قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

چرا زندگی در کانادا گران است؟

 کانادا به ورود همه افراد و زندگی در کانادا از فرهنگ های مختلف، صرف نظر از قومیت، مذهب، عقاید و جنسیت خوش آمد گفته است. کانادا با مساحت ۹٫۹۸۵ میلیون کیلومتری اش به جامعه ای چند ملیتی تبدیل شده که میزبان افراد از سرتاسر دنیا است.

در این کشور افرادی از ملیت های مختلف شامل انگلیسی، اسکاتلندی، هندی، ایتالیایی و ملیت های بسیار دیگری را مشاهده می کنید که در کنارهم با صلح زندگی می کنند. اما باید گفت کانادا کشور گرانی برای زندگیست و شاید شرایط سختی برای زندگی را در آنجا تجربه کنید. پیش از دریافت ویزای تحصیلی کانادا و یا مهاجرت به کانادا از نکات مربوط به شرایط اقتصادی این کشور مطلع شوید. اما چرا کانادا کشور گرانی است؟ این مطلبی است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

زندگی در کانادا

کانادا کشور تقریبا گرانیست که این وضعیت بی دلیل نیست. عواملی مانند عدم دسترسی به تمام نقاط کشور، مالیات بالا، تورم و تغییرات آب و هوایی عواملی هستند که شرایط زندگی در این کشور را کمی دشوار کرده است؛ از طرفی برنامه های برتر اجتماعی، بیمه درمانی جهانی، اجتماع قوی و آب و هوای پاکیزه از مواردی هستند که کانادا را برای زندگی ارزشمند می کند و این شما هستید که با توجه به شرایط حاکم در این کشور و مزایا و معایب آن تصمیم میگیرید کانادا را برای زندگی انتخاب کنید یا خیر!

چرا کانادا کشور گرانی است؟ اگر این موضوع سوال شما هم هست و تا به حال پاسخ درستی دریافت نکرده اید این مقاله را برای شما تهیه کرده ایم. در ادامه به عواملی که باعث شده کانادا کشور گرانی برای زندگی باشد اشاره می کنیم.

چه عواملی باعث گرانی در کانادا شده است؟

عوامل بسیاری زندگی در کانادا ، تجارت و حتی حمل و نقل کالا در کانادا را گران کرده است.  عوامل زیر در این روند موثر هستند:

هجوم مهاجران به شهرهای اصلی جهت زندگی در کانادا

در سال ۲۰۲۱ کشور کانادا تقریبا به ۴۰۱٫۰۰۰ مهاجر اقامت دائم اعطا کرده است که این خود عاملی برای تشویق علاقه مندان به زندگی در کانادا است. ورود افراد مختلف با ملیت های متفاوت باعث رونق اقصاد کانادا و تبدیل آن به قطب اصلی اقتصاد در دنیا به واسطه نیروی کار مختلف شده است.

با این وجود بیشتر مهاجران علاقه دارند به شهرهای اصلی مهاجرت کنند؛ زیرساخت های مدرن، مناظر جذاب و قائل نبودن تفاوت میان نژادهای مردم عواملی هستند که باعث علاقه افراد به زندگی و مهاجرت در شهرهای اصلی شده و به طبع تقاضا برای دریافت خانه در این شهرها بالاتر رفته است.

زمانی که درباره اقتصاد صحبت می کنیم میزان سود دهی یا منابع بستگی به میزان تقاضا و عرضه دارد. زمانی که میزان عرضه کمتر از تقاضا باشد قیمت ها بالا می رود. در این مورد میزان تقاضای مسکن از عرضه آن بسیار بیشتر است که باعث بالا رفتن نرخ آن شده است.

زندگی در کانادا

عدم دسترسی به منابع موجود برای گسترش شهری

تورنتو یکی از شهرهایی است که به سرعت رشد کرده و نرخ مهاجرت و زندگی در کانادا به این شهر بسیار بالاست. این شهر محصور با پوشش گیاهی و مناطق حفاظت شده سرسبز است. از این مناطق حفاظت شده میتوان برای ساخت ساختمان های بیشتر و مدارس استفاده کرد. اما در این شهر میزان زمین قابل بهره برداری محدود است و دولت نمیتواند میزان تقاضا برای سکونت را فراهم کند. کانادا قوانین سخت گیرانه ای را برای مناطق محافظت شده دارد که امکان بهره برداری به منظور مسکونی، تجاری و صنعتی را ندارد و متاسفانه این مناطق امکان استفاده مسکونی را ندارند.

تورم

تورم عامل کاهش قدرت خرید در گذر زمان است. برای مثال زمانی که شما یک بسته چیپس را به قیمت ۱ دلار می خرید چند روز بعد ممکن است قیمت آن به ۱٫۰۵ دلار برسد. بنابراین شما نیاز به پول بیشتری برای تهیه آن دارید. دراین مورد هم دقیقا بحث عرضه و تقاضا پیش می آید زمانی که تقاضا برای کالایی بالا است و میزان عرضه کم، قیمت آن بالاتر می رود. یکی از عوامل افزایش قیمت محصولات، بالا رفتن ناگهانی محصولات اولیه است.

بنابر اعلام رویترز میزان سالانه تورم در ماه جون ۳٫۱% بود. این در حالیست که این میزان در ماه مِی ۳٫۶% محاسبه شده است اما متاسفانه این نرخ همچنان بالاتر از میزانی است که بانک مرکزی کانادا که ۲% است تعیین کرده بود.

زندگی در کانادا و مالیات بالا

مالیات در کانادا ۱۵ تا ۳۳ درصد از درآمد را شامل می شود. برای مثال اگر میزان حقوق شما ۱۰۰٫۰۰۰ دلار در سال است بعد از کاهش مالیات بر درآمد ۷۷٫۰۰۰ دلار دریافت خواهید کرد و این به معنای قدرت کم برای پس انداز است.

میزان کلی مشارکت در پرداخت مالیات ۲۶٫۵۰ درصد است که توسط سهامداران، کارفرمایان، صاحبان کسب و کار و کارمندان در نهایت خریداران پرداخت می شود. بالاترین قیمت توسط خریدار که مصرف کننده نهایی است پرداخت می شود.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا و تغییرات آب وهوایی

هر روزه درباره تغییرات آب و هوایی می شنویم اما آیا فکرش را می کنید که آب وهوا بر شرایط اقتصادی تاثیرگذار باشد؟!

کانادا کشوری است با حوادثی مانند آتش سوزی های جنگلی، خشکسالی، موج گرما و سیل بیگانه نیست. بر طبق نظر کارشناسان

آتش سوزی های جنگلی در برخی مناطق باعث تغییر در سیستم آب و هوای آن منطقه شده است.

همچنین تغییرات آب و هوایی تاثیر مستقیم بر محصولات کشاورزی نیز داشته است. برخی طوفان ها باعث تخریب زمین های کشاورزی و محصولات شده که در نتیجه آن میزان محصول کاهش یافته و قیمت آنها بالاتر می رود.

با وجود قیمت بالای زندگی در کانادا بسیاری از افراد از مهاجرت و زندگی در کانادا بسیار راضی هستند زیرا کیفیت زندگی در این کشور در وضع مطلوبی نسبت به برخی از کشورهای اروپایی برخوردار است.

با این حال پیش از مهاجرت به کانادا خوب است که از وضعیت اقتصادی و قیمت ها در این کشور مطلع باشید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *