قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بررسی شرایط و روش های مهاجرت به تورنتو

تورنتو بزرگترین شهر کانادا است که در استان انتاریو قرار دارد؛ این شهر یکی از پرجنب و جوش ترین شهرها در کاناداست که باتوجه به مزایایی که به مهاجران ارائه می دهد، هرساله ده ها هزار نفر از سراسر جهان این شهر را برای زندگی، کار و تحصیل ئ مهاجرت به تورنتو را انتخاب می کنند. تورنتو از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت به شمار می رود.

برای مهاجرت به تورنتو راه های مختلفی وجود دارد که باید از شرایط آن ها مطلع شوید و بهترین مسیر را برای خود انتخاب کنید.

گرچه مهاجرت به کانادا چندان آسان نیست اما کارشناسان قصران گروپ تا انتهای این مسیر همراه شما خواهند بود و شما را در هر مرحله راهنمایی خواهند کرد، از این رو روش های مهاجرت به تورنتو را در ادامه بررسی می کنیم.

مهاجرت به تورنتو

روش اول: اکسپرس اینتری ­(Express Entry)

اکسپرس اینتری یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به کانادا و مهاجرت به تورنتو  است که برای افراد متخصص و دارای مهارت طراحی شده است. این برنامه به نیروی کار ماهر کمک می کند تا ویزای کانادا را سریع تر دریافت کند.

اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) افرادی که در برنامه های مختلف مهاجرتی شرکت کرده اند را بررسی و ارزیابی کرده و متخصصان را برای دریافت این برنامه شناسایی می کنند.

روش دوم: برنامه نامزدی استانی (PNP)

برنامه نامزدی استانی یا Provincial Nominee Programs یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا است. استان های کانادا با توجه به خواسته های بازار کار خود، از بین متقاضیان مهاجرت به این کشور افراد مورد نیاز خود را جذب می کنند.

برای مهاجرت به تورنتو از طریق این برنامه باید یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما در این شهر داشته باشید. پس از مهاجرت از طریق این روش باید در استان مربوطه ساکن شوید و نمی توانید برای زندگی استان های متفرقه را انتخاب کنید.

روش سوم: ویزای کاری (LMIA Work Visa)

ویزای کاری کانادا که به اختصار به آن LMIA نیز گفته می شود برای افرادی مناسب است که از طرف یک موسسه یا کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری دریافت کرده باشند.

از آنجایی که تورنتو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار است و نیاز به نیروی ماهر در این شهر بالاست بنابراین متقاضیان می توانند از طریق این روش به راحتی به تورنتو مهاجرت کرده و پس از مدتی اقامت دائم کانادا را هم دریافت کنند.

مهاجرت به تورنتو

روش چهارم: ویزای تحصیلی

تورنتو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل نیز می باشد که در رتبه سیزدهم شهرهای برتر دانشجویی جهان قرار دارد. برای مهاجرت به تورنتو باید این مورد را مد نظر قرار دهید که از جمله دانشگاه های معروفی که در این شهر قرار دارند می توان به دانشگاه تورنتو اشاره کرد که سالانه میزبان تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی می باشد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، باید از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کرده و برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید.

روش پنجم: ویزای سرمایه گذاری کانادا

اگر دارای منابع مالی کافی برای خرید و یا راه اندازی یک کسب و کار در کانادا هستید، با این روش می توانید همراه با خانواده خود به تورنتو مهاجرت کنید.

به طور کلی برای سرمایه گذاری در کانادا دور روش وجود دارد که شامل برنامه سرمایه ‌گذاری فدرال (Federal Investor Program) و برنامه کبک (Quebec program) می باشد.

برای شرکت در هر کدام  از این برنامه ها متقاضی می بایست در یک صندوق سرمایه گذاری تایید شده در کانادا برای مدت ۵ سال سرمایه گذاری کند.

روش ششم: برنامه حمایت مالی خانواده (Family Class Sponsorship)

بر اساس سیاست های مهاجرتی کانادا، شهروندان و کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال خود ویزا و اقامت دائم کانادا دریافت کنند.

برای این کار فرد باید تمکن مالی لازم برای حمایت از اعضای خانواده خود برای زندگی در کانادا را داشته باشد.

برای مهاجرت به تورنتو چه شرایط لازم است؟

برای مهاجرت به تورنتو و به طور کلی کشور کانادا، شرایطی لازم است که متقاضی باید آن ها را فراهم کند. براساس داشتن هر یک از این شرایط، افراد امتیاز کسب می کنند و هرچه این امتیاز در پروفایل مهاجرتی فرد بیشتر باشد شانس او برای دریافت ویزای کانادا بیشتر خواهد شد.

این شرایط معمولا شامل موارد زیر می باشند:

  • تسلط به زبان های انگلیسی یا فرانسوی
  • مقطع و آخرین مدرک تحصیلی
  • سوابق کاری
  • سن (بالاترین امتیاز برای سن ۲۵ تا۳۲ سال می باشد)
  • پیشنهاد شغل از سوی کارفرمای کانادایی
  • اثبات سازگاری سریع با محیط کانادا
  • اثبات تمکن مالی ویزای کانادا

هزینه های مهاجرت به تورنتو

در فرایند مهاجرت به هر کشوری یکی از مهم ترین مسائل هزینه های مهاجرت است که در مجموع شامل دو بخش کلیِ هزینه های فرایند مهاجرت و اخذ ویزا و هزینه های زندگی در کشور مقصد می باشد.

هزینه های مهاجرت به کانادا طبق گزارشات وب‌ سایت arrivein.com، برای هر فرد به طور تقریبی ۱۵۵۰۰ دلار کانادا، زوج ها ۲۱۰۰۰ دلار کانادا و خانواده های دارای فرزند بین ۲۵ تا ۳۰ هزاردلار کانادا می باشد.

البته باید توجه داشته باشید که ممکن است در فرایند مهاجرت و با توجه به شرایط خاص شما هزینه های جانبی دیگری هم به وجود بیاید که موجب افزایش این هزینه ها شود.

همچنین برای مهاجرت به استان انتاریو از طریق برنامه نامزدی استانی مبلغ ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار کانادا به هزینه های فوق افزوده خواهد شد.

مهاجرت به تورنتو

 

در مجموع شهر تورنتو از ارزان ترین و بهترین شهرهای کانادا برای زندگی محسوب می شود و یک مقصد عالی برای علاقه مندان مهاجرت به کانادا است.
اگر قصد مهاجرت به این شهر را دارید می توانید یکی از روش های ذکر شده را با توجه به نیازها و شرایط خود انتخاب کرده و با خیالی آسوده مسیر مهاجرت خود را طی کنید.

البته توجه داشته باشید که مهاجرت به کانادا چندان آسان نیست و در فراید مهاجرت و اخذ ویزا بهتر است از کارشناسان مهاجرتی با تجربه در کنار خود بهره ببرید. برای دریافت مشاوره با قصران گروپ تماس بگیرید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *