قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

خرید ملک در عمان برای ایرانیان

با توجه به اینکه کشور عمان یکی از کشور‌های امن منطقه در خاورمیانه شناخته شده و از طرف دیگر در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری را در حوزه اقتصاد و همچنین سیستم آموزشی داشته است به همین دلیل عمان به عنوان یکی از بهترین کشور‌ها برای مهاجرت شناخته شده و در نتیجه مهاجرت به عمان در بین ایرانیان با استقبال زیادی مواجه شده است.

روش‌های مختلفی برای ورود به کشور عمان و کسب اقامت در این کشور وجود دارد که برای مثال اقامت عمان از طریق خرید ملک یک گزینه بسیار مناسب خواهد بود. در این مطلب اطلاعات کامل را در مورد این روش سرمایه‌گذاری ارائه خواهیم کرد.

خرید ملک در عمان برای ایرانیان

چرا کشور عمان را برای مهاجرت و خرید ملک انتخاب کنیم؟

اگر در بین دوستان یا شرکای کاری خود کسی به شما سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید ملک را پیشنهاد داده است شما در اولین قدم باید شرایط زندگی در عمان را بررسی کنید، با مزایای اقامت در این کشور آشنا شده و سپس تصمیم خود را نهایی نمایید که آیا واقعاً ورود به کشور عمان و سرمایه‌گذاری در این کشور همانند خرید ملک و یا ثبت شرکت در عمان ارزش هزینه کردن را دارد یا خیر. مهم‌ترین مزایای زندگی در عمان عبارتند از:

 • امنیت بالا

یکی از مزایای مهاجرت به کشور عمان، امنیت بالای این کشور است به گونه‌ای که از نظر سازمان بین ‌المللی مهاجرت، کشور عمان یکی از امن‌ترین کشور‌های منطقه خاورمیانه شناخته شده است. به دلیل سختگیری‌هایی که در این کشور وجود دارد میزان ارتکاب جرم بسیار پایین است. بنابراین اگر می‌خواهید همراه با خانواده خود به کشور عنوان بروید شک نداشته باشید که انتخاب درستی را انجام داده‌اید.

 • روابط خوب با کشورهای دیگر

کشور عمان یکی از کشور‌هایی است که روابط بسیار خوبی با کشور‌های دیگر دارد و همین موضوع باعث توسعه کسب و کار در عمان و بهبود شرایط فرهنگی و زندگی این کشور شده است. جالب است بدانید که شما در کشور عمان می‌توانید یک وسیله شخصی برای خود داشته باشید. در حالی که هزینه رانندگی با این وسیله شخصی بسیار مقرون به صرفه‌تر از وسایل نقلیه عمومی است چرا که کشور عمان ارزان‌ترین بنزین جهان را دارد.

 • سیستم آموزشی مناسب

سیستم آموزشی کشور عمان بسیار باکیفیت است. علاوه بر مدارسی با سطح علمی بالا، بهترین دانشگاه‌های جهان نیز در این کشور قرار دارد. به همین دلیل است که عمان به عنوان بهترین کشور‌ها برای مهاجرت پزشکان نیز شناخته شده است چون پزشکان علاوه بر اینکه می‌توانند یک کلینیک یا مطب شخصی برای خود راه‌اندازی کنند امکان فعالیت آن‌ها در بهترین دانشگاه‌های جهان نیز فراهم شده است.

 • هزینه‌های پایین زندگی

هزینه‌های زندگی در کشور عمان بسیار پایین است. در واقع در این کشور شما می‌توانید بیشترین درآمد را به  دست آورده و در عین حال هزینه بسیار کمی را برای امور زندگی بپردازید.

 • معافیت از مالیات

افرادی که در کشور عمان فعالیت می‌کنند معاف از مالیات هستند چرا که سرانه درآمد کشور عمان بالا و از طرف دیگر هزینه زندگی نسبت به سایر کشور‌های خاورمیانه پایین است و همین معافیت از مالیات باعث شده است که مهاجرت کاری به کشور عمان افزایش پیدا کند.

 • بازار کار پررونق

بازار کار در کشور عمان بسیار پررونق است به خصوص اگر شما لیستی از بهترین شغل ها برای مهاجرت به کشور عمان را در اختیار داشته باشید یک فرصت طلایی نصیب شما می‌گردد. مشاغل مورد نیاز در کشور عمان شامل مشاغل مهندسی، مدیران پروژه، متخصصان فناوری اطلاعات، معلم‌ و مدرس‌می‌باشد.

 • کشور بدون ویزا برای ایرانی‌ها

جالب است بدانید که عمان یکی از کشور‌های بدون ویزا برای ایرانیان شناخته شده است. بنابراین برای ورود به این کشور به راحتی می‌توانید اقدامات لازم را انجام دهید.

خرید ملک در عمان برای ایرانیان

مزایای خرید ملک در عمان

در حال حاضر و طبق آمار به دست آمده مهاجرت و اقامت با خرید ملک در کشور عمان، یکی از روش‌هایی است که در بین ایرانیان با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است. اما دلیل این استقبال در چیست. مهمترین مزایای خرید ملک در عمان برای ایرانیان به شرح زیر می‌باشد:

 • همانگونه که گفتیم شما برای رفت و آمد به کشور عمان به عنوان یک ایرانی نیاز به ویزا ندارید بنابراین هر زمان که بخواهید می‌توانید به کشور عمان رفته و از ملک خود بازدید کنید.
 • از آنجایی که کسب اقامت عمان از طریق خرید ملک به راحتی انجام می‌شود بنابراین پیشنهاد می‌کنیم اگر سرمایه‌ای دارید که بلااستفاده باقی مانده است حتماً برای خرید ملک در عمان هزینه کنید.
 • کشور عمان یک کشور رو به پیشرفت است که سالانه مهاجران زیادی برای شروع کسب و کار به این کشور وارد می‌شوند. از طرف دیگر به دلیل جاذبه‌های گردشگری مسافران زیادی را جذب خود می‌کند و این موضوع نشان می‌دهد که هر ساله ملک شما پیشرفت چشمگیری دارد و اگر هر زمان تصمیم شما گرفتید آن را بفروشید، سود زیادی خواهید کرد.
 • اگر خانه بخرید یک ملک شخصی برای خود دارید که هر زمان برای سفر یا کار وارد عمان شدید می‌توانید در ملک شخصی خود در یک کشور با جاذبه‌های گردشگری زیاد و رفاه اجتماعی بالا اقامت کنید.

قیمت ملک در عمان چقدر است؟

قبل از اینکه تصمیم خود را برای خرید یک ملک در عمان نهایی کنید باید در مورد هزینه‌ها اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. برای مثال فرض کنیم که شما می‌خواهید یک خانه و یا مغازه برای خود در عمان داشته باشید. قبل از خرید خانه در عمان و یا خرید مغازه در عمان باید ابتدا از قیمت‌ها مطلع شوید. مهمترین عوامل مؤثر بر قیمت ملک در عمان عبارتند از:

 • ملکی که انتخاب کرده‌اید در کدام یک از مناطق عمان قرار دارد؟ مسلماً اگر شما به سراغ مسقط، صلاله و صحار بروید قیمت ملک برای شما بسیار بالاتر خواهد بود.
 • از طرف دیگر شما چه نوع ملکی را انتخاب کرده‌اید؟ آیا یک ملک تجاری است و می‌خواهید کسب و کاری را راه‌اندازی کنید و یا یک ملک شخصی برای زندگی را خریده‌اید؟ حتی اگر به فکر خرید خانه در عمان هستید باید مشخص شود که آپارتمان مدنظر دارید یا می‌خواهید به سراغ خانه‌های شهری و یا ویلایی بروید.
 • آیا ملک خریداری شده به امکانات رفاهی شامل مدارس، آموزشگاه‌ها، مراکز خرید، امکانات تفریحی و ورزشی و همچنین بیمارستان‌ها دسترسی دارد یا خیر.
 • شما چه زمانی برای خرید ملک اقدام می‌کنید؟ مسلماً همانند ایران، در عمان نیز در برخی زمان‌ها بازار خرید ملک بسیار داغ بوده و در نتیجه قیمت‌ها بالا می‌رود. اگر شما کارشناسان حقوقی توانمندی در کنار خود داشته باشید به شما کمک می‌کنند در زمانی که قیمت‌ها پایین است خرید خود را انجام دهید.
 • علاوه بر موارد ذکر شده باید هزینه‌های دیگر شامل ثبت ملک، هزینه‌های مربوط به پرداخت وام‌ها، هزینه راه‌اندازی ملک شامل آب،برق،گازوهمچنین تلفن را نیز جز قیمت خرید ملک در عمان به حساب بیاورید.

قیمت خانه در عمان به پول ایران چقدر است؟

برای اینکه بدانید با ریال ایران می‌توانید چه اندازه برای خرید ملک در عمان هزینه کنید شما باید ابتدا بدانید که هر ریال ایران چه اندازه در کشور عمان ارزش دارد. به طور کلی یک ریال عمان با ۱۰ هزار ریال ایران برابری می‌کند. البته توجه داشته باشید که ارز‌ها در طول سال نوسان دارند. بنابراین قبل از خرید ملک در عمان باید ابتدا تبدیل ارز را انجام دهید.

خرید ملک در عمان برای ایرانیان

اخذ اقامت دائم عمان با خرید ملک

مهمترین مزیت مهاجرت به عمان از طریق خرید ملک این است که شما بعد از مدت‌ها می‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. برای این منظور شما باید ابتدا وارد کشور عمان شوید. ایرانی‌ها برای ورود نیاز به ویزا ندارند. سپس ملکی را به نام خود خریداری کنید. در این صورت فرصت بسیار عالی برای کسب اقامت در عمان برای شما فراهم خواهد شد.

بعد از خرید ملک باید سند ملک را همراه با مدارک دیگر شامل مدارک هویتی، پاسپورت، عکس، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت و برخی مدارک دیگر که به صورت سالانه توسط کشور عمان اعلام می‌شود را در اختیار اداره مهاجرت قرار دهید. لازم است بدانید که اقامت شما در همان سال اول صادر نمی‌گردد بلکه باید ابتدا یک مدت زمان براساس قوانین دولت عمان سپری گردد تا بتوانید اقامت دائمی را به دست بیاورید. بعد از کسب اقامت دائم شما شهروند این کشور شناخته شده و می‌توانید از تمام حقوق شهروندی شامل خدمات پزشکی، آموزش، رفاه اجتماعی، کار و موارد دیگر بهره‌مند شوید.

برای کسب اقامت عمان و خرید ملک باید یک مشاور حقوقی کاربلد در کنار خود داشته باشید که در زمان مشخص شده بتواند روند قانونی را برای شما انجام دهد و پرونده شما باز نگردد. بلکه در همان ابتدا بتوانید تأییدیه کشور عمان را به دست آورده و مقیم این کشور شوید.

مشاوره مهاجرتی قصران گروپ رایگان است!

در صورتی که قصد مهاجرت و یا سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

برای خرید ملک در عمان بهترین راهکار این است که شما با مجموعه‌ای در ارتباط باشید که هم با مناطق مختلف عمان آشنایی داشته و بتواند بهترین منطقه را در بهترین زمان سال برای شما انتخاب کند و یک ملک با قیمت مناسب بخرید و هم بتواند پروسه خرید ملک را به طور کامل برای شما انجام دهد. برای این منظور می‌توانید بر روی کمک مؤسسه مهاجرتی قصران گروپ حساب کنید.

ما تمامی امور را برای شما انجام خواهیم داد. حتی اگر می‌خواهید ابتدا یک مسافرتی به عمان داشته باشید تا با شرایط زندگی در این کشور آشنا شوید، ما شرایط سفر را برای شما مهیا خواهیم کرد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *