنید و در این سه سال باید کسب و کار کاملاً پیوسته در زمینه بیزینس خریداری شده داشته باشید. سپس بعد از سه سال پرونده شما بررسی می‌گردد. اگر تخلفی در کار انجام نشده باشد و مالیات خود را به موقع پرداخت کرده باشید اقامت دائم به شما داده می‌شود.

اما اگر می‌خواهید تابعیت آلمان را به دست بیاورید باید ۶ سال اقامت پیوسته در آلمان داشته و شرایط کاری را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید تا بتوانید تابعیت این کشور را کسب کنید. لازم است بدانید وقتی خود شما اقامت دائم و تابعیت کشور آلمان را به دست آوردید خانواده، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما نیز می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و اجازه اقامت و سپس تابعیت کشور آلمان را کسب کنند.

در صورتی که قصد خرید بیزینس در آلمان را دارید، می توانید با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵ تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

سخن پایانی

اگر شما می‌خواهید از طریق خرید بیزینس در آلمان مهاجرت خود را رقم بزنید کافی است یک مؤسسه مهاجرتی معتبر و شناخته شده را در کنار خود داشته باشید تا تمامی امور را برای شما انجام دهد.

مؤسسه قصران گروپ سابقه درخشانی در زمینه خرید بیزینس در آلمان و در کلیه کشور‌های اروپایی دارد. کافی است که به مؤسسه ما مراجعه کرده، مدارک خود را در اختیار ما قرار دهید و سپس منتظر بمانید تا کلیه مراحل قانونی انجام شده و با خیال راحت به آلمان وارد شوید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *