قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

شرایط اخذ ویزای مشروط یا کاندیشنال دانشجویی

شرایط اخذ ویزای مشروط یا کاندیشنال دانشجویی

 ویزای کاندیشنال دانشجویی که به پذیرش مشروط یا موقت هم شناخته می شود، در موقعیتی به کار برده می شود که در آن دانشجو در شرایطی خاص به صورت موقت پذیرش یک دانشگاه را دریافت می کند؛ و پس از آن برای قطعی شدن پذیرش دانشجو می بایست در مدت زمان مشخص شده مدارک مورد نیاز را فراهم کرده و به دانشگاه تحویل دهد.

ویزای مشروط یا کاندیشنال برای چه کسانی مناسب است؟

ویزای کاندیشنال دانشجویی به کسانی که دارای تمکن مالی ویزای تحصیلی می باشند اما سوابق علمی و تحصیلی کافی را برای اخذ پذیرش در یک دانشگاه ندارند (مانند نداشتن مدرک زبان، یا آماده نبودن مدرک تحصیلی یا پایین بودن معدل)، توصیه می شود.

لازم به ذکر است از اصلی ترین دلایل گرفتن پذیرش مشروط برای دانشجویان بین المللی نداشتن نمره قابل قبول مدرک زبان است.

کاندیشنال دانشجویی

چگونگیِ اخذ پذیرش کاندیشنال

 مراحلی که دانشجو برای اخذ پذیرش مشروط باید طی کند با اندکی تفاوت که در ادامه توضیح خواهیم داد، کاملا مشابه مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی است که بسته به هر کالج و دانشگاه متفاوت است.

 • انتخاب دانشگاه: اولین مرحله انتخاب دانشگاه است؛ دانشجو می بایست از طریق وبسایت دانشگاه ها شرایط پذیرش را مطالعه کرده و اطمینان حاصل کند که دانشگاه مورد نظر پذیرش مشروط را به دانشجویان ارائه می دهد.
 • ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه: مرحله بعدی ارسال درخواست برای دانشگاه مورد نظر است؛ توصیه ما این است که لیستی از دانشگاه هایی که پذیرش کاندیشنال دارند را تهیه کرده سپس به ارسال درخواست بپردازید.

این مرحله شامل ارسال تمامی مدارک لازم برای اخذ پذیرش و پرداخت مبلغ اپلیکیشن فی است.

 • توجه داشته باشید که در برخی دانشگاه ها شما می توانید به صورت مستقیم درخواست پذیرش مشروط را داشته باشید، اما در باقی موارد شما باید یک درخواست پذیرش کلی مطرح کرده و پس از بررسی شرایط و نمرات، به صورت خودکار درخواست پذیرش مشروط شما ارسال می شود که ممکن است تایید یا رد شود.
 • دریافت نامه پذیرش موقت: پس از ارسال درخواست، دانشگاه ابتدا اپلیکیشن شما را بررسی کرده و در صورت دارا بودن شرایط قابل قبول یک نامه پذیرش مشروط برای شما ارسال می کند.

در این مرحله برای اخذ ویزای تحصیلی دانشجو باید انگیزه نامه، نامه پذیرش و تمامی مدارک لازم را جهت موافقت با پذیرش به سفارت تحویل دهد.

 • گذراندن دوره پذیرش مشروط: کمی بعد از آن دانشگاه به شما توضیح خواهد داد که برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی و اخذ پذیرش قطعی باید چه مراحلی را طی کنید.
 • اخذ پذیرش قطعی: پس از کسب نمرات مورد نیاز زبان انگلیسی و تهیه مدارک کامل جهت پذیرش قطعی، نمرات شما همراه با ویزای تحصیلی به دانشگاه مورد نظر ارسال می شود سپس با ارزیابی شرایط مالی و غیره، پذیرش شما از حالت موقت به پذیرش کامل تبدیل می شود.
 • توجه کنید که اگر متقاضی نتواد نمرات قبولی را کسب و یا مدارک خود را تکمیل کند، بدون هیچ قید و شرطی پذیرش او لغو خواهد شد و دیگر نمی تواند ویزای خود را تمدید کند.

کاندیشنال دانشجویی

برای افزایش شانس خود در اخذ ویزای تحصیلی کانادا این مقاله را بخوانید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاندیشنال

برای دریافت پذیرش کاندیشنال علاوه بر فرم درخواست پذیرش و پرداخت مبلغ هزینه تقاضانامه باید مدارک زیر را هم برای تکمیل درخواست خود ارسال فرمایید:

 • مدارک تحصیلی شامل: مدارک دیپلم، گواهی تحصیلی، مدرک مقطع قبلی و غیره.
 • کپی گذرنامه.
 • فرم تمکن مالی.
 • اسناد مالی مرتبط و صورت حساب پرداخت های مالی.

زمان مناسب برای اقدام پذیرش و طول مدت پذیرش مشروط

از آن جایی که پروسه اخذ پذیرش موقت سه تا شش ماه طول می کشد، بهتر است که حداقل از سه ماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدام به دریافت پذیرش مشروط انجام گیرد تا متقاضی فرصت کافی برای اخذ ویزای تحصیلی را داشته باشد.

همینطور مدت زمان دوره پذیرش مشروط بسته به توانایی های دانشجو از سه ماه تا دو سال متغیر است.

کاندیشنال دانشجویی

پذیرش مشروط در کانادا + قانون جدید اخذ ویزای تحصیلی

با وجود اینکه شرط پذیرش از اکثر دانشگاه های کانادا، کسب نمره آیلتس ۶٫۵ یا بیشتر است؛ اما بدون مدرک زبان یا نمره زبان پایین تر از حد قابل قبول هم امکان تحصیل در این کشور وجود دارد.

در این شرایط دانشجو امکان دریافت پذیرش مشروط را دارد؛ برخی از دانشگاه ها دوره مشروط را ارائه می دهند و برخی دیگر با آموزشگاه های زبان قرارداد دارند و دانشجو را ارجاع می دهند.

دانشجو پس از گذراندن دوره ها و کسب نمره قبولی می تواند پذیرش مشروط را به پذیرش قطعی تبدیل کند و ویزای تحصیلی خود را دریافت کند.

همچنین توجه داشته باشید که از سال ۲۰۱۶ اداره مهاجرت کانادا روند اخذ ویزای دانشجویان را تغییر داده است.

بر اساس این قانون ابتدا ویزا فقط به اندازه دوره مشروط صادر می شود، و پس از اتمام دوره مشروط و موفقیت دانشجو در آن ویزای تحصیلی کانادا صادر می‌شود.

برای اطلاع از مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا این مطلب مرتبط را بخوانید.

 • در ضمن اخیرا برخی دانشگاه های کانادا اقدام به پذیرش مشروط در مقطع کارشناسی ارشد نموده اند، و فرصت خوبی برای متقاضیان تحصیل در کانادا فراهم شده است.

اما همچنان در مقطع دکترا ارائه مدرک زبان واجب است و بدون داشتن مدرک زبان مورد قبول دانشگاه، امکان تحصیل دراین مقطع وجود ندارد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

پذیرش مشروط یا کاندیشنال یک فرصت عالی برای کسانی است که مدرک زبان ندارند یا نمره آن ها پایین تر از حد نصاب قبولی است، اما همانطور که در مطالب قبل گفته شد اخذ این پذیرش مراحل و پیچیدگی هایی دارد که بهتر است برای سهولت و تسریع آن ها از یک کارشناس خبره در کنار خود بهره گیرید.

موسسه ی مهاجرتی قصران گروپ این امکان را برای شما فراهم آورده که این فرایند برای دانشجویان بین المللی آسان تر و کم هزینه تر شود.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *