قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل مهندسی در انگلیس

تحصیل مهندسی در انگلیس – یکی از رشته‌های پر طرف‌دار که برای تحصیل در انگلیس می‌توانید انتخاب کنید رشته مهندسی است. برترین دانشگاه‌های دنیا که دانشگاه‌های انگلیس همیشه در آن فهرست قرار داشته‌اند، امکان تحصیل مهندسی در انگلیس را برای علاقه‌مندان تحصیل در انگلیس فراهم کرده‌اند.

از مهم‌ترین دانشگاه‌هایی که امکان تحصیل در رشته مهندسی در انگلیس در آن برای متقاضیان فراهم است دانشگاه‌های آکسفورد، دانشگاه کمبریج، کالج امپریال لندن و دانشگاه UCL هستند. رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک در این دانشگاه‌ها پذیرای افرادی است که تحصیل و مهاجرت به انگلیس رؤیای همیشگی آنها بوده است. اما اگر علاقه‌مند به تحصیل مهندسی در انگلیس هستید باید بدانید شرایط مورد نیاز برای تحصیل مهندسی در انگلیس در مقاطع مختلف،  هزینه‌های اقامت در انگلیس و اخذ ویزای تحصیلی انگلیس چگونه هستند؟ در ادامه مطلب به معرفی و توضیح این موارد می‌پردازیم. با قصران گروپ همراه باشید.

تحصیل مهندسی در انگلیس

تحصیل مهندسی در انگلیس و شرایط آن

تحصیل و مهاجرت به انگلیس یکی از اهداف هر دانشجویی است که قصد ادامه تحصیل در کشوری اروپایی دارد. اما شرایط مورد نیاز برای تحصیل مهندسی در انگلیس چیست؟

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی انگلیس را دریافت کنید، باید دارای مدرک زبان با حداقل نمره تعیین شده توسط دانشگاه باشید که معمولاً برای مقطع لیسانس ۶ و مقطع فوق‌لیسانس ۶٫۵ است. رزومه و سوابق علمی دانشجو، معدل و ریز نمرات همگی از عواملی هستند که تحصیل مهندسی در انگلیس را هموار می‌کنند. شما می‌توانید برای مقطع کارشناسی و یا ارشد در رشته مهندسی در این کشور ویزای تحصیلی دریافت کنید و پس از اتمام دوره تحصیل در صورت دارابودن شرایط موردنیاز اقامت انگلیس را نیز اخذ نمایید.

مدارک موردنیاز برای پذیرش در رشته مهندسی در انگلیس

برای تحصیل در رشته مهندسی در سایر رشته‌ها، باید مدارک موردنیاز برای پذیرش در رشته مهندسی در انگلیس را فراهم کرده و برای دانشگاه ارسال نمایید. قبل از هر چیز و پس از مذاکرات و مکاتبات با دانشگاه، نامه اخذ پذیرش از دپارتمان مورد نظر را دریافت کنید. پس از آن و با دردست‌داشتن مدارک موردنیاز می‌توانید برای اخذ پذیرش اقدام نمایید.

از مهم‌ترین مدارکی که برای پذیرش در رشته مهندسی انگلیس نیاز دارید موارد زیر هستند:

  • ارائه فرم‌پذیرش از طرف دانشگاه
  • ارائه رسید پرداخت‌های موردنیاز
  • تکمیل فرم‌های درخواست ویزای دانشجویی
  • ارائه گواهی تمکن مالی
  • ارائه مدرک زبان معتبر
  • عکس گذرنامه‌ای
  • کپی از ریز نمرات مقاطع گذشته
  • پاسپورت معتبر
  •  انگیزه نامه یا sop

تحصیل مهندسی در انگلیس

تحصیل مهندسی در انگلیس در مقطع لیسانس

متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلیس در مقطع کارشناسی ملزم به گذراندن دوره A – level  که معمولاً ۲ سال است و همچنین دوره Foundation که دوره‌ای ۱ساله است هستند. مدت‌زمان تحصیل در مقطع کارشناسی عموماً ۳ سال است. دارابودن نمره آیلتس ۶٫۵ برای تحصیل در انگلیس از ملزومات است اما در صورت نمره کمتر، متقاضی می‌تواند پذیرش مشروط بگیرد.

رشته‌های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و مهندسی مواد از جمله رشته‌های مهندسی است که متقاضیان می‌توانند در مقطع لیسانس در آن به تحصیل بپردازند.

تحصیل مهندسی در انگلیس در مقطع فوق‌لیسانس

متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلیس در مقطع فوق‌لیسانس دوره‌ای ۱ تا ۲ساله را می‌گذرانند و اصول تدریس بر مبنای دروس نظری است. همچنین فعالیت‌های عملی مانند بازدید از مراکز و انجام پروژه‌های مهندسی نیز در اولویت قرار دارد تا فرد برای حضور در بازار کار مهندسی آماده شود. شاید بتوان گفت کشور انگلستان دارای بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل مهندسی است و فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های این کشور قطعاً از امتیازات و رتبه علمی بالایی برخوردار خواهند شد.

قبل از آغاز تحصیل در مقطع ارشد باید دانش زبان خود را تقویت کرده و نمره ۶ ilets کسب کنید. به‌خاطر داشته باشید که مدارک خود را کامل و بدون ایراد و نقصی اپلای کنید تا در روند اخذ ویزای تحصیلی انگلیس دچار مشکل نشوید.

تحصیل مهندسی در مقطع دکتری

برای اخذ پذیرش و تحصیل مهندسی در مقطع دکتری باید مقطع کارشناسی ارشد را با درجه عالی گذرانده باشید. تحصیل در رشته مهندسی در دوره دکتری اغلب پژوهش‌محور است و دانشجو بیشتر باید کارهای تحقیقاتی انجام دهد. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری مهندسی انگلیس را دارند باید سابقه‌ای قوی در امر پژوهش داشته باشند، معدل بالا، ریز نمرات مقطع گذشته، نمره زبان بالای ۷ از دیگر ملزومات تحصیل در مقطع دکتری است. پس از پایان مدت تحصیل، دانشجو باید یک کار تحقیقاتی به‌عنوان پایان‌نامه ارائه داده و در یک جلسه شفاهی در حضور اعضای هیئت‌علمی، متخصصان رشته و اساتید دانشگاه از آن دفاع کند.

پس از پایان مدت تحصیل در انگلیس درصورتی‌که واجد شرایط باشید می‌توانید برای اقامت انگلیس عمل نمایید.

گرایش‌های مهندسی در انگلیس

همان‌طور که گفتیم بهترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل در رشته مهندسی را می‌توانید در کشور انگلیس پیدا کنید. برای مشاهده برترین دانشگاه های انگلیس روی لینک کلیک کنید. تنوع رشته و گرایش مهندسی در انگلیس بسیار است و امکان ندارد رشته تحصیلی شما در میان آنها یافت نشود. بازار کار نیز در انگلیس برای رشته‌های مهندسی بسیار گسترده است و قطعاً بعد از اتمام تحصیل مهندسی در انگلیس می‌توانید وارد بازار کار شده و در صورت دارابودن شرایط می‌توانید اقامت انگلیس را دریافت کنید.

گرایش‌های مهندسی در انگلیس شامل مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی برق، مهندسی عمران و مهندسی کامپیوتر و مهندسی معدن است. طیف رشته‌های مهندسی در انگلیس بسیار متنوع است و می‌توانید باتوجه‌ به علاقه و شرایط خود در یکی از آنها مشغول به تحصیل و کار شوید.

تحصیل مهندسی در انگلیس

هزینه تحصیل مهندسی در انگلیس

هزینه تحصیل مهندسی در انگلیس باتوجه‌به رشته، مقطع و دانشگاه متغیر است. در جدول زیر میزان شهریه چند رشته مهندسی در مقطع کارشناسی و ارشد را ذکر می‌کنیم:

هزینه رشته مهندسی در مقطع کارشناسی

شهریه سالانه (پوند) مدت تحصیل دانشگاه رشته
۲۷,۶۱۴ ۴ سال دانشگاه کمبریج لیسانس مهندسی
۳۴,۱۵۶ ۳ سال کالج امپریال لندن مهندسی برق و الکترونیک
۲۷,۰۴۴ ۳ سال دانشگاه کالج لندن مهندسی شیمی
۲۴,۰۰۰ ۳ سال دانشگاه منچستر مهندسی مکاترونیک
۲۷,۵۵۰ ۴ سال دانشگاه ادینبورگ مهندسی عمران

هزینه رشته مهندسی در مقطع ارشد

شهریه سالانه (پوند) مدت دانشگاه رشته
۳۴,۲۹۶ ۱۱ ماه دانشگاه کمبریج مهندسی شیمی
۳۲,۵۰۰ ۱ سال کالج امپریال لندن مهندسی هوانوردی
۲۸,۵۳۰ ۱ سال دانشگاه کالج لندن مهندسی عمران
۲۵,۰۰۰ ۱ سال دانشگاه منچستر کنترل پیشرفته و مهندسی سیستم‌ها
۲۸,۱۵۰ ۱ سال دانشگاه ادینبورگ مهندسی شیمی

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *