قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

استان انتاریو کانادا

محبوب ترین استان کانادا برای علاقه مندان مهاجرت به کانادا و پرجمعیت ترین استان این کشور استان انتاریو است که بیش از ۱۳٫۶۵۰٫۰۰۰ نفر را در خود جای داده است. همچنین دومین استان بزرگ کشور از نظر مساحت انتاریوست که در مرکز کانادا واقع شده است و باعث تشویق افراد بسیاری برای دریافت ویزای کانادا شده است.

استان انتاریو

استان انتاریو کانادا| همه چیز درباره انتاریو

پایتخت استان انتاریو شهر تورنتو است که جمعیت ۶ میلیون نفری آن، این شهر را  به بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کانادا تبدیل کرده است.

تورنتو همچنین مرکز مالی کشور و مقر بورس اوراق بهادار است. حدود نیمی از مردم تورنتو مهاجر هستند و در کشورهای دیگر متولد شده اند به همین جهت گفته می شود تورنتو چند فرهنگی ترین شهر جهان است. از اهمیت استان انتاریو همینقدر بگوییم که اتاوا، پایتخت کانادا در این استان قرار دارد و در جنوب شرقی انتاریو واقع شده است. از دیگر شهرهای مهم انتاریو می توان به لندن، تاندر بی، همیلتون، کینگستون، ویندزور و سادبری اشاره کرد.

انتاریو علاوه بر اینکه قطب اصلی اقتصادی کانادا است، به دلیل تنوع  پوشش طبیعی از جمله جنگل‌های وسیع، پارک‌های استانی زیبا، چهار دریاچه از پنج دریاچه بزرگ دنیا و از همه مهتر وجود آبشار نیاگارا شهرت جهانی دارد.

این تنوع طبیعی و فرهنگی در این استان باعث گردآوری تعداد زیادی از مردم از سرتاسر دنیا در استان انتاریو شده است.

شهرهای انتاریو هنرمندان و دانشمندان بسیاری  را از سراسر جهان جذب کرده است. به دلیل وجود دانشگاه های مطرح در این استان استعدادهای درخشان بسیاری در این انتاریو پرورش یافته اند.

اقتصاد و اشتغال در انتاریو

استان انتاریو قلب اقتصادی کانادا است و انواع صنایع در آن وجود دارد، به ویژه در تورنتو و سایر مناطق شهری. این استان دارای یک اقتصاد قوی مدرن شامل خدمات و بخش های اقتصادی و پایگاهی قوی و مستحکم برای تولیدات داخلی است.

اتاوا مقر دولت و اکثر وزارتخانه های فدرال کاناداست که باعث جذب مشاغل و همچنین سازمان های غیر تجاری بین المللی بسیاری شده است.

بخش اصلی تولید بین‌المللی استان انتاریو ، صنعت خودرو است که شرکت‌های خودرو سازی کانادایی را در میان سایر شرکت های خودروسازی دنیا قرار داده است.

پس از یک دوره رکود در صنعت، در سال‌های اخیر شاهد سرمایه‌گذاری‌های عمده تولیدکنندگان پیشرو در کارخانه‌ها و فناوری‌های جدید در این استان بوده‌ایم. بخشی از صنعتِ مبتنی بر منابع طبیعی در انتاریو شامل معادن نیکل و آهن است.

از جنگل‌های وسیع استان در صنعت چوب، خمیر کاغذ استفاده می شود و در تولید آنها به روزترین شیوه ها به کاربرده می شود. همچنین با تدابیر و توسعه ای که در بخش گردشگری انجام شده است بخش گردشگری و اکوتوریسم افزایش چشم گیری داشته است.

نرخ بیکاری در انتاریو برابر با ۶٫۸٪ است. اقتصاد متنوع و پر رونق استان انتاریو فرصت های شغلی  فراوانی را در حرفه های مختلف  از کشاورزی گرفته تا فناوری اطلاعات را در بر گرفته است. میزان اشتغال زایی در این استان رو به افزایش است و فرصت های شغلی فراونی هم برای افراد بومی و هم برای افرادی که علاقه مند به مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کاری کانادا هستند را فراهم کرده است.

استاندارد زندگی انتاریو

درآمد ساکانان انتاریو به نسبت سایر استان ها در میان بالاترین ها قرار دارد. شاغلین انتاریو و نوناووت با دریافت دستمزدی حدود ۱۱ دلار در ساعت جز استان های پردرآمد در کانادا محسوب می شوند. با این وجود برخی از هزینه های زندگی مانند هزینه های مسکن در انتاریو هم به نوبه خود بالا هستند.

حتی با وجود هزینه زندگی در انتاریو که کمی بالاتر از میانگین سایر مناطق  کانادایی است، افراد با کسب درآمدهای بالا در این استان انتاریو می توانند استانداردهای یک زندگی ایده آل را داشته باشند و در بین رتبه دارترین استان های دنیا از لحاظ استاندارد های زندگی قرار گیرند.

متوسط ​​درآمد سالانه خانواده در انتاریو تقریباً ۷۵۰۰۰ دلار است که کمی بالاتر از میانگین درآمد ملی است. تورنتو و اتاوا  به دلیل سلامت محیطی و پاکیزگی آب وهوا در رتبه بندی قابل سکونت ترین شهرهای جهان  به عنوان محبوب ترین شهرهای جهان رتبه دار هستند.

این استانداردهای بالای زندگی در استان انتاریو است که آن را به بهترین مقصد برای مهاجرت به کانادا تبدیل کرده است. طبق آمار از ۲۵۰۰۰۰ نفری که هر ساله برای اقامت دائم به کانادا می آیند، نیمی از آنها انتاریو را برای زندگی انتخاب می کنند.

استان انتاریو

مسکن و اوضاع سکونت در انتاریو

شهرهای بزرگ انتاریو به دلیل رشد مداوم و جمعیت بیشتر، بازارهای مسکن گران‌تری را در کانادا دارند. البته باید گفت که درآمدهای بالا در استان به جبران این هزینه بیشتر کمک می کند. البته قیمت مسکن و میزان درامد در شهرهای کوچکتر کمی متعادل تر است.

به همین جهت بسیاری از خانواده ها تصمیم می گیرند با زندگی در مناطق حومه ی اطراف شهرهای بزرگ انتاریو، هزینه های خود را کاهش دهند. میانگین قیمت یک خانه در شهر تورنتو بالای ۶۳۵٫۹۰۰ دلار و برای اتاوا بالای ۴۰۳٫۲۰۰ دلار است.

آموزش در انتاریو

انتاریو محل موسسات تحقیقاتی پیشرو در جهان است و یک سیستم آموزشی استانی قوی با بودجه ای عمومی را دارا می باشد. از مهدکودک تا کلاس ۱۲، کودکان ساکن در انتاریو می توانند در مدارس عمومی، کاتولیک و فرانسوی در سراسر استان ثبت نام کنند که توسط مالیات دهندگان تامین مالی می شود و برنامه درسی که توسط دولت انتاریو طراحی  شده است در آنها تدریس می شود.

مدارس کاتولیک به عنوان یک حق در قانون اساسی کانادا برای حفاظت از اقلیت تاریخی کاتولیک تضمین شده است. در بسیاری از مناطق، مدارسی جایگزین با بودجه عمومی نیز به عنوان یک گزینه آموزشی برای کودکان در دسترس هستند.

تا سال ۲۰۰۳، انتاریو دارای ۱۳ مقطع در سیستم دبیرستان خود بود. این مقطع که  مقدمه ای برای آماده سازی متقاضی برای ورود به دانشگاه است، برنامه درسی استاندارد شده ای جدید در سراسر استان دارد که شامل دوره‌هایی برای دانش‌آموزان مایل به ورود به دانشگاه، دانشکده‌های فنی یا حرفه‌ای و همچنین دوره‌های کارآموزی حرفه‌ای و دوره های ورود مستقیم به محل کار است.

سیستم آموزش پس از متوسطه انتاریو از شبکه ای از موسسات با بودجه عمومی تشکیل شده است. این موسسات طیف گسترده ای از موضوعات و مشاغل را در بر می گیرند.

دانشگاه های انتاریو از بهترین دانشگاه های جهان هستند و در سطح بین المللی شناخته شده اند. انتاریو میزبان دانشگاه تورنتو، دانشگاه کوئینز، دانشگاه یورک و دانشگاه غربی انتاریو است.

سیستم بهداشت در انتاریو

طبق قانون کانادا، همه استان‌ها و مناطق باید مراقبت‌های بهداشتی را در سطح جهانی و با بودجه عمومی برای همه شهروندان و ساکنان قانونی کانادا فراهم کنند. به عبارت دیگر، اکثر خدمات بهداشتی اولیه در کانادا بدون هزینه مستقیم برای بیمار ارائه می شود. برخی از موارد که ضروری تلقی نمی‌شوند (مانند جراحی زیبایی و برخی از روش‌های مراقبت از دندان) معمولاً تحت پوشش نیستند. همچنین فهرست خدماتی که برای عموم در نظر گرفته شده است از استانی به استان دیگر متفاوت است.

مراقبت های بهداشتی در انتاریو در سطح جهانی برای همه ساکنان بدون هیچ هزینه ای در دسترس است. طرح بیمه درمانی انتاریو (OHIP) هزینه کامل کلیه خدمات پزشکی لازم را برای همه شهروندان و اکثر ساکنان دائمی استان انتاریو کانادا پوشش می دهد. این پوشش شامل معاینه پزشک،آزمایش های پزشکی، مراقبت های اورژانسی، مراقبت های بیمارستانی و مراقبت های اضطراری دندانپزشکی می باشد.

انتاریو دارای شش بیمارستان خصوصی است که به روزترین متد های درمانی را ارائه می دهند و چهار بیمارستان روانپزشکی تخصصی در ۸ منطقه فعالیت می کنند.

فرهنگ استان انتاریو

با مردمانی که از سراسر جهان برای اقامت در انتاریو آمده اند، این استان بزرگترین تنوع فرهنگی در جهان را به خود اختصاص داده است. مهاجران به راحتی می توانند با سایر جوامع ادغام شده و به زودی با فرهنگ و آداب و رسوم در آنجا آشنا شوند.

شهرهای انتاریو برای همه رویدادهای مهم فرهنگی، دانشگاهی و ورزشی، جایگاهی ویژه در جهان دارد.

برای مثال، در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو، همه چهره‌های مشهور جامعه سینمایی در این شهر گرد هم می آیند و در آن  فیلمسازان برتر جهان آثار جدید خود را برای مخاطبان در تورنتو به نمایش می‌گذارند. در حالی که افراد بسیاری از سرتاسر جهان به انتاریو می آید، اما این  استان به فرهنگ وارداتی متکی نیست. برعکس، بخش‌های هنر، ورزش و سرگرمی کاملا  به‌ صورت محلی تولید می‌شود و نشات گرفته از فرهنگ کشورهای دیگر نیست.

نقطه قوت فرهنگ استان انتاریو در میان جمعیت مهاجر آن است.  شهرهای استان با طعم زندگی بین المللی ای که دارند، باعث ایجاد محیطی دلچسب هم برای بازدیدکنندان و گردشگران و هم برای اهالی ایجاد کرده است.

به عنوان مثال جشنواره کاریبانا در تورنتو، بزرگترین جشنواره فرهنگی است که در نوع خود در جهان بی نظیر است. این جشن سالانه بیش از ۱٫۲ میلیون نفر را به خود جذب می کند.

جمعیت استان انتاریو

انتاریو با بیش از ۱۳٫۵ میلیون نفر پرجمعیت ترین استان کانادا است. بیش از ۹۰ درصد از جمعیت در بخش جنوبی استان و در ۲۰۰ کیلومتری مرز ایالات متحده زندگی می کنند. تعداد زیادی از این افراد در تورنتو و حومه آن زندگی می کنند. علاوه بر این منطقه Golden Horseshoe که منطقه ای بزرگ در تورنتو را احاطه کرده است، محل زندگی درصد زیادی از جمعیت استان است.

بزرگترین شهر انتاریو، تورنتو است که مرکز استان و بزرگترین شهر کانادا نیز می باشد. منطقه شهری (CMA) که شامل تورنتو می شود ۶ میلیون نفر جمعیت دارد و همچنان در حال رشد است. Markham که با بخش شمال شرقی شهر هم مرز است، سریع ترین شهر در حال رشد در کل کشورکانادا است. بزرگترین شهر بعدی، اتاوا، پایتخت ملی، با بیش از ۱٫۳ میلیون نفر است. سایر شهرهای بزرگ عبارتند از همیلتون، ویندزور، لندن و کیچنر-واترلو در جنوب غربی انتاریو، کینگستون در شرق انتاریو و سادبری در مرکز استان.

استان انتاریو جامعه ای متنوع و چندفرهنگی است. در حالی که درصد زیادی از ساکنان انتاریو انگلیسی یا فرانسوی زبان هستند، این استان در میان ساکنانش نمایندگانی از هر گوشه جهان دارد. جمعیت چینی در این استان زیاد است و به سرعت در حال رشد است به طور کلی تعداد مهاجران از جنوب شرقی آسیا دراین بخش از استان قابل توجه است.

در کانادا آزادی مذهبی و آزادی بیان وجود دارد و به همین جهت افرادی زیادی با تنوع مذهبی در آن دیده می شود.

انتاریو رسماً یک جامعه سکولار است که در آن تقریباً ۲۰ درصد از ساکنان وابستگی مذهبی ندارند.

کاتولیک ها و پروتستان ها در کنار گروه های مسلمان، هندو، یهودی، بودایی و سیک، دو گروه بزرگ هستند و در کنار هم و با احترام زندگی می کنند.

مهاجرت به انتاریو

بیش از نیمی از مهاجران جدید به کانادا استان انتاریو را برای مهاجرت انتخاب می کنند. می توان گفت رشد جمعیت این استان توسط مهاجران تقویت می شود.

استان انتاریو کانادا اخیراً برنامه نامزدهای استانی خود را به روز کرده است که به استان اجازه می دهد تا درخواست مهاجرت افرادی را که دارای شرایط مهاجرت و ورود به این کشور هستند را سریعا پیگیری کند.

حمایت از مهاجران در سال های اخیر مورد توجه دولت قرار گرفته است و گروه‌های غیرانتفاعی و همچنین سازمان‌های دولتی به خوبی برای ارائه خدمات اسکان به مهاجران جدید خدمات ارائه می دهند.

استان انتاریو

مهمترین شهرهای استان انتاریو

تورنتو را New York run by the Swiss –  “نیویورک که توسط سوئیسی ها اداره می شود” می نامند

این نامگذاری به این جهت است که این شهر شباهت های زیادی به نیویورک دارد زیرا پایتخت اقتصادی کشور و محل دفاتر مرکزی بسیاری از بزرگترین شرکت های کانادایی است.

اشاره به “سوئیسی” از تمیزی و ایمنی شهر ناشی می شود. اینها عواملی هستند که به تورنتو کمک می کند تا دائما در میان بهترین شهرهای جهان برای زندگی قرار گیرند. تورنتو شهری پر جنب و جوش با جوامع فرهنگی فراوان است.

از بسیاری جهات، تورنتو در نوع خود بسیار منحصر به فرد است. تورنتو که اغلب به عنوان یک شهر مشهور در سطح جهانی از آن یاد می شود، میزبان  یکی از متنوع ترین جمعیت ها در جهان است.

بیش از نیمی از جمعیت شهر را مهاجران و اقلیت ها در بر گرفته است. در سرتاسر شهر می‌توان محله‌هایی را یافت که دارای مهاجرانی از هر گوشه‌ای از جهان هستند.

یکی از جذابیت های اصلی تورنتو برای مهاجران، داشتن فرصت های اقتصادی برای  کار در کانادا است. تورنتو به عنوان بزرگترین شهر کانادا، اقتصاد پیشرفته ای دارد که تقریباً در هر صنعت و زمینه ای فرصت های شغلی  دارد.

تورنتو هر ساله بیشترین تعداد مهاجر را در بین شهرهای دیگر کانادا به خود اختصاص داده است که نتیجه آن این است که این شهر یکی از بالاترین درصد ساکنان خارجی را به خود اختصاص داده است.

این تنوع فرهنگی همراه با استانداردهای بالای زندگی، به تورنتو کمک کرده است تا در سطح جهانی مطرح باشد و مورد تحسین و شهرت قرار گیرد.

اتاوا

پایتخت کانادا، اتاوا در شرق انتاریو و در مرز کبک واقع شده است. در واقع، این شهر به طور موثری به منطقه گاتینو – Gatineau  (که شامل هال، کبک می شود) در طرف دیگر مرز استان متصل است و اغلب از این شهر به عنوان اتاوا-گاتینو یاد می شود.

به عنوان شهری که مقر دولت فدرال است، بخش دولتی سهم زیادی از اشتغال را در اتاوا دارد.  بسیاری از شرکت های ملی و چند ملیتی که با دولت یا بخش عمومی همکاری نزدیک دارند، دفاتر اصلی خود را در اتاوا قرار داده اند.

این شهر همچنین دارای بخش های وسیع و رو به رشد با فناوری پیشرفته است که به آن کمک می کند که بیشترین تعداد متقاضیان دکترا را در کانادا داشته باشد. اتاوا همچنین میزبان  دو دانشگاه بزر یعنی دانشگاه اتاوا و دانشگاه کارلتون است.

اتاوا مقصد مهمی برای مهاجران به کانادا است. نزدیک به ۲۰ درصد از جمعیت این شهر مهاجران خارجی هستند که کانادارا برای زندگی و مهاجرت انتخاب کرده اند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *