قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

شرایط دریافت مجوز کار پس از تحصیل در کانادا

ویزای کار پس از تحصیل یا Post Graduate Work Permit   PGWP – به دانشجوی بین المللی این امکان را می دهد که پس از اتمام تحصیلات و دریافت مدرک تحصیلی خود در کانادا بماند و به کار مشغول شود.

برای دانشجویان بین المللی که با دریافت ویزای تحصیلی کانادا وارد این کشور شده اند شرایط انجام کار سهل تر شده است به طوری که برای دریافت این ویزا نیازی به دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرما نیست. اما اخذ این مجوز دارای شرایط و قوانین و مزایایی است که در ادامه بیان می کنیم.

کار پس از تحصیل در کانادا

شرایط مجوز کار پس از تحصیل در کانادا

پیش از اقدام برای دریافت این مجوز بهتر است از شرایط دریافت مجوز کار پس از تحصیل در کانادا مطلع باشید:

 1. ویزای کار پس از تحصیل در کانادا می تواند به اخذ اقامت دائم در کانادا کمک کند

تجربه کاری به دست آمده در کانادا از طریق  PGWP  به فارغ التحصیلان بین المللی کمک می کند تا اقامت دائم این کشور را را دریافت کنند، زیرا برای هر یک از روش های مهاجرتی در کانادا سابقه PGWP  امتیاز مثبتی تلقی می شود.  دارندگان  PGWP  با یک سال تجربه کاری در کانادا و اخذ سایر شرایط اقامت در کانادا مقیم دائم این کشور شوند.

 1. ویزای کار پس از تحصیل در کانادا به فارغ التحصیلان تمام وقت تعلق میگیرد

فقط فارغ التحصیلان بین المللی تمام وقت واجد شرایط PGWP هستند. این بدان معناست که متقاضی باید در هر ترم تحصیلی برنامه های تحصیلی گنجانده شده را به اتمام برساند تا واجد دریافت این مجوز کاری شود.

۳٫ ویزای کار پس از تحصیل در کانادا  قابل تمدید نیست و هر متقاضی فقط یک بار می تواند درخواست دهد.

مجوز PGWP  تنها زمانی قابل تمدید است که به دلیل انقضای پاسپورت محدود شده باشد. در این مورد متقاضی پس از تمدید پاسپورتش میتواند برای تمدید مدت PGWP   درخواست دهد.

PGWP  فقط برای یک بار توسط هر دانشجوی فارغ التحصیل بین المللی قابل اعمال است. ادامه تحصیلات دانشجو در مقاطع بالاتر بعد از دریافت PGWP   این امکان را به او نمی دهد که برای دریافت این مجوز مجددا اقدام کند.

 1. بسته به صلاحیت مجوز کار PGWP را می توان تمدید کرد

دانشجویان بین المللیِ فارغ التحصیل که واجد شرایط دریافت مجوز کاری غیر از  PGWP  هستند  می توانند به یک وضعیت ثابتی در انجام کار در کانادا دست یابند؛ البته اگر مجوز کارشان قبل از مجوز PGWP   منقضی شود.

 1. ویزای کار پس از تحصیل در کانادا وضعیت اقامت دانشجویان را تثبیت می کند

دانشجویان بین المللی که به دلیل تحصیل به آنها اقامت موقت در کانادا داده می شود، معمولاً باید در پایان اقامت مجاز و پایان تحصیل کانادا را ترک کنند، مگر اینکه برای تمدید اقامت مجاز خود قبل از تاریخ انقضای اقامت موقت اقدام کنند. درخواست برای PGWP  این امکان را به دانشجو می دهد تا زمانی که بر روی PGWP  آنها تصمیم گفته شود در کانادا اقامت قانونی داشته باشند.

 1. ممکن است بتوانید قبل از دریافت ویزای کار پس از تحصیل در کانادا به صورت تمام وقت کار کنید

دانشجویان بین المللی که فارغ التحصیل شده اند و قبل از انقضای مجوز تحصیلشان برای PGWP   درخواست داده اند می توانند در شرایط زیر در به طور تمام وقت در کانادا کار کنند:

 •  دانشجو تحصیل خود را تکمیل کرده باشد
 • شرایط کارکردن بدون مجوز در کانادا را رعایت کرده باشند مانند: ثبت نام در DLI به عنوان یک دانشجوی تمام وقت.
 1. در هنگام درخواست برای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا اعتبار مجوز تحصیلی خود را در نظر داشته باشید

جواز تحصیل ۹۰ روز پس از تکمیل دوره آموزشی منقضی می شود و شما ۱۸۰ روز فرصت دارید تا برای PGWP پس از دریافت مدرک موقت فارغ التحصیلی درخواست دهید.

جهت کار در کانادا در صورتی که مجوز تحصیل شما قبل از درخواست برای PGWP باطل یا منقضی شود باید:

کانادا را ترک کنید و برای PGWP در خارج از کشور درخواست دهید و یا با در نظر داشتن مدت مجاز برای درخواست کار پس از فارغ التحصیلی از داخل خاک کانادا درخواست دهید.

 1. ممکن است همچنان بتوانید با مجوز تحصیلی منقضی شده ویزای کار پس از تحصیل در کانادا دریافت کنید

برای این امر دو راه اصلی وجود دارد:

 • کانادا را ترک کنید و برای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا در خارج از کشور درخواست دهید
 • حتی در زمانی که در این کشور اقامت دارید به عنوان فردی که در خارج از کاناداست درخواست دهید که در این صورت باید به عنوان یک بازدیدکننده یا توریست در کانادا حضور داشته باشید، که نیازی برای دریافت ویزای توریستی نیست.
 1. همسر یا شریک یک دارنده PGWP ممکن است واجد شرایط مجوز کار شود

اگر دارنده PGWP سه نکته زیر را رعایت کند، همسر و یا شریک زندگی مشترک او می تواند شرایط کار در کانادا را دریافت کند:

 • دارنده PGWP مجاز به کار در کانادا برای حداقل ۶ ماه است.
 •  دارنده PGWP در یک شغل طبقه بندی شده تحت  NOC، ۰ ، A  یا B خواهد بود
 • دارنده ویزای کار پس از تحصیل در کانادا قصد دارد در زمان شاغل بودنش در کانادا اقامت داشته باشد

در این صورت همسر یا شریک قانونی فارغ التحصیل بین المللی می تواند برای کار در کانادا با دریافت یک ویزای کاری درخواست دهد.

 1. طول اعتبار مجوز کار پس از تحصیل معمولا منطبق با دوره تحصیل شماست. برای مثال اگر ۲ سال در این کشور دانشجو بوده اید می توانید به اندازه دو سال با دریافت ویزای PGWP در این کشور کار کنید.

مجوز کار پس از تحصیل چیست؟

PGWP یک مجوز تحصیلی است که به فارغ التحصیل بین المللی اجازه کار پس از تحصیل را می دهد. همانطور که گفته شد متقاضی دریافت این ویزا تنها یکبار می تواند برای این مجوز درخواست دهد. دانشجو ۹۰  روز بعد از فارغ التحصیلی فرصت دارد تا برای PGWP اقدام کند. در هنگام ثبت درخواست به انقضای پاسپورت خود دقت نمایید تا اعتبار کافی را داشته باشد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *