تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان – آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که از نظر صنعت، اقتصاد، فناوری‌های نوین و سیاست بسیار قدرتمند است. امکان تحصیل رایگان در آلمان در تمامی مقاطع و سیستم آموزشی پیشرفته، آلمان را به مقصدی محبوب برای دانشجویان خارجی تبدیل کرده است. خبر خوش برای متقاضیان تحصیل در آلمان این است که می‌توانند بدون ارائه مدرک زبان و با دارا بودن شرایطی به تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان دست یابند.

امکان دریافت ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان وجود دارد که در این صورت متقاضی باید هم‌زمان با پذیرش در یکی از دانشگاه‌های آلمان، در یک دوره زبان شرکت نماید. اگر شما هم قصد تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان در دانشگاه‌های دولتی رایگان است. در دانشگاه‌های دولتی آلمان تدریس به زبان آلمانی است. به‌ طور کلی باید گفت حدود 95 درصد از دانشگاه‌های آلمان در مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس، به زبان آلمانی تدریس می‌کنند و 5 درصد باقیمانده یا دانشگاه‌های خصوصی هستند و یا پروسه پذیرش در آن‌ها بسیار سخت است. متقاضیانی که مدرک زبان انگلیسی دارند، باید در دانشگاه‌های خصوصی آلمان ثبت‌نام کرده و تحصیل نمایند.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان و شرایط آن

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه متقاضیانی که می‌خواهند در کشور آلمان تحصیل نمایند، ارائه مدرک زبان برای دانشگاه‌های منتخب است. از این‌ رو بسیاری از متقاضیان به دنبال روش‌هایی هستند که بتوانند بدون مدرک زبان و یا مدرک زبان سطح پایین، ویزای تحصیل آلمان را دریافت نمایند. دانش‌آموزان برای تحصیل در آلمان نیازی به مدرک زبان ندارند اما دانشجویان باتوجه‌ به مقطع تحصیلی باید مدرک زبان ارائه دهند.

اگرچه تسلط بر زبان انگلیسی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند، ضروری است اما با این‌ وجود امکان تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان وجود دارد. یکی از روش های اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون ارائه مدرک زبان این است که شما ثابت کنید که مقطع کارشناسی خود را به زبان انگلیسی پشت سر گذاشته‌اید. البته این روش مختص متقاضیان دوره کارشناسی ارشد است.

لازم به ذکر است که برای دانشجویانی که انگلیسی‌ زبان اصلی کشورشان است و یا دارای مدرک زبان ادبیات انگلیسی هستند، می‌توانند بدون مدرک زبان در آلمان تحصیل کنند.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی حداکثر به زبان آلمانی و در دانشگاه‌های بین‌المللی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. اگر متقاضی فاقد مدرک زبان باشد باید بعد از پایان دوره دبیرستان و دیپلم وارد کالج‌های زبان آلمان شود و پس از پایان دوره زبان وارد دانشگاه شود. همچنین برخی از دانشگاه‌های آلمان نیازی به مدرک زبان ندارند. اخذ پذیرش از بعضی از دانشگاه‌های آلمان وجود دارد اما برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید حتماً مدرک زبان داشته باشید و تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان در این مقطع امکان پذیر نیست.

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد، دقیقاً مانند ادامه تحصیل در کارشناسی است. آن دسته از دانشجویانی که دارای مدرک زبان نیستند می‌توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آلمان در دوره‌های آموزش زبان آلمانی در کالج شرکت نمایند.

برخی از دانشگاه‌های بین‌المللی در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی دوره‌های پیش‌نیاز زبان ارائه می‌دهند. در واقع امکان تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بین‌المللی آلمان بدون مدرک زبان وجود دارد اما مهاجرت به آلمان و اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون ارائه مدرک زبان میسر نیست.

تحصیل در آلمان در مقطع دکتری بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در آلمان در مقطع دکتری نسبت به سایر مقاطع کمی متفاوت‌تر است. متقاضیان برای تحصیل در مقطع دکتری در آلمان باید روزمه قوی و آکادمیک، پژوهش و مقالات ISI و سوابق علمی و شغلی خود را ارائه دهند. دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکتری در آلمان می‌توانند بدون مدرک زبان از دانشگاه‌ها پذیرش بگیرند اما برای درخواست ویزای تحصیلی به مدرک زبان نیاز دارند. توصیه ما به شما عزیزان این است که قبل از تصمیم برای تحصیل و مهاجرت به آلمان، ابتدا مهارت زبان خود را ارتقا داده سپس برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید. جهت مطالعه مقاله تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان کلیک کنید.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان و معرفی برترین دانشگاه‌ها

کشور آلمان دارای دانشگاه‌های معتبر و رتبه برتر در جهان است. توجه داشته باشید که این دانشگاه‌ها دارای شرایط ویژه هستند. تحصیل در این دانشگاه‌ها بدون ارائه مدرک زبان میسر نیست زیرا یکی از شرایط اصلی برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های معتبر آلمان، داشتن مهارت زبان متناسب با هر مقطع تحصیلی است. اگر شما هم قصد مهاجرت به آلمان برای تحصیل دارید بهتر است با دانشگاه‌های معروف این کشور آشنا شوید. این دانشگاه‌ها عبارت‌اند از:

 • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (رتبه در آلمان 32- رتبه در جهان 62)
 •  دانشگاه فنی مونیخ (رتبه در آلمان 44- رتبه در جهان 61)
 • دانشگاه هایدلبرگ (رتبه در آلمان 47- رتبه در جهان 64)
 • دانشگاه هامبولت برلین (رتبه در آلمان 67- رتبه در جهان 121)
 • دانشگاه فایربورگ (رتبه در آلمان 76- رتبه در جهان 186)
 • دانشگاه فنی آخن (رتبه در آلمان 87- رتبه در جهان 144)
 • دانشگاه توبینگن (رتبه در آلمان 89- رتبه در جهان 168)
 • دانشگاه خیرین پزشکی در برلین (رتبه در آلمان 90- رتبه در جهان -)
 • دانشگاه خصوصی برلین (رتبه در آلمان 104- رتبه در جهان 130)
 • دانشگاه بن (BONN) (رتبه در آلمان 110- رتبه در جهان 255)
 • دانشگاه گوتینگن (رتبه در آلمان 123- رتبه در جهان 197)
 • دانشگاه مانهایم (رتبه در آلمان 123- رتبه در جهان 338)
 • دانشگاه فنی برلین (رتبه در آلمان 131- رتبه در جهان 147)
 • کالج هامبورگ (رتبه در آلمان 135- رتبه در جهان 223)
 • دانشگاه فنی کارلسروهه (رتبه در آلمان 135- رتبه در جهان 116)
 • تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان و مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

کلام آخر

در این مقاله که توسط مجموعه قصران گروپ به نگارش درآمده، تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان و شرایط آن مورد بررسی قرار گرفت. یکی از ارزان‌ترین و به‌صرفه‌ترین کشورها برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی، کشور آلمان است. تحصیل در آلمان دارای مزایای بسیاری است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به‌ تحصیل رایگان در آلمان، مدرک دانشگاهی معتبر در سراسر دنیا و از همه مهم‌تر امکان تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان، اشاره نمود.

اگر شما هم به تحصیل در آلمان علاقه دارید اما فاقد مدرک زبان آلمانی هستید، می‌توانید پس از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های آلمان در یک دوره آمادگی زبان در کالج‌های آلمان شرکت نمایید و سپس در این کشور تحصیل نمایید.

درصورتی‌که پس از مطالعه این مقاله، نیازمند اطلاعات بیشتری در خصوص تحصیل در آلمان و یا انتخاب دانشگاه یا رشته تحصیلی هستید، می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره‌ای رایگان مجموعه ما برخوردار شوید.

مقالات مرتبط

ثبت شرکت در عمان

به طور کلی کشورهای عربی مانند عمان، امارات و عربستان سعودی طی سال‌‌های گذشته تا کنون رشد چشمگیری در اقتصاد […]

زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحصیل در رشته پرستاری ترکیه

ترکیه علاوه بر آن که کشوری زیبا و جذاب برای گردشگری است، برای زندگی و حتی تحصیل نیز مناسب است؛ […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی ترکیه، یک گزینه عالی برای افرادی است که به رشته ها و گرایشات پزشکی علاقه مند […]

زمان مطالعه : 6 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085