اقامت پس از تحصیل در کانادا

3 دقیقه

مدت زمان مطالعه

اقامت پس از تحصیل در کانادا – برای اینکه بتوان در کشور کانادا تحصیل کرد باید از یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات کانادا پذیرش گرفت و به کانادا مهاجرت کرد. بعد از دریافت پذیرش تحصیلی باید دو مجوز تحصیل (Study Permit) و ویزای توریستی کانادا (Visitor Visa)  را از سازمان مهاجرتی کشور کانادا دریافت کرده تا بتوانید برای گذراندن دورة تحصیل وارد کانادا شوید. درخواست مجوزهای فوق به‌صورت کاملاً آنلاین امکان‌پذیر است.

اقامت پس از تحصیل در کانادا

اگر می‌خواهید به موضوع اقامت پس از تحصیل در کانادا فکر کنید و آن را عملی کنید، به مجوز کار کانادا – وورک پرمیت کانادا پس از تحصیل یا همان PGWP (که مخفف کلمه Post Graduate Work Permit است)  نیاز دارید و همچنین اگر قصد دارید بعد از مدتی کارکردن پس از تحصیل بتوانید به اقامت پس از تحصیل در کانادا برسید، باید در یکی از برنامه‌های مهاجرتی فدرال یا برنامه‌های استانی مثل سیستم اکسپرس اینتری و یا برنامه مهاجرتی استانی ثبت‌نام کنید.

1 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا – دادن ویزای کار پس از تحصیل در کانادا، یکی از اقدامات مهم دولت و کشور کانادا برای جذب دانشجوی خارجی و همچنین حفظ آن برای کار به‌صورت تخصصی است.

دانشجویی که دارای ویزای تحصیلی کانادا است، بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی حتی بدون داشتن پیشنهاد کار از جانب کارفرما می‌تواند برای دریافت ویزای کار کانادا پس از تحصیل درخواست خود را ثبت کرده و علاوه‌برآن برای کارفرما در هر حوزه کاری به‌صورت تمام‌وقت، مشغول به کار شود و از این روش اقامت پس از تحصیل در کانادا را کسب کند. نکته مهم این است که باید * استادی پرمیت متقاضی معتبر باشد. از طریق دریافت ویزای کار کانادا پس از تحصیل می‌توان تا سقف سه سال مجوز کار آزاد را دریافت کرد.

آیا می‌توانم پس از تحصیل در کانادا مشغول به کار شوم

اقامت پس از تحصیل در کانادا – اگر شما تحصیلات خود را در کشور کانادا به پایان رسانده‌اید و مایل به اقامت در کانادا برای کار باشید، باید مجوز کار پس از تحصیل در کشور کانادا را اخذ نمایید. البته دقت داشته باشید که مدت این مجوز سه‌ساله است.

مهلت اقدام برای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

مهلت اقدام برای ویزای کار بعد از تحصیل در کانادا 180 روز (معادل 6 ماه) است که این زمان از روز فارغ‌التحصیلی متقاضی آغاز می‌گردد. پس متقاضی برای اقدام به ویزای کار پس از تحصیل، بعد از دریافت ریز نمرات و نامه رسمی مؤسسه آموزشی که باید دارای DLI باشد، زمان دارد.

4 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

طول مدت ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

 طول مدت PGWP (ویزای کار پس از تحصیل) حداکثر سه سال است و برای دوره‌های کمتر از 8 ماه این ویزا صادر نمی‌شود.

اگر متقاضی بخشی از دوره تحصیلی خود را در خارج از کشور کانادا تحصیل‌کرده و بعد به‌صورت دانشجوی انتقالی به یکی از کالج یا دانشگاه‌های کانادا منتقل شده باشد و درصورتی‌که مدرک اصلی در کشور کانادا صادر شود، و مدت مهاجرت به کانادا از 8 ماه بیشتر باشد، می‌تواند مجوز وورک پرمیت را دریافت کند.

پس به‌طورکلی طول مدت ویزای کار پس از تحصیل به‌صورت زیر است:

  • دوره تحصیلی از 8 ماه کمتر باشد: قابل‌قبول نیست
  • دوره تحصیلی از 8 ماه تا کمتر از 2 سال باشد: مدت ویزا به‌اندازه طول دوره تحصیل
  • دوره تحصیلی 2 سال و بیشتر: ویزای 3ساله

3 موسسه مهاجرتی قصران گروپ

شرایط موردنیاز برای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

برای اخذ مجوز کار پس از تحصیل در کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • بایستی تحصیل خود را در یکی از مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های کانادا به پایان رسانده باشید. (حتماً طول دوره تحصیلی باید بیش از 8 ماه باشد.)
  • اقامت شما در کانادا باید کاملاً قانونی و تحصیل شما نیز تمام‌وقت بوده باشد.
  • باید فارغ‌التحصیل شده باشید و نامة رسمی دانشگاه که دلیلی برای اثبات اتمام دوره تحصیلی است را دریافت کنید.
  • بنا به هر دلیلی احتمال دارد که مدرک فارغ‌التحصیلی خود را دریافت نکرده باشید و بعد از چند ماه دریافت کنید؛ در این صورت باید نامه رسمی دانشگاه و ریز نمرات را دریافت کرده باشید.
  • اگر شما در ترم آخر تحصیلی تمامی شرایط به جز شرط تحصیل تمام‌وقت را داشته باشید، می‌توانید درخواست ویزای کار پس از تحصیل دهید.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085