تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه پس از فارغ التحصیلی، دارای بازار کار مناسبی بوده و در دانشگاه های علوم پزشکی و بهداشت این کشور ارائه می شود. فیزیوتراپی از جمله رشته های پر طرفدار در سراسر جهان نیز می باشد.

با توجه به آینده شغلی و بازار کار مناسب تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه ، این رشته به یکی از محبوب ترین رشته ها برای مهاجرت تبدیل شده است.

تحصیل در ترکیه دارای مزایای فراوانی می باشد از جمله این مزایا می توان به هزینه های مقرون به صرفه، کیفیت بالای آموزشی و مدرک تحصیلی معتبر اشاره کرد. از این رو مهاجرت به ترکیه یکی از بهترین روش ها برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی محسوب می شود که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه چیست؟

تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه که با عنوان فیزیوتراپی و توانبخشی نیز شناخته شده و یکی از کاربردی ترین مشاغل و رشته ها در زمینه توانبخشی محسوب می شود.

افراد تحصیل کرده در این رشته مهارت هایی را جهت کمک به افرادی که دچار انحرافات اسکلتی یا عضلانی و یا اختلالات سیستم عصبی و حرکتی هستند، کسب می کنند. از این رو برای فیزیوتراپیست ها همواره و در سراسر جهان بازارکار خوبی فراهم است که می توانند در آن به راحتی مشغول به کار شوند.

متقاضیان اخذ پذیرش و تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه باید با توجه به دانشگاه مورد نظر خود در یکی از آزمون های SAT  و یا  YOS شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند، این نمره توسط دانشگاه مورد نظر تعیین می شود اما در اکثر موارد با کسب حداقل نمره 92 در آزمون YOS و 1200 در آزمون SAT می توان از بیشتر دانشگاه های ترکیه پذیرش دریافت کرد.

از دیگر شریط تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه عبارتند از:

 • ارائه مدرک دیپلم برای تحصیل در مقطع کارشناسی و مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی
 • ارائه مدرک زبان ترکی یا انگلیسی و اثبات مهارت در آن و یا شرکت در دوره ها و آزمون های زبان دانشگاه مورد نظر
 • دریافت ویزای تحصیلی ترکیه
 • اثبات تمکن مالی برای تحصیل و اقامت در ترکیه
 • ارائه دیگر مدارک مورد نیاز و انگیزه نامه

ظرفیت دانشگاه های دولتی ترکیه برای پذیرش رشته فیزیوتراپی محدود است و در نتیجه متقاضیان می بایست تلاش کنند که در آزمون های ورودی دانشگاه ها نمرات بالای قبولی را به دست آورند.

اما امکان تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های خصوصی ترکیه در برخی موارد بدون آزمون و مدرک زبان هم فراهم است، برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در این زمینه با قصران گروپ تماس بگیرید.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه کدامند؟

چندین دانشگاه در ترکیه رشته فیزیوتراپی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می کنند. متقاضی تحصیل در این رشته باید با توجه به میزان بودجه خود برای پرداخت شهریه، رتبه بندی دانشگاه ها و زبان آموزشی دانشگاه مقصد خود را انتخاب کند.

در لیست زیر برخی از بهترین دانشگاه های جهت تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه را مشاهده می کنید:

 • دانشگاه حاجت تپه
 • دانشگاه آتلیم
 • دانشگاه آیدین
 • دانشگاه باهچه شهیر
 • دانشگاه قاضی
 • دانشگاه اوکان
 • دانشگاه یدی تپه
 • دانشگاه آجی بادم
 • دانشگاه مدیپل

این دانشگاه ها در شهرهای استانبول آنکارا و ازمیر قرار دارند و از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشند. همچنین در میان دانشگاه های ذکر شده دانشگاه باهچه شهیر، مدیپل و آتلیم از رتبه ها و امکانات بهتری برای تحصیل رشته فیزیوتراپی برخوردار اند و به طبع آن رقابت برای پذیرش در آن ها شدیدتر است.

دوره های کارشناسی فیزیوتراپی در این دانشگاه ها چهار ساله است، علاوه بر آن زبان آموزشی در دانشگاه های باحچه شهیر و آتلیم برای رشته فیزیوتراپی، انگلیسی و در دانشگاه مدیپول ترکی می باشد.

سایر اطلاعات لازم برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها مانند شهریه ها را می توانید با مراجعه به وبسایت آن ها به دست آورید و یا با کارشناسان ما در قصران گروپ تماس بگیرید.

تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه

هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه

هزینه های تحصیل در ترکیه به عوامل مختلفی مانند شهر محل سکونت، سبک زندگی، زبان آموزشی و… بستگی دارد. همچنین شهریه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی از دانشگاه های دولتی بیشتر است.

هزینه های تحصیل رشته فیزیوتراپی در ترکیه در برخی از دانشگاه های خصوصی به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه باهچه شهیر: 5.740 دلار برای تحصیل به زبان ترکی و انگلیسی
 • دانشگاه آیدین: 4.000 دلار برای تحصیل به زبان ترکی
 • دانشگاه مدیپل: 4.680 دلار برای زبان ترکی و 6.840 برای تحصیل به زبان انگلیسی
 • دانشگاه یدی تپه: 12.209 دلار برای تحصیل به زبان انگلیسی
 • دانشگاه آجی بادم: 7.000 دلار برای تحصیل به زبان ترکی

ارزان ترین دانشگاه ها برای تتحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه

ارزان ترین دانشگاه های خصوصی ترکیه برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی عبارتند از:

 • دانشگاه فنرباهچه
 • دانشگاه گدیک
 • دانشگاه باهچه شهیر

برای کم کردن هزینه های خود در ترکیه می توانید از بورسیه های متنوعی که این کشور به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد استفاده کنید و میزان قابل توجهی از هزینه های تحصیلی خود را تا سقف 70 درصد کاهش دهید، برای این کار کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

بازارکار فیزیوتراپی در ترکیه

 

از آنجایی که مدارکی که توسط دانشگاه های ترکیه اعطا می شوند از اعتبار جهانی برخوردار اند، دانشجویان رشته فیزیوتراپی در ترکیه پس از فارغ التحصیلی می توانند به کشورهای دیگر مهاجرت کرده و مشغول به کار شوند.

علاوه بر آن در ترکیه نیز شرایط و بازار کار مناسبی برای فیزیوتراپیست ها فراهم است و این افراد حتی با داشتن مدرک کارشناسی می توانند اشتغال یابند.

از جمله مکان های خصوصی و دولتی که که فیزیوتراپیست ها می توانند در آن ها به کار کردن بپردازند عبارتند از:

 • مراکز توانبخشی
 • بیمارستان ها
 • خانه سالمندان
 • مراکز و تیم های ورزشی
 • کلینیک های درمانی

تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه

علاوه بر مشاغل ذکر شده با داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترای فیزیوتراپی و همچنین سرمایه کافی، می توانید کسب و کار خود را راه انداخته و یک مرکز فیزیوتراپی و توانبخشی تاسیس کنید.

فیزیوتراپیست ها در ترکیه از درآمد خوبی هم برخوردار اند، میزان دستمزد این افراد در ترکیه به صورت تقریبی از 6.700 لیر تا 23.000 لیر در ماه متفاوت است.

بنابراین اگر قصد تحصیل رشته فیزیوتراپی در ترکیه را دارید از بابت اشتغال خود پس از فارغ التحصیلی نگران نباشید چرا که فرصت های شغلی فراوانی برای این رشته وجود دارد.

همچنین برای تحصیل در ترکیه می‌ توانید این مقالات مرتبط را نیز بخوانید: تحصیل پزشکی در ترکیه، تحصیل معماری در ترکیه و تحصیل هنر در ترکیه

مقالات مرتبط

تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه

تحصیل در رشته فیزیوتراپی ترکیه پس از فارغ التحصیلی، دارای بازار کار مناسبی بوده و در دانشگاه های علوم پزشکی … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سوپر ویزای کانادا

مهاجرت به کانادا علاقه مندان بسیاری دارد، به همین جهت دولت کانادا روش های متنوعی را برای علاقه مندان سفر … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085