قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مجوز کار پس از فارغ التحصیلیPGWP  

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWPs) مجوزهای کار آزاد هستند که به دانشجویان بین المللی که از یک برنامه تحصیلی در کانادا فارغ التحصیل می شوند اعطا می شود.

PGWP  یا مجوز کار پس از فارغ التحصیلی ، بین هشت ماه تا سه سال معتبر است و راهیست عالی برای کسب تجربه کاری در کانادا.

تجربه کاری در کانادا، فرصت های زیادی برای اخذ اقامت دائم کانادا ایجاد می کند و  برای افرادی دارای ویزای تحصیلی کانادا هستند بسیار مناسب است.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی (PGWPs) برای دانشجویان بین المللی است که از یک موسسه آموزشی در کانادا (DLI) فارغ التحصیل شده اند. PGWP  ها مجوز کار آزاد هستند ، به این معنی که به اتباع خارجی مجاز هستند برای هر کارفرمایی، در هر نقطه از کانادا کار کنند.

همه برنامه های تحصیلی در کانادا واجد مجوز کار پس از فارغ التحصیلی نیستند. قبل از انتخاب برنامه حتماً  از تایید برنامه مطمئن شوید.

برخلاف اکثر مجوزهای کار در کاناداییPGWP  نیازی به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) ندارد. PGWP  ها فارغ التحصیلان واجد شرایط را قادر می سازند تا تجربه کاری ارزشمندی را از کار در کانادا به دست آورند. با کسب این  تجربه کاری در کانادا، اتباع خارجی واجد شرایط دریافت برنامه های اقامت دائم کانادا می شوند

شرایط لازم برای دریافت PGWP مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP)، تبعه خارجی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و در یک دوره آموزشی حداقل ۸ ماهه و به طور تمام وقت در کانادا تحصیل کرده باشد.

برای اخذ PGWP متقاضی باید ۱۸۰ روز پس از اتمام دوره یا تحصیلات درخواست خود را ثبت کند.

در زمان درخواست برای PGWP  متقاضی باید داری وضعیت مشخصی باشد. اگر مدت اعتبار ویزای تحصیلی او به اتمام رسیده است و در خارج از کاانادا به سر می برد باید با دریافت ویزای توریستی کانادا به این کشور باز گردد.

افرادی که پیش از انقضای ویزای تحصیلی خود برای PGWP درخواست می دهند می توانند تا زمان رسیدگی به درخواست و پرونده شان می در یک کار تمام وقت مشغول شوند.

 متقاضی در سطوح تحصیلی زیر می توانند برای PGWP  درخواست دهند

 • مدارس دولتی پس از متوسطه، مانند کالج، مدرسه تجاری/فنی یا دانشگاه، یا CEGEP در کبک؛
 • مدرسه خصوصی پس از متوسطه که تحت قوانین مشابه مدارس دولتی کار می کند (این مورد فقط برای مؤسسات خاصی در کبک اعمال می شود).
 • دبیرستان خصوصی یا مقطع بعد از دبیرستان (در کبک) که برنامه های ۹۰۰ ساعته یا بیشتر را ارائه می دهند و مدرک دیپلم تحصیلات حرفه ای (DEP) یا گواهی تخصص حرفه ای (ASP)  بعد از دوره ارائه می دهند.
 • مدارس خصوصی کانادایی که طبق قانون استانی می‌توانند به طور قانونی به متقاضی مدرک اعطا کند فقط برای کسانی که در برنامه‌های تحصیلی ثبت‌نام کرده‌اند که منجر به دریافت مدرکی که توسط استان مجاز است.

مدت زمان دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی PGWP

پردازش و بررسی درخواست PGWP بین ۸۰ تا ۱۸۰ روز زمان میبرد.

در حالی که منتظر دریافت  PGWP خود هستید، می توانید در کانادا کار کنید مشروط بر اینکه قبل از تاریخ انقضای مجوز دانشجویی خود برای PGWP  درخواست داده باشید .

همچنین ۱۸۰ روز فرصت دارید تا برای PGWP خود از تاریخی که تمام الزامات برنامه تحصیلی خود را تکمیل کردید، درخواست دهید.

اگر پس از اتمام تحصیلات خود کانادا را ترک کردید می توانید برای PGWP از خارج از کشور درخواست دهید.

دفعات اقدام برای دریافت PGWP

فقط یک بار می توانید برای PGWP درخواست دهید. اگر قصد دارید یک برنامه تحصیلی دیگر را در ادامه برنامه تحصیلی اول خود آغاز کنید یا می خواهید برای یک برنامه تحصیلی دیگر و طولانی تری را در کانادا درخواست دهید به شما یک PGWP با اعتبار طولانی‌تر و حداکثر تا سه سال، اعطا می شود.

چگونه  PGWP می تواند در دریافت اقامت دائم کانادا به شما کمک کند؟

برنامه کار پس از فارغ التحصیلی کانادا به گونه ای طراحی شده است که مسیری کارآمد برای دانشجویان بین المللی در کانادا برای دریافت اقامت دائم در این کشور فراهم کند.

 با پیوند دادن تحصیلات در کانادا به تجربه کاری تمام وقت در این کشور، متقاضی موقعیتی عالی برای بالا بردن امتیازات خود و درخواست برای اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا دارد.

 • برنامه‌های نامزد استانی (PNP)  کانادا به نفع نامزدهایی است که دارای مدرک تحصیلی کانادایی و هم تجربه کاری در این کشور هستند

دریافت نامه تکمیل تحصیلات –  Letter of Completion

بسته به دانشکده یا برنامه تحصیلی شما، ممکن است لازم باشد بعد از فارغ التحصیلی برای دریافت نامه تکمیل تحصیلات درخواست دهید. ممکن است خودِ دانشگاه پس از اتمام تحصیلات این نامه را برای شما صادر کند.

معمولاً نامه تکمیل تحصیلاتتان بعد از اراائه پایان نامه صادر می شود و در آن تعداد واحد پاس شده، رشته و مقطع تحصیلی و … ذکر می شود. درنامه باید اشاره شود که شما تمامی الزامات برنامه تحصیلی را تکمیل کرده اید.

درست در روز بعد از دریافت نامه نمی توانید مشغول به کار شوید، بلکه در ابتدا باید برای PGWP درخواست دهید و منتظر سپری شدن روال درخواستتان شوید.

شما تنها پس از در دسترس بودن نامه تکمیل می توانید درخواست دهید، که تأیید می کند که تمام الزامات برنامه را تکمیل کرده اید

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

مراحل درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی PGWP

برای درخواست PGWP از داخل یا خارج از کانادا برنامه های گوناگونی وجود دارد. برای ثبت درخواست خود در کانادا می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید.

اگر قبل یا بعد از درخواست برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی PGWP از کانادا خارج می شوید ، باید مطمئن شوید که TRV یا eTA معتبر برای بازگشت  به کانادا دارید .

قبل از باطل شدن مجوز تحصیل خود و ظرف ۹۰ روز پس از دریافت نامه تکمیل تحصیلات خود باید برای دریافت PGWP  درخواست دهید.

اگر مجوز تحصیل شما پس از درخواست منقضی شود، همچنان می‌توانید در کانادا بمانید و کار کنید.

حتی اگر تحصیلات خود را تمام کرده باشید، می توانید ویزای اقامت موقت (TRV) که به عنوان دانشجو دریافت کرده اید تا تاریخ انقضا در کانادا بمانید.

شما می توانید برای PGWP آنلاین از خارج از کانادا ظرف ۱۸۰ روز پس از در دسترس قرار گرفتن نامه تکمیل، حتی در موارد زیر برای PGWP درخواست دهید.

 • مجوز تحصیل شما دیگر معتبر نیست.
 • شما یک معرفی نامه دیگر برای تحصیل دریافت کرده اید اما دریافت مجوز تحصیل به کانادا سفر نکرده اید .

در صورت منقضی شدن پاسپورت چه باید بکنید؟

از آنجایی که PGWP شما نمی تواند پس از تاریخ انقضای پاسپورت شما صادر شود، باید  از قبل برای گذرنامه جدید درخواست دهید تا بتوانید برای PGWP اقدام کنید.

 • اگر قبل از درخواست برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی PGWP قادر به دریافت پاسپورت جدید نیستید، ممکن است PGWP با مدت کوتاه‌تری دریافت کنید.  دقت داشته باشید کهPGWP  فقط یک بار برای شما صادر می شود.

بنابراین به شما توصیه می کنیم برای دریافت مجوز PGWP با حداکثر تاریخ اعتبار حتما اقدام به تمدید پاسپورت خود نمایید.

 نکات PGWP

 1. مجوز کار پس از فارغ التحصیلی می تواند برای هر مدت زمانی و بین هشت ماه تا سه سال معتبر باشد.
 2. به طور کلی، مدت زمان مجوز کار پس از فارغ التحصیلی PGWP تقریباً به اندازه دوره تحصیل متقاضی و حداکثر تا سه سال خواهد بود.
 3. تا زمانی که بیش از ۵۰ درصد برنامه تحصیلی شما از طریق کلاس های حضوری انجام شود، شما واجد شرایط دریافت PGWP برابر با مدت برنامه تحصیلی خود نیستید.
 4. اگر شما به صورت پاره وقت تحصیل کرده اید یا دوره تحصیل خود را در زمانی کوتاهتر از مدت مجاز سپری کرده باشید طول دوره PGWP شما به مدت برنامه تحصیلی شما خواهد بود.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *