قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تاثیر مقاله در اپلای

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در خارج و اپلای در دانشگاه های دیگر را دارید حتما این سوال را در ذهن دارید که تاثیر مقاله در اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی چه میزان است؟ آیا دارا بودن یا عدم ارائه مقاله بر روند اخذ پذیرش از دانشگاه های دیگر تاثیر دارد یا خیر. باید بگوییم یکی از ملزومات اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی کانادا نگارش و دارا بودن مقاله است که تاثیر بسیاری در پر بار کردن رزومه شما دارد.

تاثیر مقاله در اپلای

در کنار سایر مدارکی که برای اعطای پذیرش تحصیلی از شما درخواست می شود، داشتن رزومه  تحصیلی یکی از موارد بسیار مهم در این روند است. چطور یک رزومه خوب بنویسیم راهنمای جامعی برای نوشتن یک رزومه استاندارد است که می تواند در این امر راهنمای شما باشد.

عوامل دیگری مانند تسلط بر زبان انگلیسی و کسب نمره مورد نظر در آیلتس، معدل بالا، ریز نمرات مقاطع سابق و البته دارا بودن مقالات چاپ شده ISI تاثیر بسیاری در دریافت ویزای تحصیلی دارد.

اکثر دانشگاه ها به طور مشخص اشاره نمی کنند که یکی از شروط اعطای پذیرش از دانشگاه دارا بودن مقالات است اما بدیهی است که دارا بودن مهارت های پژوهشی امتیازیست که به فرد داده می شود.

بر اساس تاثیر مقاله در اپلای ، این تاثیر در مقاطع ارشد و دکتری بسیار بیشتر است. به عبارتی متقاضی اثبات می کند که تسلط بر پرژوهش و انجام کارهای علمی نیز دارد. از آنجایی که رقابت برای اخذ پذیرش بسیار شدید است هر گونه امتیاز در رزومه شما باعث برتری و شانس بیشتر برای پذیرش می شود.

البته عدم ارائه مقاله دلیل بر ریجکت شدن نیست، اما همانطور که گفته شد هر چه رزومه شما پربارتر باشد شانس بیشتری در دریافت ویزای تحصیلی خواهید داشت.

دکتری، مقطعی پژوهش محور است، بنابراین داشتن سوابق علمی و پژوهشی در دریافت ویزای تحصیلی بسیار موثر است. ضمن اینکه برای دریافت دعوتنامه و پذیرش تحصیلی از دانشگاه میبایست با یک استاد دانشگاه مکاتبه کنید و از او درخواست کنید سوپروایزر شما باشد، بدون شک برای او مهم خواهد بود که رزومه و سابقه تحصیلی و علمی شما چگونه است.

تاثیر مقاله در اپلای و تعداد مقالات مورد نیاز برای اپلای چه قدر است؟

احتمالا این سوال شما هم هست که تعداد مقالات مورد نیاز چه تعداد است؟ باید بگوییم تعداد مشخصی برای نگارش مقاله تعیین نشده است، بلکه کیفیت مقالات و میزان اعتبار آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به علاوه میزان اعتبار مجله ای که مقاله شما را منتشر کرده نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

Self – citation  و impact – factor  از عوامل مهمی هستند که به مقاله شما اعتبار می دهد. اگر در مقاله و پژوهش خود به منابع خارجی لینک داده باشید از ارزش مقاله شما کاسته می شود. نکته ای که در نگارش مقاله مهم است این است که منبع نوشته از پژوهش ها و استدلال های نگارنده باشد.

Impact – factor  میانگین استناد و ارجاع به مقاله شما ۲ سال پس از انتشار آن است که هر چه این میزان بیشتر باشد اعتبار مقاله شما بیشتر می شود.

مزایا و  تاثیر مقاله در اپلای

همانطور که گفته شد تاثیر مقاله در رشد و اعتبار رزومه شما بسیار موثر است. ضمن اینکه باعث:

  • پذیرش آسانتر با هزینه کمتر می شود
  • شانس اخذ پذیرش تحصیلی را بالا می برد
  • رزومه شما را قوت می بخشد
  • در رقابت با سایر متقاضیان شانس شما را بالاتر می برد
  • شانس دریافت بورسیه یا فاند تحصیلی را بالا می برد

اخذ پذیرش بدون مقاله

همانطور که اشاره شد داشتن مقاله تضمینی برای دریافت ویزای تحصیلی شما نیست، بلکه فقط به رزومه و مدارک شما قوت می بخشد.

اگر سابقه پژوهشی و مقاله ندارید می توانید با موارد دیگر مانند داشتن مهارت زبانی، معدل بالا رزومه خود را پربارتر کنید و شانس دریافت ویزای تحصیلی را بالا ببرید.

همچنین می توانید پیش از اپلای از شرایط پذیرش دانشگاه مطلع شوید و موسساتی را برای تحصیل انتخب کنید که سخت گیری کمتری برای پذیرش در نظر دارند.

تاثیر مقاله در اپلای

تاثیر مقاله در اپلای و نوشتن مقاله ISI

ISI مخفف عبارت Institute for Scientific Information  است. این موسسه مرجع، تعیین اعتبار و استاندارد نشریات علمی در تمام دنیاست. به عبارتی اعتبار مجله علمی مورد بررسی قرار میگیرد و در صورتی که معتبر اعلام شود در لیست مجلات علمی و معتبر قرار میگیرد.

وبسایت موسسه تامسون نام مجلات معتبر را منتشر می کند و با چک کردن این وبسایت می توانید از اعتبار یک مجله مطمئن شوید. اینکه مقاله شما در چه مجله ای به چاپ رسید است بسیار مهم است. به همین جهت تنها نوشتن مقاله و انتشار آن مهم نیست.

با در نظر داشتن موار زیر می توانید مقاله خود را راحت تر به چاپ برسانید:

  • می توانید مقالات خود را در مجلات رایگان به چاپ رسانید
  • می توانید نامه درخواست تخفیف برای مجله ارسال کنید
  • برای نوشتن مقاله از پایان نامه خود کمک بگیرید
  • نمونه مقالات چاپ شده را مطالعه کنید
  • از افراد و موسساتی که در نوشتن مقاله ISI تجربه دارند کمک بگیرید و تاثیر مقاله در اپلای را ببینید.

اگر معدل تحصیلی شما پایین است نگران نباشید، شرایط اپلای با معدل پایین را مطالعه کنید و با نوشتن مقالات و انجام پژوهش و کارهای علمی رزومه خود را ارزشمند کنید و تاثیر مقاله در اپلای را ببینید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *