قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

پذیرش تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان

افرادی که قصد تحصیل در انگلیس را دارند مطمئناً به این مسئله واقف هستند که انگلیس کشوری تک زبانه است. پس می‌توان گفت مهم‌ترین شرط برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس دارابودن مدرک زبان است. سوای از دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، برای مهاجرت به انگلیس و زندگی در انگلیس و برای تعامل با مردم و برقراری ارتباط باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. حالا چطور میتوان پذیرش تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان را بدست آورد؟

دارابودن مدرک زبان برای اقامت و مهاجرت به انگلیس یک امتیاز بسیار عالی در نظر گرفته می‌شود، که می‌تواند مسیر دریافت ویزای انگلیس را هموارتر کند.

ممکن است در شرایطی فرد متقاضی دریافت ویزای تحصیلی انگلیس مدارک تحصیلی و رزومه خوبی داشته باشد، اما موفق به اخذ نمره قابل قبول آیلتس نشده است. در این شرایط چه باید کرد؟ در ادامه مطلب با قصران گروپ همراه باشید و از شرایط پذیرش تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان مطلع شوید.

پذیرش تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان

آیا گرفتن پذیرش تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های انگلیس دارابودن مدرک زبان است. متقاضی با دارابودن نمره زبان موردنظر اثبات می‌کند سطح علمی کافی برای نوشتن مقالات، حضور در کلاس و برقراری ارتباط را دارد. به همین جهت اخذ نمره قابل قبول در یکی از آزمون‌های Ielts Tofel,Gre,Gmat برای پذیرش دانشجو و تحصیل در انگلیس ضروری است.

اما اگر فرصت کافی برای شرکت در آزمون‌های زبان را ندارید ناامید نشوید شما می توانید با پذیرش تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان هم وارد دانشگاه شوید. کشور انگلستان شرایطی را برای تحصیل در دوره‌های زبان در کشورش فراهم کرده است که متقاضی پس از سپری کردن این دوره‌ها می‌تواند در دانشگاه‌های انگلیس مشغول به تحصیل شود.

دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی در مؤسسه‌های زبان انگلیس

برای تحصیل در دوره‌های زبان انگلیسی در مؤسسه‌های زبان انگلیس متقاضی باید اقدام به دریافت ویزای توریستی انگلیس نماید. از مزایای تحصیل در این دوره‌ها یادگیری زبان انگلیسی در محیطی Native و انگلیسی‌زبان است. همان‌طور که گفته شد برای تحصیل در کورس‌های زبانی به متقاضی ویزای توریستی انگلیس اعطا می‌شود اما با ارسال مدارک کافی باید ثابت کند که پس از اتمام مدت تحصیل انگلیس را ترک خواهد کرد.

کالج‌ها و مؤسسات برگزارکننده این دوره‌ها در بیشتر شهرهای انگلیس وجود دارند و پس از اخذ ویزا می‌توانید در آنها ثبت‌نام کنید و از پذیرش تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان مطمئن شود.

پذیرش تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان

دوره‌های آکادمیک زبان انگلیسی در دانشگاه‌های انگلیس

متقاضیان پذیرش تحصیلی در انگلیس برای ثبت‌نام در دانشگاه و دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید مدرک زبان مورد تأیید دانشگاه را داشته باشند، در غیر این صورت باید پذیرش مشروط یا Conditional از دانشگاه دریافت کنند. به این منظور دانشجویی که فاقد مدرک زبان است پس از سپری کردن این دوره‌ها و کسب نمره مورد قبول می‌تواند تحصیل خود را در دانشگاه آغاز کند.

در واقع این کورس‌ها برای آماده سازی افرادی است که تا پیش‌ازاین موفق به دریافت نمره قابل قبولی در آزمون زبان نشده‌اند. از مزیت‌های شرکت در دوره‌های آکادمیک زبان انگلیسی در دانشگاه‌های انگلستان تعامل با دیگر افراد و یادگیری زبان انگلیسی در محیطی انگلیسی‌زبان است. پس از گذراندن این دوره و کسب نمره مورد قبول دانشجو به کشور خود بازگشته و برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس درخواست می‌دهد.

پذیرش تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان

دوره‌های آمادگی زبان Pre Sessional و Pathway

دوره‌های آمادگی زبانی Pre Sessional قبل از شروع ترم تحصیلی در دانشگاه‌های انگلیس برگزار می‌شود و مختص آن دسته از داوطلبانی است که قصد دارند مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنند.

دوره‌های Pathway مخصوص داوطلبانی است که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در انگلیس هستند اما نمره زبان انگلیسی آنها از میزان نمره پذیرش کمتر است. به‌این‌ترتیب دانشجو قبل از آغاز دوره تحصیلی خود در انگلیس ملزم به گذراندن دوره‌های Pathway که دارای سطوحی مختلفی است است.

تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس بدون مدرک زبان

دانشگاه‌های انگلیس همواره در فهرست برترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل قرار دارند و متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلیس و تحصیل مهندسی در انگلیس، این کشور اروپایی را برای اقامت و مهاجرت به انگلیس در اولویت قرار می‌دهند. کیفیت بالای آموزش در این کشور باعث شده است شرایط برای پذیرش دانشجو کمی سخت باشد؛ یکی از ملزومات تحصیل در انگلیس دارابودن نمره زبان موردنظر دانشگاه است.

اگر متقاضی تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی هستید باید نمره زبان آیلتس ۶ داشته باشید در غیر این صورت گذراندن دوره Pre Sessional ضروری است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کسب نمره ۶٫۵ در آزمون آیلتس یکی از واجبات است. درصورتی‌که متقاضی، مهارت زبان لازم را نداشته باشد و متقاضی پذیرش تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان باشد، باید در دوره‌های زبان Pre Sessional یا Pre Master شرکت کرده و پس از اتمام دوره، تحصیل در دانشگاه و رشته مدنظر را آغاز کند.

در مقطع دکتری که سطحی پژوهش‌محور است، دانشجو می‌تواند برای تعدیل هزینه‌های تحصیل از بورسیه تحصیلی انگلیس استفاده کند. علاوه بر رزومه و سابقه انجام فعالیت‌های پژوهشی متقاضی باید نمره زبان ۶٫۵ نیز داشته باشد در غیر این صورت برای پذیرش تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان شرکت در دوره زبان Pre PhD الزامی است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *